altcoin trade

 1. 1
  bitcoin dışında bildiğiniz bütün coinler altcoin olarak geçer. şu an için yaklaşık 1320 çeşit altcoin mevcuttur. bunlardan ethereum, litecoin, bitcore, bitcash, ripple gibi bazıları diğerlerine oranla daha stabil ve güçlüdür çünkü arkalarındaki sistem ve bazen de para kaynağı sağlamdır. bitcoin'e yatırım yapabilecek kadar parası olmayan insanlar altcoin alıp satarak ellerindeki total bitcoin miktarını arttırmak suretiyle zengin olmaya çalışırlar, çoğu da bu yolda elindekini kaptırarak sıfıra düşer. işte bu alıp satmaya altcoin trade denir. bazı altcoinler saatler içinde 3-5 katı değerine çıkabilir veya çöp haline gelebilirler, bunu öngörenler zamanında alıp zamanında satarak maksimum kar elde etmeye çalışırlar ve demin dediğim gibi asıl amaçları ellerindeki bitcoin miktarını arttırmaktır. götüme zor gelmezse bir ara bu işin ticareti hakkında öğrendiklerimi sözlükle paylaşmayı düşünüyorum.
 2. görsel
  roquentin
  #1263404 | 23/11/2017 00:58 
 3. 2
  anlatıyorum yamacıma gelin. öncelikle bu bilgileri size babanız bile vermez, çünkü babanız muhtemelen bu işlerden anlamıyor. şaka bir yana kimse altın yumurtlayan tavuğu başkasıyla paylaşmak istemez, neyse ki burada altın yumurtlayan bir tavuk yok. yoksa var mı? bakalım:

  piyasaya dair öğrenmeniz gereken ilk şey: asla kaybetmeyi göze alamayacağınız bir parayı buraya koymayın. ikinci en önemli şey ise yine asla ve asla kaybetmeyi göze alamayacağınız bir parayı buraya koymayın! bunu zihninize hayali bir bıçakla kazıdıysanız devam edelim.

  bazı altcoinler çıkar bazıları da iner, aynı bizim inişli çıkışlı boktan hayatımız gibi kripto paraların da doğa kanunu budur. neyin inip neyin çıkacağını tahmin etmenin bazı yolları vardır ancak bu yolların hiçbirisi yüzde yüz garanti vermez. bazıları "technical analysis" dediğimiz şu grafikleri kullanır: www.knowyouroptionsinc.com/...
  bu grafiklerdeki direnç/destek noktalarına bakarlar ve paranın yükselişe geçeceği zamanları tahmin etmeye çalışırlar. çoğu zaman da çok afedersiniz sikimi tahmin ederler. bazıları ise spekülasyonları izler, fısır fısır diye konuşarak türlü sosyal medya hesaplarında fitne saçan bu hesaplardan medet ummak da kerizliğin önde gideni olmaktır, çünkü çoğu zaman onlar olacak şeyi haber vermekten ziyade bir şeyin olması için zemin hazırlamaya çalışırlar, sizi de bu eylemin parçası yaparlar. peki geriye ne kaldı? bizi başarıya götürme ihtimali olan tek yol: kendimiz!

  şimdi şu sayfayı açın: www.cryptopia.co.nz/...

  ne görüyorsunuz? "eşşeğin sikini" demeyin kalbim kırılır. sol tarafta değer kazanan ve kaybeden birtakım paraların listesi var. daha önce böyle bir yere girmediyseniz gördüğünüz fotoğrafın size çok karmaşık gibi gelmesi normal, çünkü henüz içine girmediniz, çok değil 15 gün bu sokakta sürtseniz, sonrasında kırk yıllık wall street müdavimi gibi takım elbiseyle monitörün önünde oturacaksınız haberiniz yok. neyse konumuza dönelim, buradaki kripto paraların % 80'i scam dediğimiz boktan token'lerdir. bir süre piyasada inerler, çıkarlar, hoplarlar zıplarlar ve sonra dibe vurup çöp olurlar. eğer bir coin pump yaptığında yani fırladığında parsanızı alıp trenden inmezsiniz, dump olduğunda yani dibe vurduğunda elinizde elma şekeriyle kalırsınız.

  buradan sonrası ikiye ayrılıyor: siz her an çöpe dönebilecek ama fırladığı zaman da % 1500'e kadar değerlenebilecek bu stabil olmayan coinlerle mi ticaret yapacaksınız yoksa tıpkı bitcoin gibi çöp olması yakın vadede imkansız ama % 1500 kadar da kazandırmayacak, sadece belli iniş çıkışlarla cebinizi dolduracak arkası sağlam coinlerle mi? eğer birinci seçeneği düşünüyorsanız size kolay gelsin, çünkü bir sıçrarsınız, iki sıçrarsınız, sonra kaçınılmaz dibi görürsünüz. ikinci seçeneğe ok diyorsanız devam edelim.

  belli coinlere arkası sağlam diyoruz çünkü:
  1-arkalarında sağlam bir yazılımsal sistem ve ekip mevcut
  2-arkalarında sağlam bir yatırım mevcut ve bu coinlere sahip olanların ciddi bir kısmı ellerinden coinleri çıkarmıyor, çıkarmadıkları için de çoğunlukla belli bir değerin altına asla düşmüyor.
  3-gerçek bir yol haritaları, projeleri, dolayısıyla geleceğe dair sundukları bir plan var, ki bu da onları günlük sahtekarlıklar peşinde koşan coinlerden ayırıyor.

  ethereum, bitcoin cash, neo, monero, litecoin, bitcore, iota bunlardan bazıları. bu coinler düşebilir ama er geç tekrar yükselirler, yani anlık al-sat yaparken yanılsanız ve değerleri beklediğinizden daha da aşağılara düşse dahi panik yapıp elinizdekini satmaz ve beklerseniz er geç tekrar yükselirler ve kar edersiniz. warren buffet'in meşhur sözü burada aklınızda olsun: "borsa, sabırsız insanların paralarının sabırlı insanlara akıtıldığı yerdir."

  alıp satım yapabileceğiniz bir sürü yer var, güvenilir olup olmadığını hakkındaki yorumları okuyarak ve sosyal medya hesaplarında insanların tepkilerine bakarak anlayabilirsiniz.

  açıkçası bazıları tren kaçtı gözüyle baksa bile bu piyasa daha çok yeni, yani pilavın kaldıracağı daha çok su var, o zamana kadar sabırlı olur, akıllı hareket ederseniz, bir yandan ufak ufak bitcoin miktarınızı arttırırken, bir yandan da bitcoin'in değerlenmesinden ekstra kar ederken, üstüne de doların ülkemizdeki durumundan hareketle kur farkından bile kaymak yiyebilirsiniz. haydi kolay gelsin aslanlarım.
 4. görsel
  roquentin
  #1264546 | 25/11/2017 00:40
 5. 3
  6 aralık 2017'de 676,000 satoshi - yani 87,31 dolar ile başladığım deneysel maceram, bugün 18 aralık 2017 itibariyle 908,000 satoshi - yani 171,6 dolara ulaşmış durumda. 12 günde iki katı aşkın bir kazançtan bahsediyoruz. bu ivmenin yarısıyla bile devam edildiğinde, bir yılda ortalama 250 bin dolar kazanmak mümkün. gerçekten inanılmaz bir dönemsel fırsat, sanıyorum tarihte hiçbir yatırım aracı bu kadar hızlı ve bu kadar yüksek miktarda kazandırmamıştır.
 6. görsel
  roquentin
  #1289183 | 18/12/2017 22:29
tümünü gör