kayıt

christopher nolan

 1. 1
  ingiliz yönetmen. inception ve memento gibi filmlerde yönetmenlik yapmıştır.
  www.imdb.com/...
 2. 2
  Altında imzası olan filmi izlemeden bile öneririm.
 3. 3
  sadece ismi bile yeten-gillerden.
 4. 4
  (bkz: christopher no(luyo)lan)
 5. 5
  (bkz: prestige)
  (bkz: memento)
  (bkz: inception)

  gibi filmlerin yönetmenliğini yapmış, psikopat adam.
 6. 6
  baba adam, ailenizin yönetmeni.
 7. 7
  batman serisi ile dc evrenini bambaşka bi boyuta taşımış güzel adam.
 8. 8
  death knight üçlemesine hayran olduğum yönetmen, keşke aynı başarıyı dark knight üçlemesinde de gösterseymiş.*

  i.imgur.com/... **
 9. 9
  batman gibi bir kahramana çektiği üç film ile beyazperde de hakkettiği saygıyı yeniden kazandırmış yönetmendir. ama bir diğer yandan filmlerinin sonunda izleyiciye pislik yapmayı sevmesi bir başka özelliğidir.
 10. 10
  filmlerinde insanın kafasını karıştıran neyin ne olduğunu çözemeyeceğiniz senaryosuyla ters köşe yaptıran yönetmendir.öyle ki filmden sonra olayı çözmek için kafa yorarken başınız ağrıyabilir.
 11. 11
  interstellar filmi ile beni benden almıştır.interstellar 2'yi beklemekteyiz. :)
 12. 12
  memento filmi ile kafaları karıştırmış gibi yapıp "aslında hayat bundan ibaret, çok da şaapmamak lazım." mesajı verip error'un kralını verdiren yönetmen.
 13. 13
  sinema dünyasının nike ve adidas gibi markalaşmış ama sırf bu markasından ötürü "oovv vaauv filmleri çok süper yeaa" diye yorumlanan yazar, görüntü yönetmeni, film yönetmeni bir kardeşimiz.

  arkadaşım interstellar'da basit bir paradoks anlatılıyor, aslında paradoks da denmez, etme bulma dünyası denir ya ona neyse. bu adamı övecekseniz batman gibi inception gibi filmlerde övün ama kalkıp da bana interstellar'da mükemmel bi' iş çıkarmış felon demeyin. ayrıca abartılacak bir ters köşe yapan ya da kafa karıştıran yanı da yok amk. bir David Lynch değil sonuçta. hayır aynı yönetmenden mi bahsediyoruz acaba?

  eğer dediğiniz gibi çok iyiyse momento ve prestij zamanında niye kendisinden hiç bahsedilmiyordu? keza asıl kafa karıştıran ve göt gibi ortada bırakan filmleri onlar. yoksa interstellar bir sayısal öğrencisi için meeeh tadında bir filmdir. sözel ve eşit ağırlıkçı arkadaşlarımızın bu yönetmeni fazla abartmamaları rica ediyorum.

  sözün özü beyninin sol lobu yeterince gelişmemiş her izleyicisinin gözünü boyamada müthiş yetenekli bir yönetmendir. teşekkürler.
 14. 14
  Warner tarafından açıklanan yeni çekeği üçlemenin akira olacağı konuşulan efsane yönetmen.

  çekilecek film için için açıklama yapılırken isim verilmemişti lakin kulislerde yüksek sesle akira animesinin yapılacağı konuşuluyor. 2017 sonrası olacağı için şimdilik net bir şey söylemek zor ama her ne kadar efsane bir yönetmen olsa da böyle efsane bir animenin altından kalkmak büyük bir sınav olacaktır nolan için.
 15. 15
  21. yüzyılın hayal gücü en yüksek olan yönetmenidir.

  bunu batman serisi,memento,inception,prestige filmlerinde kanıtladı kendisi.

  filmlerini izlemeyen pişman olur.
 16. 16
  dunkirk ile gerçek bir gelenekçi olduğuna kanaat getirdiğim bilge anglosakson beği.

  bu zamana kadar 31'ci alt-right tayfaya dönüp bakmaması bile ne kadar aziz biri olduğunun kanıtı. çünkü britanya'da hakiki gelenekçilik halifemiz ebu jeremy el chippenhami hazretlerinin partisi labour'da yapılır.
 17. 17
  Çalıştığı projelerde hataya mahal vermeyen biri. Dünya sinemasına katkısı büyük bu yüzden.
 18. 18
  çoğu filminin müziklerini hans zimmer'in yaptığı kardeşiyle beraber mükemmel işler çıkartan bilim kurgu yazarı-yönetmeni
 19. 19
  bence tanrı bir an önce çıkıp bu adama peygamberlik rütbesi vermeli.

 20. 20
  David Fincher'dan biraz daha başarılı, David lynch'den daha anlaşılır filmler yapan az çok psikolojiye ilgi duyan, gerilim seven ve akıl yürütmeyi tercih eden seyirci kitlesinin vazgeçilmez filmlerinin yönetmedir bu abimiz.
 21. 21
  dc evrenini maymuna çeviren, batmanı romantik bir aşık; ra's al ghul'u sünepe olarak dünyaya sunan adam.

  keşke hiç batman evrenine elini atmasaydın. çenesiz christian bale ve ihtiyar michael caineyle beraber rakı masasında sohbetinizi etseydiniz.
 22. 22
  Dandik bir yönetmendir. tıpkı fanları gibi.
  • Allah taş yapar.
 23. 23
  Süper bir yönetmendir, tıpkı fanları gibi. Buna da kendime bakarak karar verdim.
 24. 24
  iyi yönetmen olduğu için iyi ya da kötü yönetmen olup olmadığı tartışılıyor. micheal bay tartışılmıyor misal? kötü yönetmen çünkü...
  • Michael Bay mı kötü yönetmen? İroni olsun lütfen. Ben sazan olmaya razıyım.
  • ya mono allahaşkına deme ya. pearl harbor dışında bir tane düzgün filmi yok herifin. Bruce Willis'in, "bir daha birlikte çalışmamız mümkün değil," dediği adamdan bahsediyoruz. kendi de itiraf ediyor zaten tamamiyle ticari kazanç maksatlı film çektiğini. adamın geldiği yer reklam filmi yönetmenliği bi'kere? filmlerdeki kare hızına yetişmek mümkün dahi değil. transformers'lardan herhangi birine on dakika bakınca midem bulanmaya başlıyor.
  • Michael bay reklam gibi film çekiyor, takibi de zor gerçekten. Ama ben bunu beceri eksikliği olarak değil tercih olarak değerlendiriyorum. Bu adam aga ben para kazanicam sikerim sanatını demiş. Belki para için değil de istediği bir filmi yapsa iyi bir şey çıkarır. Full para odaklı iken bile iyi gişe yapıyor, potansiyel var diye düşünüyorum.
  • Bruce Willis öyle demiş olabilir ama Armagedoon güzel bir filmdi bence.
  • Hollywood'un en çok kazanan ikinci yönetmeni zaten @hitler buna kimse bir anlam veremiyor.

   @mono armageddon derken, bilmem kaç bin km hızla ilerleyen astreoidin üstüne iniş yaparak patlatmaya çalıştıkları filmden bahsediyoruz, değil mi?
 25. 25
  ben bu adamIn filmlerini anlayamIyorum sanIrIm geri zekalIyIm. nihat dogan'In avatar'I 9 kez izlemesi gibi aynI filmi izliyorum defalarca.