türkiye cumhuriyeti cumhurbaşkanlığı teşkilatı

 1. 1
  9 temmuz 2018 kabine değişikliği ile büyük bir kısmı açıklanandır.

  cumhurbaşkanı yardımcısı fuat oktay,
  milli eğitim bakanı ziya selçuk,
  kültür ve turizm bakanı mehmet ersoy,
  sanayi ve teknoloji bakanı mustafa varank

  gibi isimler akp'nin seviyesinin üç beş yelek üstü insanlar. erdoğan bu isimleri sıkıştırıp kısıtlamazsa bu alanlarda büyük reformlar görürüz.

  çalışma, sosyal hizmetler ve aile bakanı seçiminin hem kendi seçmenine bir mesaj hem de bazı şeylerin erdoğan'ın kafasında hala değişmediğini göstermek amacıyla bir başka kesime mesaj olduğunu düşünüyorum. ayrıca sayın bakanın kimin kızı olduğuna bakmayı size bırakıyorum. :)

  adalet bakanı abdulhamit gül için düşündüğüm;
  abdulhamit,
  gül,
  adalet,
  bakan

  sağlık bakanı fahrettin koca medipol'ün sahibidir. menzil tarikatı'na selamlar...

  berat albayrak ve fatih dönmez isimlerini bir kaç gün önce bakanlıklarıyla birlikte tahmin etmiştim. fatih dönmez berat albayrak'ın görev aldığı dönemde aslen işi yapan kişiydi. o zamanlar bakanlığı normalde alacakken berat albayrak'ın atamasıyla müsteşarlıkta tutulmuştu. erdoğan kendisine ne söyleseniz yapar fazla kurcalamaz bir insan. berat albayrak'ın yerinin değişmesiyle görevi kendisine iade edildi anlayacağınız.

  berat albayrak'ın ekonomi'ye getirilmesi ise aslında hiç şaşırılacak bir şey değil aksine gayet beklenendi.

  erdoğan ekonominin bu dönemde bir kavşakta olduğunun ve aşırı kritik olduğunun farkında. burayı kimseye emanet etmek ve bu konuda kimseyi dinlemek istemiyor. buraya berat albayrak'ı koyarak bu işe ben bakacağım mesajı veriyor. tabii berat albayrak'ın albayrak ailesini temsil ettiğini ve albayrak'ın ekonomide sözü geçen bir grup olduğunu unutmamak gerek. onların da olaya müdahil olmasını zorunlu tutuyor bu şekilde.

  sonuç olarak ilk başta bahsettiğim dört isim hariç beğenmediğim listedir. fakat teşkilatın görev yetkilerini incelediğimiz zaman en az bakanlar kadar cumhurbaşkanlığı kurullarının da yetkisinin olduğunu görüyoruz. bundan dolayı bu kurullar açıklanmadan bu isimlerin ne anlam ifade ettiğini tam anlamıyla kestiremeyiz.
 2. görsel
  neset ertas
  #1459665 | 10/07/2018 02:26 
 3. 2
  hastane sahibi bir cemaatçinin ülkenin geleceği üzerinde söz sahibi olacağını ve anlamsız derecede güçlü yetkilerle donanacağını öğrendiğimiz teşkilat.

 4. görsel
  primo victoria
  #1460984 | 12/07/2018 02:12
  • recep akdağ'da aynı ekipten idi. değişen pek bir şey olmadı işin aslı. sağlık bakanlığı aynı kişilere 15 yıldır peşkeş çekiliyor.

  • yo orda bi sıkıntı yok zaten. ne olduğuyla değil nasıl olduğuyla ilgileniyorum.

   recep akdağ'ın seçilmiş bir milletvekili olması,
   ama yeni bakan'ın tam anlamıyla sarı çizmeli mehmet ağa olması durumu yani...

tümünü gör