kayıt

kutup sözlük moderasyonu

 1. 1
  hızlı ve erik gibi olandır.
 2. 2
  (bkz: kütür kütür)
 3. 3
  (bkz: ham kayısı gibi )
 4. 4
  yalanır.
 5. 5
  Yenen bi şey olduğu düşündürülmüştür.
 6. 6
  meraklısı için yenilen kısımları mevcuttur.

  (bkz: yarrak afedersin)
 7. 7
  (bkz: bunları çatır çutur)
 8. 8
  az önce açtığım normal bir başlığı sol frame den kaldıran, ve entry de silmeyerek hiç bir neden belirtmeyen moderasyon. şaşırdım açıkçası.

  edit : az önce mesaj atarak niçin kaldırıldığına dair neden belirtmişlerdir.
 9. 9
  sözlük büyüdükçe baskıyı artıran moderasyon.
 10. 10
  kahve sözlük başlığına konu kilit yapmışlar. sebebi neydi ki?
 11. 11
  sözlük formatını keyfiyen uyguladığını düşünmeye başladığım ekip. entry numarası verip rencide etmek istemiyorum fakat ilk günümde 'tanım içermeyen, öznel' bir sürü '@3 oyşş' tarzı entry görmeme rağmen bir standart yakalamadan o entryler dururken benim entrymi siliyorlar. haa başlıkla uyumsuz, başlığı tanımlamayan entryler de çok fazla. başlık olgudan bahsederken altındaki entry kişi tanımlıyor mesela... ama o entryler de duruyor. neyse
 12. 12
  sözlükte terör örgütlerini ve onların katliamlarını savunanlar hakkında hiçbir işlem yapmayan moderasyon.
 13. 13
  sözlükte terör örgütlerini ve onların katliamlarını savunanlar hakkında hiçbir işlem yapamayacak olan moderasyon.

  sözlükte suç içeren davranışlar bellidir. bu da genelde yazarların özel alanlarına müdahale içeren, hakaret benzeri girdileri kapsar. bunun dışında yasa dışı olup sözlüğün başını belaya sokacak şeyler de silinir. tabi format da var.

  kafaya göre adam silinecekse ben memnun olmazdım bu durumdan şahsen. bırak kim neyi savunursa savunsun, sana cevap vermek düşer, kestirip atmak gerçeği değiştirmez çünkü.
 14. 14
  kaynaklandığıdüşünülürse yazısı bitişik olduğu için dil bilgisi hedesiyle silen moderatörün çok ciddi bir dil bilgisi eğitimine ihtiyacı olduğu kesindir. eğer talep ederse kendisine ders verebilirim.

  dil bilgisi hedesi dediğime de bakmayın, gerekçe türkçe kurallarına uymadığı içinmiş. türkçe kuralları diye bir şey yoktur. yazım kurallarıdır o.

  veya türkçe yazım kuralları.
 15. 15
  girdi sonuna nokta koymayı bilmeyen yazarların ders vermek isteği moderasyon.

  (bkz: hayırlısı ya)
 16. 16
  (bkz: hepsi okumuş çocuklar)
 17. 17
  ismi var cismi yok moderasyondur, ne işe yaradığı belli değildir. yazdığım sözlüklerde moderasyona sataşmadan duramıyorum.
 18. 18
  (bkz: deme öyle)
 19. 19
  yalakalık yapıyormuş gibi olacak ama şu ana kadar bi yamuğunu görmediğim ender moderasyonlardan. zaten komple sözlük olarak bi avuç adamız, moderasyon da sözlükle içiçe zaten. sözlük ilişkileri yoğun olarak kanka ilişkisine dayanıyor yanlış anlamadıysam ama olsun o kadarcık da.
 20. 20
  son zamanlarda sıkça eleştirilen moderasyon.

  ben geçen seneyi pek hatırlamıyorum. ama moderasyona yönetime dair herhangi bir artı eksi düşüncem yoktu. pek bir sıkıntı yaşamamışım ya da pek bir sorun görmemişim demek ki ne bileyim. ya da cidden hatırlamıyor da olabilirim hafızam kötüdür.

  bu yıl hem gördüğüm dahil olmadığım, hem de dahil olduğum her türlü problemin çözümü için özellikle uğraşıldı. her problemden sonra duyurulardan bilgilendirme geldi. kayıtsız kalınmadı olaylara.

  tabi eleştirilecek, problemler olacak bilmem ne. ama bu modluk işinden pek bir şey kazanmıyorlardır herhalde. sözlüğü de epey önemsiyormuş gibi görünüyorlar, öyle davranıyorlar. tabi istediğin zaman ulaşabiliyorsun, gayet düzgün kibar cevaplar veriyorlar.

  hataları da vardır mutlaka. bir kaç kere hatali giri silindiğini gördüm mesela. ama olur öyle şeyler. bazı olaylara yanlış yaklaşmış da olabilirler, bana denk gelmemiştir belki. o da olur. herkesi memnun etmek mümkün değil.

  bir de özellikle sözlük içinde başlıklarda tartışmaya pek açık değillermiş gibi geliyor: ne demek istedim? mesela bir eleştiri yapıp sağda yazıyoruz bunu, sanıyorum ki bir mod gelip o başlıkta bizimle tartışmaya girişmiyor. bu böyle midir bilmem, gördüklerimden yola çıktım sadece. böyle bir durum modlara haksızlık olur mu onu da düşünmek lazım. sonuçta modlar öyle açık bir ortamda bütün sözlüğe karşı tartışma yürütmek gibi bir sorumluluğa sahip değil. özelden de her türlü eleştiriye tartışmaya açıklar gibi görünüyor.

  zaten esas olarak görevleri problem varsa formata bakıp, çözmek. bu kadar yani ne bileyim. moderasyon şu sıralar epey tıkırında ve beklenenin üzerinde bence.

  yalakalık filan değil, doğru yapanın doğru yaptığı şeyi söyleyeceksin. yoksa haksızlık olur öte türlü. sırf kötü yönden eleştirip durursan şevkini kırarsın insanların.
 21. 21
  Cana yakın, araya mesafe koymayan moderasyondur.
 22. 22
  seriye bağlamış ve özenerek yapan moderatörler barındırdığına inandığım sistem.

  yanlışı gördü mü affetmiyor.

  edit: doğruyu görünce de affetmemeye başlamışlardır.
 23. 23
  Bir garip moderasyondur. Bir tek yazım hatası dahi olmayan entry'i gerekçe 4'den siliyorlar. insan gerçekten hayret ediyor.
 24. 24
  işinizi yaptırmak için ortalığa küfretmeniz yeter. sanırım bir nevi rüşvet gibi bu küfür. işleri garip bir şekilde hızlandırıyor.
 25. 25
  burnunu karıştırıp, çıkan ufaklıkları süte şeker olarak atan bir yönetime sahibiz.

  çok hoş.