istanbul

 1. 3
  dünyanın en güzel aynı zamanda en çirkin, gitmek için can atılan ama sürekli yaşamaktan şiddetle kaçınılan şehridir.
  ankarada bulamadığınız tarihi doku sizi büyülerken, trafikte geçirdiğiniz 3.5 saat sizi psikosomatik bir insan haline getirebilir.
  çelişkiler şehridir.
 2. 4
  çocukların okulun yolunu unuttuğu yer. olmasın artık amk. iki gram kar düştüğünü görseler tatil ediyorlar. ardahan, sivas, erzurum, kars, ağrı gibi illerde okulların kasımda kapanıp martta tekrar açılması lazım bu mantıkla.
 3. 5
  çılgın bir şehir. ilk geldiğim aylarda en çok insanların neden sürekli koşuşturduklarını merak ederdim, şimdi artık ben de onlar gibiyim. bazen kendimi dışkulvardan bastırıp farkı 3 boya kadar azaltan gülbatur gibi hissediyorum.

  kural buymuş meğer. hızlı hareket edicez, önümüze geleni ezicez. taktik maktik yok bam bam bam. sepeb? sebep yok.
 4. 6
  bilene dost, bilmeyene düşman şehir. dostluğu güzel de düşmanlığı cehennem ateşi gibidir.
 5. 7
  14 sene yaşadığım,değerini taşınınca anladığım en büyük şehrimiz.
  bugün gittim gene.
  çok bir farkı yoktu.
  gene trafik gene çile.
  değişmemişti güzelliği çoktu.
 6. 8
  burnumda tüten şehir. üniversiteyi kazanıp gittiğim ilk sene çok zor gelmişti bu şehirde yaşamak. trafiği, kalabalığı, pahalılığı vs derken şehir sanki üzerime üzerime geliyormuş gibiydi. evde kalıyordum. haliyle yemek yapma sorunu had safhada idi. yaptığımız en iyi yemek yoğurtlu makarna üzerine salçayla sos. dışarıda yiyelim desek zaten bir şeye benzemiyor dışarıdaki yemekler. memlekette olsak dışarıda yarı fiyatına kat kat güzel yemekler yiyebilme imkanımız vardı. durum böyle olunca her gün kendime sövüp duruyordum keşke memlekette kalsaydım diye.

  ilk sene bitti ikinci seneye geçtim. artık alışmaya başladım. tatile gittiğimde 1 hafta sonra istanbul'u özler oldum. şehrin bütün o kalabalığı, hareketliliği bana güzel görünmeye başladı. memlekete gittiğimde sanki ıssız, bomboş bir şehirmiş gibi gelmeye başladı.son sınıfa geçtiğimde zaten iyice istanbul hayranı olup çıkmıştım. canım sıkıldığında birkaç arkadaşla boğazda bir çay-nargile keyfi yapınca bütün sitresimi atıyordum. memleketten arkadaşların "yaşanır mı orada ya çok kalabalık" laflarına gülüp geçiyordum.

  kısacası; olumsuz yönü çok olsa bile kendine bir şekilde alıştıran şehirdir. tek sorun alışsan bile memleket özleniyor. ona çare yok galiba. *
 7. 9
  orospuya benzeyen şehir. alıştın mı, bırakamazsın. senle birlikte milyonlarca sevgilisi vardır, ama sen bir tek sana özel sanırsın
  • İşte tam olarak bu.
 8. 10
  yarın asya kıtasının kıyı şeridini tavaf edeceğim şehir. yolculuğum pendik'te başlayıp son bulacak. zorluk açısından frodo ile yüzüğün yolu gibi bir şey bu..
  • günübirlik abi. ama gezme için gelmiyorum maalesef. halletmem gereken önemli işler var.
  • başka zamana inşallah :)
 9. 11
  hiç gitme fırsatı bulamadığım şehir. o kadar yere gittim bi istanbul nasip olmadı lan. hayırlısı.
 10. 12
  twitter.com/...

  Fotoğrafa 10 saniye bakınca nefes darlığı yaşamaya başlıyorsunuz.
 11. 13
  Kütüphanelere gitmek zorunda olmasak asla gitmem.
 12. 14
  bir pamela spence şarkısı...

  --! spoiler !--

  davul gibi gerilen derini aman allah kim bilir kimler inletmiş

  --! spoiler !--

  www.youtube.com/...
 13. 15
  An itibariyle beni yine şaşırtan kentimiz. Sabaha karşı üç buçukta yatarken ne yollarda kar vardı, ne de yağıyordu, şimdi baktım bembeyaz olmuş, üç buçuk atıyoruz ailecek.
 14. 16
  parası olan için mükemmel ötesi bir şehirken parası olmayana sıkıcı iğrenç trafikli falan filan... ulan ne bok atıyosun ben senin boklu izmirine laf atıyomuyum git kordonunda biranı demlen izmirmiş pehh ulan istanbul'dan 5 izmir çıkar lan!
 15. 17
  içinde yaşamaya cesareti olmayanların gezmelik yer diye nitelendirdiği güzellik. bir de içinde yaşayıp bu şehirde yaşanmaz diyenler tabii.. ama bırakıp giden yok habire geliyorlar amk! la o kadar sövüyorsunuz siktirin gidinde şehir biraz rahatlasın kardeşim.

  şehre gelir isek;

  30 yıldır yaşıyorum, bu zaman boyunca hiç bırakıp gidesim gelmedi. yurt içinde ve dışında tonla şehre gittim new york ve amsterdam dışında geri dönmesem de olur dediğim yer olmadı. ny'de demedim çünkü istanbul ile eşdeğer tek şehir neredeyse, kalabalığı, gürültüsü, trafiği... istanbulda yaşayan biri pek yabancılık çekmiyor, amsterdam'da ise herhangi bir his duyacak durumda değildim o yüzden sanırım.*

  şu aralar aramızdaki tek sıkıntı ise içinde yaşayan insan profili, çok uzun yıllar şehrin göbeği denen semtlerde ikamet ettikten sonra artık bu profillerden sıkılıp sınıra doğru çekildim tabii metrobüs idi metro idi şehrin her yerine ulaşımı kolaylaştıran imkanlar olduktan sonra iyice sıkıntı yaşamaya başladık mekana girmediğiniz sürece hallo dolu oldu şehir amk...

  neyse efendim 30 yıldır buradayım olur da ny'e taşınmaz isem bir 30 yıl daha burada olurum sanırım.
 16. 18
  (bkz: istanbul kafası)
 17. 19
  Doğduğum, yaşadığım ve Türkiye içinde tek yaşayabileceğim şehir. İstanbul biraz ben olmuş, ben de biraz İstanbul. İnsanın çevresini şekillendirdiği gibi, çevresi de onu şekillendirir ve birbirinizi yansıtırsınız. Hem severim, hem de kızarım.
 18. 20
  Geçen hafta itibari ile sırf iş bulma amaçlı olarak geldim buraya. Benim anladığım level level ilerliyoruz sanırım. İlk geldiğim günler baya iyiydi bomboş bir metrobüse bindim sonra dolmuşa bindim o da boştu sıkıntı sıfır. Ardından yavaş yavaş ayakta durmaya başladım hatta bir keresinde birinin bebek arabasının sapı götüme girik şekilde ta son durağa kadar gitmek zorunda kaldım ama halen benim için np.

  Sonra baktılar hızlı hızlı ilerliyorum direk level 31 yaptılar beni galiba evvelsi gün adli tıpa iş başvurusu için gittiğim yenibosnada dibimde bomba patladı amk. yok bilader Metrobüsüydü ter kokusuydu falan neyse de bu olay bana yetti. O gürültü o dumanlar aklımdan kolay kolay çıkmaz benim. Alışırsın diyenlere de kafam girsin.
  • "istanbul'a hoşgeldin" evresinden "istanbul'dan kaç" evresine geçirmişler seni direkt. normalde ilk evre ile ikinci evre arasında 40 sene falan oluyor.
 19. 21
  sevmek için elimden geleni yaptığım ama her sabiha gökçen için yola çıktığımda küfürler ettiğim şehir.

  başlangıcı kötü yaptık. hayatımda başıma gelen tüm kötü olaylar buraya gelmem ile başladı.

  boğuyorsun beni istanbul.
  • köyüne dön :(
  • etiketlemeden de bildirim geliyor :(

  • olsun, ben seviyorum. (yazar:aklı cezbeden kinayeci)
  • Sevsen ikincide de etiketlerdin hemfgmhlhllh
 20. 22
  kimsenin kimseye tahammülü yok hep toplu taşımalarda gerginlik. insanların ne olduğu belli değil. hayvan gibi hareketler, düşüncesiz davranışlar...
 21. 23
  Bülent ersoy'un şarkılarında ısrarla "ısdanbul" şeklinde telaffuz ettiği güzide şehrimiz.

  (bkz: aziz istanbul)
  (bkz: bu akşam bütün meyhanelerini)
tümünü gör
dizi izle