çocuğunun ateşi düşmeyince doktorun kafasında parke taşı parçalayan baba

 1. 1
  harran üniversitesinde gerçekleşen olaydır.
  yüksek ateş şikayeti ile getirdikleri çocuklarının ateşinin düşmemesi ve kendisine gerekli cevabın verilmemesini öne sürerek doktor ile tartşıp bulduğu parke taşını doktorun kafasında parçalamış.
  doktor ameliyata alınırken soruşturma devam ediyor.
  link
 2. görsel
  optik baykuş
  #1465411 | 18/07/2018 10:02
 3. 2
  can sIkIcI bir olay, acil sifalar dilerim doktora lakin boyle olaylarIn sadece turkiye'de olmasI bakImIndan başka ülkede yaşayamam valla
 4. görsel
  sasakiakane
  #1465417 | 18/07/2018 10:10
 5. 3
  +çocuğunuz hala ateşli beyefendi.
  -ben de Harranlıyam lan daş yoh mu daş!
  (Bam!)
  -aha kafası yarıldı ehehe...
 6. 4
  şu insanların cahilliğinden ve beyinsizliğinden bıktım artık. mağaralarda yaşayan ilkel insanlar gibiler. bir insanın kafasına taş ile vurmak nedir yahu? birini öldürmeye kastetmek ne kadar kolay geliyor bu şerefsiz varlıklara.

  umarım iyi bir ceza alır da mağarada yaşamadığını anlar.
 7. görsel
  komşusutokkenaçyatan
  #1465422 | 18/07/2018 10:22 
 8. 5
  İnsanlıktan nasibini almamış dağ ayısının tekidir. Babalığına sıçayım bunun yetiştirdiği evlat türk milletinin istikbali açısından da tehlike teşkil eder. Sağlık personeline şiddetin önü ne zaman alınacak çok merak ediyorum. Karete yan dalı mı yapalım illa?
 9. görsel
  Müsavi Taşan
  #1465432 | 18/07/2018 11:02
 10. 6
  Leş göz doktorumu hatırlayınca fazlasıyla hak veridiğim ebeveyndir.

  Bu hastane çalışanlarının egosu beni dumura uğratıyor.
  Toplum olarak ne kadar yukarı çıkarmışsak öyle ahlaksız doktorlar var ki. Soruyorsun cevap vermiyor, yau ben gugıldan araştırıp da mı gitmek zorundayım hastaneye?

  Bilemiyorum, yorumlarınız çok değişik. Bir insanın varı yoğu evladı adam öfkesinde haklı ha bunu böyle acı sonuçlara sebep olacak şekilde yansıtmasa daha iyi olurdu.

  İmkanım olsa da devlet hastanesi doktorlarını şutlayabilsem, derdimizin ne olduğunu öğrenmek için illa özel hastaneye mi gitmeliyiz?
 11. görsel
  mavinarsist
  #1465519 | 18/07/2018 13:18
  • Sen herhangi birine dağ ayısı derken önyargısız mısın?
   Hastanelerde sürünen biri olarak birkaç ilgili doktorla da karşılaştım.
   Öfke hayli haklı bir duygu olabilir ama bunu şiddetle ifade etme kabalıktır, doğru.
   Kişinin aldığı puan, okuduğu yıl gerçekten umrumda değil, bir işi yapıyorsan buna gönül vermiş olmalısın bence.
   Çocuğu için endişelenen bir ebeveyni sakinleştirmek, bilgilendirmek zor olmasa gerek.
   Zor şartlara sahip bir meslek olabilir ama kimse hayrına yapmıyor.

  • Komutan logar, yorumunda hak vermediğim bir nokta yok ama şöyle diyeyim. Ben dediğin gibi tripli, suratsız, ilgisiz doktorlarla karşılaştığım için bahsedilen ebeveyni anlayabiliyorum.
   Öfkesinde haklı ile kastettiğim 'duygusal açıdan' hiçbir duygumuzun zarar getireceğini düşünmüyorum ta ki bunları davranışa dökene dek.
   Şiddet savunulamaz fakat ebeveyn olmak da tam empati kurabileceğimiz bir durum değil.

  • komutan logar bizdeki tıp fakültelerinde şöyle bir şey var yalnız, zamanında geniş kapsamlı araştırmıştım, fakültede psikoloji dersleri veriyorlar ancak klinik düzeyde veriyorlar. yaklaşım nedir öğreniyorlar ancak klinik düzeyde öğreniyorlar.

   hayat klinikten ibaret değil, insanlar da sadece klinikte yaşayan kesilip biçilecek, ilaç verilip gönderilecek duygusuz varlıklar değil. çoğu, doktor karşısındakine insan olarak değil hasta olarak bakar. sevenleri, sevdikleri, hayalleri olan birer insan olarak bakmazlar ne yazık ki. ameliyattan çıktığında kapısında saatlerce bir haber bekleyen, bir kelime için gözünün içine içine bakan aileyi görmezden gelip robot gibi yürür gider, teskin edecek iki kelime etmez, edemez. çünkü bu yeterlilik çoğunda bulunmaz. korkar. bu korku hissinin neden olduğu ortamdan bir an önce kaçma davranışı acılı insanda ters teper işte. özellikle bizim gibi duygusal ve fevri toplumlarda.

  • senelerdir söylerim, doktorlara önce insanlarla iletişim, insan-insan iletişimi öğretilmelidir diye. bu konudan bahsettiğim onca doktordan sadece 1 tanesi bu durumu kabul etmiştir. diğerleri aldıkları eğitimden ve sergiledikleri tavırlardan o kadar eminlerdi ki hiç yanlış yapmadıklarını düşünüyorlardı. ancak sevdiğini kaybetmiş, kaybetme korkusu hisseden birine, havadan sudan bahseder bir tonda ve mimiklerle yaklaşıldığı sürece bu tür şiddet olayları bitmez. çünkü aslında bu tür duygusal tepkiler, eğitime de çok bağlı değildir.

  • Öyle haklısın ki kutup.

 12. 7
  Bkz.

  Belki de adam haklıdır, bilemedim.
 13. 8
  Bunu yapmak biraz fazla agir olmus gibi.
 14. görsel
  osuranbaykus
  #1465665 | 18/07/2018 19:18
tümünü gör