yeni bir gezi'nin yolda olması

 1. 1
  biber gazı kaldı mı la? biraz tazelenek? Ay bir de bodrum esnafları turist duasına çıktıydı... heeyyyvv!!! anam götleri tutuştu la bunların! 3. dünya savaşı çıkarsa liseli gençliğin sonuna kadar destekçisiyim!

  www.ulusalkanal.com.tr/...

  hadi bakam!
 2. görsel
  Bahve Kardağı
  #876872 | 12/06/2016 01:00
 3. 2
  (bkz: ay olabilir mi öyle bir şey lütfen olsun çünkü)
 4. görsel
  gunesi zaptedecegiz
  #876909 | 12/06/2016 01:01
 5. 3
  mezun olduğum liseyi görünce garip şekilde sevindim .

  (bkz: as bayrakları as as)
 6. görsel
  came o therapy
  #876925 | 12/06/2016 01:03
 7. 4
  Gelince uyandırın beni demek istediğim. Ülke uyumadan çekilmiyor..
 8. görsel
  o neydi gız
  #876940 | 12/06/2016 01:07
 9. 5
  Liselilerin solculuk oynaması değil türkiyenin kronik hastalığı gericilik ve cehaletle savaşmasidir.bu hareketleri zayıf bulanlar sanırım oturdukları organlariyla ihtilal yapıyor. Edit:lys'ye hazırlanan liseliler biz tabiki de oturup çalışıcaz lan manyak mısınız olum 1 hafta kaldı bizim en büyük direnişimiz iyi yerlere gelmekle olucak.
 10. görsel
  Pikapikachu
  #877018 | 12/06/2016 02:55
 11. 6
  zordur. ama gezi ruhu bambaşkaydı gerçekten kızılkayaları hala yemem. çadırlarda geçirdiğim günler çöok keyifliydi çok güzel insanlarla tanışıp direnmeyi öğrendik bence tekrar olsa güzel olur ama tekrarı niye olsun ki neden ali ismailler tekrar ölsün de tekrar kan dökülsün ki. bizim yaşadıklarımız bile yeterince zorken bu insanların yaşadıklarına üzülüyüroum elde değil geri getirmek giden geri gelmiyor.
 12. görsel
  itsmegozdeeee
  #877021 | 12/06/2016 02:59
 13. 7
  lise gençliğinin -bir kısmı da olsa- bir şeylerin farkında olması, ses çıkarması güzel bir şey. buna katılıyorum ve destekliyorum ancak; bunun çok sevinilecek, mutlu olunacak bir tarafını göremiyorum.

  gezi çok güzeldi. daha olaylar sokağa taşmadan önce dahi kıyısından köşesinden şahit oldum bir şeylere. gerçekten çok güzeldi. son ana kadar şiddetin önüne geçilmeye çalışıldı. atölyeler, park içi güzellikler, insanların olağanüstü çaba ile yardımlaşması, farklılıkların hiç olmadığı kadar bir arada olması falan. cennet gibiydi. ancak karşımızda insanlıktan nasibini almamış kimseler duruyor. sonunda yitecek canları, çekilecek sıkıntıları düşünmeden, ülkeye buraya üç-dört füze attırma hesapları yapanlar var karşımızda. sırf bir kişinin başkan olması için ülkede iç savaş çıkartmayı göze alan bir anlayış var karşımızda. polise emri ben verdim diyen, emir verdiği polisin öldürdüğü çocuğun annesini yuhalatan bir zihniyet var.

  sesini azıcık yükselteni hapise atan, hapise atamadığını coplatan, gazlatan, kurşunlatan, yandaşlarına dövdüren, arabayla ezdiren, şehir içinde binalara tank ateşi açtıran bir zihniyet bu. bu zihniyetin gezi'de bizden götürdükleri ortada. ethem, berkin, ali ismail, medeni, abdocan, ahmet, mehmet ve daha bi çok kişi. gezi'de takındığımız onca barışçıl havaya, pasif direnişimize rağmen onlar gitti aramızdan. bi o kadarının daha gözü, kafası, kolu, bacağı hasar gördü. psikolojimizin amına koydular. karşılığında hiç bir tutuklama, adalet, ceza almadı, görmedi bu insanlar.

  ikinci bir gezi kalkışmasında, ben çok daha ağır senaryolar, kayıplar yaşayacağımızı düşünüyorum. ve yaşanacak o kayıpların da hesabı sorulmadan üstü kapatılacak, o insanlar öldüğü ile kalacak. yav eğer gerçekten bir sonuç alınması isteniyorsa bana göre bu; pasif direniş ile, bildiri ile, çıkıp "faşizme karşı omuz omuza" demekle olmayacak. ben demiyorum ki elimize silah alalım, çatışalım, ölelim, öldürelim. ancak diğer türlü slogan atmak, bildiri dağıtmak, müdürlere sırtını dönmekle bir şey elde etmek mümkün değil. gericiliğe, o kokuşmuş zihniyete bu şekilde baş kaldırmak, bu şekilde ekarte etmek mümkün değil.

  sokağa çıkıp bağırmak, çağırmak, bildiri dağıtmak sadece kişisel mastürbasyon anlamına geliyor. bak ben sokağa çıktım, tepki gösterdim, bağırdım, gaz yedim, cop yedim. eee sonra?? sonrası bu kadar işte. sen yaşadığın şehirle ilgili bir karara çoğunluk hale gelip tepki gösterdiğinde bile başımıza neler geliyor. onlarca yaralı ve ölü veriyoruz, sonra o parkı yıkılmadı diye kazandık sanıyoruz. aslında hiç bir şey kazanmıyoruz. o parkın yıkılmamasıyla o adamların kaybettikleri şey bir kaç yüz milyon dolardan ibaret. yurdun her köşesinde başka şekillerde telafi ediyolar zaten.

  peki biz? kaybettiklerimizin hesabını bağırıp çağırarak, bildiri dağıtarak sorabildik mi? sorabilecek miyiz? bağırmak çağırmak kaybettiğimiz insanları, organları, psikolojiyi geri getirecek mi? adalet sağlayacak mı? başka bi yolu olmalı. bu yol boykot olabilir, grev olabilir. gezi zamanı, zulme ortak olan firmalar boykot edilecek denmişti. o devam etseydi güzel olabilirdi, sonuç alınabilirdi. ancak ben dahil geziye katılan bir çoğumuz olaylar yatışınca starbucks'a gittik, itiraf edelim. tv8'de survivor izledik, bim'den star wars eşyaları satın aldık, thy ile uçtuk falan filan. sürdürülebilir, kolektif bir tepki verilmediği sürece elimize hiç bir şey geçmeyecek, kendi mastürbasyonumuzu yaptığımızla yetineceğiz.

  bu kolektif ve sürdürülebilir tepkinin boyutu ne olur bilmem. ekonomik boykot, grev, silahlı mücadele, serhildan, gaza-cihat. adına ne koyarsanız koyun. başka türlü olmayacak. akp varken de akp sonrasında da başka türlü olmayacak. red-hack şurayı hacklemiş, duran adam çok güzel tepki koymuş, çarşı çok güzel beste yapmış falan lütfen bunları geçelim. hak, hukuk, adalet, insan yaşamı, hoşgörü, saygı, sevgi, anlayış bilmeyen bir şey var karşımızda. sürekliliği ve bütünlüğü olmayan, boş mastürbasyondan öte geçmeyen romantiklikleri bir kenara bırakmak gerek.
 14. görsel
  visur
  #877041 | 12/06/2016 03:37
 15. 8
  şimdi onlar düşünsün!

  liseliler harikadır, siz bunu anlamıyorsunuz. kemik yaşınız bizden 3-4 sayı fazla diye kendinizi bir şey sanıyorsunuz. halbuki yok öyle dünya!

  en büyük direnişçidir genç beyinler. bizler getireceğiz size aydınlık geleceği!

  lise yıllarını meydanlarda, eylemlerde geçiren nilay online.
 16. görsel
  nilaylaylay
  #877045 | 12/06/2016 03:50
 17. 9
  özellikle büyük ve köklü liseler ayakta onlara destek çıkan birçok lise var ama 365 lise olayı tgb’nin işgüzarlığı ,
  üyesi olan liseleri sürekli ekliyorlar.nicelik elbette çok önemli lakin zemini olmayan içi boş bir tepki oluşturmak doğru değil.Yarın liseler yeni bir toplantı yapacak.gericiliğe ve irticai faaliyetlere karşı büyük çaplı ortak bir bildiri yayınlanacak büyük ihtimal.
 18. görsel
  Axl Fuckin Rose
  #877130 | 12/06/2016 10:34
 19. 10
  Tlb kalitesizliğini göstermiş oldu. Nasıl lisenin ismini bu kadar rahat kullanabiliyorlar. Hiç mi karşıt görüşlü öğrenci yok bu okullarda. Ben bu topluluğa yıllardır ısınmadım zaten.

  Tanım; olursa desteğimizi sonuna kadar vereceğimiz durum şeysi.

  Ondan sonra: #877041 +1 diyorum.

  Ama en kolayı olan ekonomik boykot bile hayal. Çünkü bu boykota büyükler katılmıyor. Mesela ben Starbucks a girmiyorum tv8 izlemiyorum vs. Neden ailem boykot ediyor. Ama bunu yapan başka kişi yok.
 20. görsel
  Quidam
  #877134 | 12/06/2016 10:56
 21. 11
  ortada yeni bir oluşum olup olmadığını bilemiyorum ama eğer var olduğunu kabulediyorsak bu yeni oluşumun yeni bir gezi olup olmadığını tespit etmek için önce gezinin ne olup ne olmadığını ortaya koymak gerekiyor. böyle yazınca gezi hakkında bir şeyler söyleyecekmişim gibi gelebilir ama söyleyecek değilim zira gezi nasıl bakarsanız öyle anlayacağınız bir deneyimdi.
 22. görsel
  memati
  #877163 | 12/06/2016 12:54
 23. 12
  merhaba genç ve parlak beyinler.
 24. görsel
  rocksijen
  #877171 | 12/06/2016 12:58
 25. 13
  asla aynısı olmaz olamaz. ama benzerinin yolda olması durumuysa evet yoldadır.
  şahsen liselilerin örgütlenip eyleme katılmasına şimdiye dek olumlu yaklaşmadım. kanunen "çocuk"ların örgütlenmesidir ve nerden baksanız iki ucu boklu değnektir. liseli grup daha büyük örgütlere katılarak daha mantıklı hareket edebilir.

  ancak bir liselinin örgütlenmeden önce neyin içinde neye karşı olduğunu bilerek örgütlenmesi gerekir. lise birde kapitali okuyun demiyorum ama marx kimdir nedir stalin lenin che gandhi kimdir bu insanlar neden neye karşı durdular düzendeki aksaklıklar nasıl çözüme kavuşturulabilir düzen var mıdır olmalı mıdır devlet nedir gibi soruları sormalı ve araştırmalıdır.

  direnen gençlik değerlidir bazı şeylerin yanlış olduğunu anlamak için çok da okumaya gerek yok ama örgütlenmeden önce neyin içinde olduğunu bilmeli insan.

 26. 14
  mümkündür.

  başka bir gezi mümkündür.

  yılgınlık psikolojisi aşılırsa neden olmasın. ''aynı nehirde iki kere yıkanmaz'' tabi, ama bir direniş daha çıkabilir. ama bi ''sır'' vereyim kral çıplak diyeyim: liseliler kendi başlarına çıkarsalar-çıkarsalar anca yerel fanzin çıkarabilirler. yani bu haberdeki ''liseliler'' protestosu -eski düzen özlemi çeken- durağanlıkta bişeydir, bugün rte'ye gazetelerinde ''abd'yle çıkarları tersleşiyor'' diye toz kondurmayan ulusalcılar, diğer yandan da kendi takkelerinin varlığını devam ettirmek için liselileri sokağa çıkarıyorlar, olası liseli potansiyelinin üstüne konup pasifleştiriyorlar, devletlileştiriyorlar ve üstünden besleniyorlar (bir taşla iki kuş). olay budur. ama ben o ağbabalarına değil o liselilerin kendilerinden umutlanırım elbette. liselilere, her okulda yerel fanzinler çıkarmalarını öneriyorum. merkezi abilere bağlı kalmasınlar, biz abiler olarak onlara bişey veremeyiz, bizim abilerimiz de bize zamanında bişey veremedi zaten. bunun farkında olsunlar.
 27. görsel
  sava
  #877579 | 12/06/2016 17:52
 28. 15
  survivor izleyip gezi ruhuna sahip olmak :)

  semikeee çok haksıçlık oluoo orda ama yaa.
 29. görsel
  Son anda muslera
  #877593 | 12/06/2016 17:59
tümünü gör