kutup itiraf*

 1. 10002
  dün gece korku filmi seyrederken ilk kez etkilendim.

  korkmak gibi bir şey değildi. yani ben zaten korku filmlerini korkmak için izlerim. çok sevdiğim bir film türüdür, hatta izleyebildiğim tek film türüdür. burada iyi filmler listesi falan bile paylaşmıştım hatta.

  zaten daha filmin başıydı. ergen bir kız cadılıkla alakalı kitapların birinde bir büyü görüp onu yapıyordu. büyü ritüellerinde kan önemli bir yer taşır, bu hanım kızımız da büyüyü yapmak için bileğini kesti biraz. devam ettim izlemeye dert olmadı. sonra yemek yiyorlardı annesiyle, bu bileğini sarmadığı için bıçakla yemeğini kesmeye çalışırken yemeğin içine kolundan kan akmaya başladı. birden ben iptal oldum.

  öyle bir şey oldu ki, midem bulandı desem diyemem. kusmaya gittim kusamadım. ama bulanıyor gibiydi. vücudum yanmaya başladı, bacaklarım ve kollarım özellikle. bacaklarım sanki yarı karıncalanmış yarı uyuşmuş gibiydi. kusmaya gittiğim tuvalette kusamayınca kendimi geri odama atıp yatağa yattım. baktım titriyorum. evde doğalgaz benimse vücudum yanıyor niye titriyorum bilmiyorum ama titriyordum. bir iki dakika geçmesini bekledim ama baktım olmuyor annemle babamı uyandırmak için yanlarına gittim. odanın ışığını açamadan nefes alıp verişimi duyup uyandılar hemen..

  annem tırstı çok fena. ben korku filmi izleme alışkanlığımı onun yüzünden kazanmıştım. çocukken hep beraber izlerdik o da çok severdi. bir gün bana dün gece olanın bir benzeri de ona oldu. onun ağlamaları durmadı ama bir iki yıl depresyon tedavisi gördü bunun ardından. sanırım bana da öyle bir şey olacak sandı. tedirgin olmasın diye ''korku filmi değil izlediğim, kızın eli kesilince kan aktı o tuttu heralde'' diyip geçiştirdim.

  bugün de şansıma annemin eli kesildi tavuk parçalarken. mutfağa bi gittim el kıpkırmızı. yıkadık, bantladım falan... kan tutmuyormuş beni onu gördük. ikimiz de dün gece olanları ve benim ''kan tuttu heralde'' lafımı ben tavuğun kalanını parçalarken hatırladık ve annem sordu ''hani seni kan tutuyordu'' diye. mal gibi kaldım.

  dün gece bana ne oldu hiç bilmiyorum.

  midem bulanıyormuş gibi hissetsem de tüm vücudum bulanıyor ve anka kuşu gibi yanarken titriyordum. ayaklarımı pek hissedemiyor yürürken sendeliyordum. korksam ağlamam, gözlerim yaşarmıştı yattığımda tavana bakarken.

  aslında en başta yaptığım itirafın doğru olmadığını da biliyorum. çünkü bu durum geçer geçmez ''ben hiçbir şeyi yarım bırakmak için başlamam'' felsefemle filmi izlemeye devam ettim ve bitirdim. kansa daha kanlı sahneler vardı hiçbir şey olmadı. kız cayır cayır annesini yaktı dert etmedim. bi şeytan yamuk yumuk biçimlere girip bir kızı kovaladı öyle boş boş izledim. yani filmden de etkilenmedim.

  bana ne oluyor bilmiyorum. sanırım söz verdim diye gittiğim doktora ''ne yaparsan yap ben yokum'' demiş olsa da yine gitmem lazım. gitmeyeceğimi de biliyorum. böyle böyle kurtulacağım kendimden işte. tek başıma da gitsem bakırköy'e ne yapalım.
 2. görsel
  aris velouchiotis
  #1596069 | 20/01/2019 03:54
  • bir doktora görün aris.

  • sanmıyorum hocam. bilincim dışında hastaneye düşersem bilemem tabii ahdfh

  • filmin adı neydi peki? ben de çok severim korku filmlerini.

  • ben nerdeyim kutup nerahdjdkd.. pyewacked filmin adı. çok da iyi bi film değildi ama boş zamanın varsa izle.

  • Panik atağa benziyor.

 3. 10003
  Aramızdaki "arkadaşlığın bile" sadece menfaat üzerine olduğunu düşündüğüm biri galiba bana yürüyor. Sadece ders notları, proje vs konularında konuşmak zorunda kaldığım birisi ve ışık hızıyla tüm irtibatımı kesersem kötü bi insan olmaktan korkuyorum.
 4. görsel
  milka
  #1596193 | 20/01/2019 16:32
  • demek ki sadece onlar için konuşmuyormuş o. olmuşsun bile acil kes irtibatı.

  • Olmuş muyum? 5 yaşındaki çocuk bilir menfaat üzerine olduğunu, aramızda derslerden başka muhabbet olmadı çünkü

  • o benim dünya görüşümle alakalı yahu, ben kimseyle menfaat için bir şeyler kurmam. notsuz kalır o elemanla konuşmazdım yani. zaten önemli olan kısım o değil, muhabbeti kesmezsen sıfırdan sana yürümeye çalışan adam seninle arkadaş falan olmaya çalışmaz yani friendzone gibi bir şey de yapamazsın. sorun çıkmaması adına hemen kesmeni öneririm...

  • Ya bir kere zor durumda kaldığım için konuşmuştum daha sonra o benden istedi ben ondan istedim derken aramızda sürekli bi not alışverişi olmaya başladı. Buraya kadar bi sorun yoktu daha sonra tüm muhabbet kesilir sandım, ama ben sormadan istemeden yağdırmaya başladı. bugün de konuşmalarından anladım biraz ve açıkçası rahatsız oldum çünkü eğer gerçekten öyleyse tüm bu yardımların tek bi amacı varmış diye düşüneceğim. Oysa ben yardımsever bi insan olduğunu falan düşünmüştüm :(

  • demek ki senin sorun olmadığını düşündüğün sırada yahut ondan öncesinde ilgilenmeye başlamış. sonrasında da aranızdaki tek iletişim kanalı olduğundan iletişimde kalabilmek için istemesen de atmaya devam etmiş. bence hala yardımsever çünkü başka türlü de yürümeye çalışabilirdi ama zor durumda kalma diye not atmaya devam etmiş ajhdjfh niyetin yoksa söyleee biraz iyi birine benziyor umut görürse kırılır sonradan.

 5. 10004
  10.000 olduguna inanamIyorum. tamam benim malum itiraf sitesinde itiraf yayInlatamamamIn acIsInI burdan cIkarmamIn ve eski sevgilim hakkInda yazmamIn cok da gerekli olmayan hatta gereksiz olan bir payI da var bunda ama yine de, once birkac damla yas gozlerimden suzuldu..
 6. görsel
  sasakiakane
  #1596550 | 21/01/2019 06:57
 7. 10005
  sokaktan geçen insanların yakasına yapışıp "mutluyuuğğmmm" diye haykırasım geliyor. baya baya seneler sonra mutluyum kuş gibi hafifim şaka gibi, tek yapmam gereken beni dibe sürükleyen insanlardan kurtulup yoluma devam etmekmiş. devamlı boğazında bir yumruyla ve yorgunlukla yaşayan bir insandan, güzel yemek yiyince oturduğu yerden güzel yemek dansı yapan birisine dönüştüm. bir de böyle dönüşünce güzel başka bir insanla karşılaştım. şimdi beni her şeyimle ben olduğum için kabul eden birisiyle mutluyum. ufacık şeylerden mutlu olmayı özlemişim zira o ufacık şeylerin bile esamasinin okunmadığı saçma salak bir dönem geçirmiştim. geçmişi siktir edin ve koşun, önemini çok geç anlasam da hayatla ilgili vereceğim en gerçek tavsiye bu.
 8. görsel
  countessolenska
  #1596579 | 21/01/2019 11:20 
 9. 10006
  kırılan tırnaklarıma yara bandı yapıştırıyorum, kesmek beni üzüyor
 10. görsel
  ranuna
  #1596636 | 21/01/2019 14:28
 11. 10007
  keşke patik örebileceğim bir kız arkadaşım olsaydı..
 12. görsel
  haydar ling
  #1596637 | 21/01/2019 14:33
  • Merhaba ayak numaram 38,5tan 39. En sevdiğim renk kırmızı.

  • parmaklı mı istersin parmaksız mı?? senin profil fotonu konu edinmiş bir da vinci tablosunu taşıyan kızağı çeken ren geyiklerini süren şortlu bir noel baba figürü düşünüyorum çorabın üstüne, tabanına da kedi patisi, olur mu??

  • Kedi patisi şahane olur, parmaksız tercihim. Oo şahane bir örnek olur. Seneye yılbaşında giyerim hem..

 13. 10008
  Deniz kızı dövmesi yaptırmaya karar verdim eğer caymazsam 2 hafta içinde yaptırıcam ama nasıl olacağına karar veremedim. Bu durum beni biraz üzse de umarım kararlılık gösterebilirim.
 14. görsel
  Damdan düşen bey
  #1596639 | 21/01/2019 14:43
 15. 10009
  Başladım , değişmeye başladım. Küçük,büyük bütün hayallerimin ilk adımı olan şeyi yaptım "başladım".
 16. görsel
  Scourge of Allah
  #1596644 | 21/01/2019 14:56 
 17. 10010
  Geçen seneden beri sözlükte o kadar çok vakit geçiriyorum ki çoğu yazarın müzik zevkini çözdüm artık.
  Bazen bir şarkı dinliyorum ve "aa bunu kesin x yazar sever" diyorum. Ama genelde o bunu bilmiyor. Çünkü söylemiyorum.

  Güzel şarkılar hep ayağınıza gelemez, biraz da siz onları aramalısınız...
 18. görsel
  takemeunder
  #1596702 | 21/01/2019 17:13
 19. 10011
  Yanımda olmasını istediklerim çok uzakta, irtibat kesmek veya azaltmak istediklerim dibimden ayrılmıyor.
 20. görsel
  zapel
  #1596798 | 21/01/2019 20:49
 21. 10012
  ne yaparsam yapayım, kabul edileceğimi sanırdım. çünkü sen eğer biri için onu tanımadan şöyle düşünüyorsan mesela ondan da aynısını beklersin. diyelim ki birgün o çok büyük bir hata işledi. sen dersin ki, onun bunu işlemeye bile sebebi vardır. öyle güzel düşünürsün. sanırsın ki o da senin için böyle düşünecek değil mi? oysa seni ne yaparsan yap seni en çok sevenler kabul eder. bağrına basar, anlar. dostların yakınındakilerin anlar. çünkü seni tanırlar, uzaktan hüküm vermezler. ne yaparsa yapsın senin hala önemsemeye devam edeceğin kişi odur ama sen onun için öyle olamazsın çünkü bir yabancısın başından beri ve öyle olacaksın. anlamlandırılamayan olacaksın. garipsenen olacaksın. öyle işte sözlük.
  • vebalı gibi kaçılan olacaksın ve verdiğin emeğin hiçbir değeri olmayacak. oysa insan merhabalaştığı insanın bile kaderinden pay alır ve merhabalaştığı insana bile bir şey borçludur. böylece "vefa" diye bir şey kalmayacak ortalıkta. asgari bir anlamı olmayacak bir şeylerin.

  • merhaba bile diyemediğin biri, bir defa oturup konuşamadığın biri seni ne kadar tanıyacaktı ki buradaki monologlarınla ve kustuklarınla, falan filan.

 22. 10013
  akşam yemeğinde üzerinize afiyet ördek yedim. çok lezizdi ve butundan etleri ellerimle filan ayırdım. evet yalnızdım böyle hayvan gibi ellerimle yedim. evet itiraf ediyorum milletin içinde yapamasamda yalnızken bokunu çıkarıyorum bu işin. ama lanet olsun elli kere ellerimi yıkadım hala gitmiyor kokusu. nası bişi bu. kendi elimden tiksiniyorum şuan.
 23. görsel
  trustintrust
  #1596893 | 21/01/2019 23:36
tümünü gör