hanımcılık

 1. 1
  şimdi gördüğüm, tam anlamadığım ama eğer doğru duyduysam saçma sapan bir "akım".

  gerçi akımlar genelde aşırı gerzekçe oluyor. çünkü toplumun internete ulaşabilen kesiminin büyük kısmı tam ayarında bir boşluk içerisinde. yani iletişim kurup milletle uyuşabilecek kadar akıllı, ama işe yarar bir şeylerle uğraşamayacak kadar boş.

  mesela bu yüzden seneye james webb teleskobu fırlatıldığında doğacak buluşlara yönelik bir akım başlamayacak. çok magazinel bilim kurgusal olaylar çıkarsa yine işin en boş boyutundan doğacak en boş tartışmalar olacak bu. irma kasırgası oluyor mesela millet güneş tutulmasından mı oldu diye tartışıyor, ancak bu kadarcık mantıklı akımlar tutunabiliyor genel çapta.

  neyse, anladığım kadarıyla bu akıma tutunanlar evliliği bir çekişme, didişme, işkence olarak gördüğünden ve karılarına bu gözle baktığından "kılıbıklık" noktasından ele alıp "hanımcılık" demişler.

  siz evlenmeyin kardeşim, bekar hayat tam size göre. ekonomik zorunluluklardan ve aile baskısından ya da gerzeklikten evlenip berbat hayatlar sürüyor berbat nesiller yetiştiriyorsunuz. keyfinize bakın ya iyi niyetle söylüyorum bunu bekar gezin eğlenin serbest olun çok daha mutlu olacaksınız. bu yüzden aldatıyor alemlere akıyorsunuz zaten doğalınız bu çünkü, evliliğin bir anlamı yok sizin için çok gereksiz. yüzde doksanınız aldatacak, karıya gidecek, para verecek ya da bir yerlerden bir şekil sevişme ihtimali oldu mu pas geçmeyecek. bunu yapmasanız bile eşinizi çoluğunuzu çocuğunuzu tam sevmeyeceksiniz, mecburiyetten boktan bir hayat süreceksiniz. sallayın bence.

  evlilik dediğin şeyin pek bir ciddiyeti yok ama hayatını geçirmek isteyeceğin her şeyinle koşulsuz sevdiğin kendinden bir parça gibi gördüğün biriyle yaşanmalı yaşanacaksa. evlilik de şart değil ama formalite işte. keyifli de olabilir hatta güzel bir tören, herkesin kabul etmesi vesaire o kadar içi boş da değil. ama lazım değil ne olursa olsun beraber olacaksınız zaten, ayrı bile olsanız hayatınızda yeri olacaktır o kişinin her zaman.

  burada da hanımcılık kılıbıklık çükübiklik yok, zerre anlamı yok çünkü. mutlu olacak sevdiğin kişi yoksa mutlu olamazsın mümkün değil. birbiriniz için her şeyi yapacaksınız sürekli.

  yanlış anladıysam da kılıbıklık kavramı üzerine bir yazı olsun bu, yazının içindeki doğruları değiştirmiyor. akım üzerine dediklerim de geçerlidir.
 2. görsel
  anoktainoktagnokta
  #1227433 | 11/09/2017 00:42 
 3. 2
  twitter.com/...
 4. görsel
  yunowimnogood
  #1231469 | 20/09/2017 18:22
 5. 3
  Bir zombi istilası gibi dünya ele gecirmektedir. Umarım en kısa sürede bu virüsün tedavisi bulunur.
 6. görsel
  Cigarettes After Sex
  #1252229 | 02/11/2017 08:53
 7. 4
  pembe götlü efeler bitti, bu seferde bu başladı.
  neymiş bayanmış, haklıymış, o ne derse oymuş. ya yavrum sen bunu babana anlatsana.
  yılların süre getirdiği kılıbıklığı yaşanılan çağa entegre etmek isterken neden götünüzden element uyduruyorsunuz hipsterlerim.
  bak bende bayan meselelerinde hemcinsimi satarım ama bunu tutup hanımcılık diye afişe etmem. kendinize biraz özsaygınız olsun.
 8. görsel
  birüçikiyedi
  #1353085 | 17/02/2018 02:44
 9. 5
  Dünyanın en güzel şeyi.

  (bkz: herkes bir gün hanımcı olacak)

  ben ne güzel hanımcıyım şuan, hiç gerginlik yok. İsteyen bana istediğini diyebilir. Sorun yok. Ama kılıbık olup olmadığımı hanıma laf ederek test edebilirler.

 10. görsel
  Alvarezv2
  #1353796 | 18/02/2018 04:08
 11. 6
  zar zor bulduğu hatunun kölesi olan tiplerin tavrı.

  (bkz: yazık)
 12. görsel
  hac
  #1353807 | 18/02/2018 05:46
  • hanımcılığı amsalaklık ile karıştıranı ilk kez görüyorum. (bkz: Yazık)

  • o da senin anlayışının kıtlığı napalım :D

  • puhahahaha, devam et koçero.

  • malum atasözü gibisin :D

  • okuduğunu anlayamayan ampute gibisin, hakaret yok bak burada. Ama anlayamazsın mesela.

   Hanımcılık, bir kadın ile düzenli bir hayatın olduğu zaman eski hayatınla ilgili şeyleri silip orta-yol bulmaya verilen isimdir.

   Amsalaklık bulduğu karı elinden kaçmasın diye şaklabanlık yapmaktır. Mesel bu ayrımı bilmeyen birinin bana şekil yapması, ne bileyim. Komik. :d

 13. 7
  resmen kepazelik. nerede o eski maçolar...
 14. 8
  Kazanacak.
 15. görsel
  Tomris
  #1353819 | 18/02/2018 07:49
tümünü gör