muhafazakarların ortak özellikleri

 1. 1
  Para ve itibar için kısa sürede dininin gereklerini satabilecek potansiyelde olmalarıdır.
 2. 2
  satılan dini satın almalarıdır. bir nevi müşterilik.
  www.youtube.com/...
 3. 3
  çocuklarına koydukları isimler çok benzerdir. muhafazakar aile dostları oturmasında herhangi bir isim söylenince beş kişi birden dönüp bakabilir.
 4. 4
  Muhafazakâr denilince neden akla sadece dini görüşler geliyor anlamıyorum. Bir şeyi aşırı tutmak, onu her şeyin üstünde kollamak da muhafazakârlıktır. İstemediğimiz kadar çok çeşidini bulabiliriz diyerek terkettiğim başlıktır.
  • tm dostum muhafazakarlar+(klasik fizikçiler)şeklinde güncelliyorum başlığı.
  • giggle teşekkürler modlar çalışıyor...
  • Türkiye'deki muhafazakarların hemen hepsi dinci olduğu için. Ben de isterdim ki 10 tane birbirinden farklı conservative partimiz olsun çoğu meclise girsin lakin kafası Ortaçağda kalmış halkla çok da bişey yapılamıyor.
 5. 5
  Düşüncelerini ve fikirlerini muhafaza ederler. Asla atmaz, yenilemez ya da değiştirmezler. İyi niyetle bile olsa muhafaza ettikleri şeye dokunursan saldirganlaşırlar. en seküler insanların bile muhafazakar davrandıkları konular olabilir. Dogmalari ve boş inançları vardır.
 6. 6
  mantıklı düşünce, bilimsellik ve kendi dışında kamu yararına fikirlere sahip olmaktan biraz uzaktırlar. hepsi değil, bazıları.
 7. 7
  reformlara kapalılık, etkisi altında olan kitleyi kaybetmemek için liberal düşünce sisteminden korkan ve imkan bulduğunda güç kullanmaktan çekinmemeleri.
 8. 8
  Dünyada sadece muhafazakarların yaşadığını sanmalarıdır.

  Bu yüzden otobüs kartı dolumu yapan dükkanını kapatıp cumaya gidebilir. Çünkü bilir ki o saatte kimse toplu taşıma araçlarını kullanmaz.

  Kayseri'nin amk.
  • nickime bak??
  • bunu adanalılar'da gördüm. her yeri adana ve herkesi adanalı zannederek yaşıyorlar. oldukça ilginç.
 9. 9
  Her insan grubu gibi genellemelere kurban gidenlerdir.
  Sahip oldukları inancı, ideolojiyi vs koruyup başkalarının fikrine kapalı insanlardır. Burası doğru.
  Ama muhafazakarlığı sadece dine indirgeyip muhafazakar insanları da belli bi potansiyele sahip diyerek yaftalamak da pek açık görüşlülük sayılmaz.
  Velhasılıkelam bu dünyada en güzel primin din üzerinden kasıldığı bu nedenle de sözde muhafazakar ya da inançlı bireylerin farklı zihniyetlere sahip olup da çıkarı için rol yaptığı gerçeği unutulmamalı.
 10. 10
  karanlıkta sevişmeleri, hatta hiç sevişmemeleri. müsliman seks yapmaz zaten. seks gavur icadıdır.
tümünü gör
dizi izle