türklerin dünyaya kazandırdıkları

 1. 1
  *

  otomatik okey masası 'nın başını çekeceği birtakım icatlardır.
 2. görsel
  sasakiakane
  #1540286 | 13/10/2018 00:40 
 3. 2
  Osmanlı'nın ihtişamlı dönemlerinde kadınların giydiği kıyafetler ya da kaftanlar mı diyeyim adına tam olarak bilemiyorum.

  Bu kıyafetler o kadar çok beğeniliyomuş ki diğer imparatorlukların önde gelen kadınları üzerinde bu tarz kıyafetlerin bulunduğu portrelerini Çizdiriyormuş.

  Bunun Birkaç örneği vardı ama ressamların kim olduğunu bilmediğim için örnek veremiyorum.

 4. görsel
 5. 3
  Çatalın yanını bıçak olarak kullanmak.
  (bkz: bıçak takımının fiyatı kaç para sen biliyor musun)
 6. görsel
  atanamayangillerden
  #1540405 | 13/10/2018 09:26
 7. 4
  Koca bir hiç. İnsanlığa kum tanesi kadar faydası olmayan askeri bilgileri, 16 devlet yıkıp kurduklarını falan anlatmaya gelirler şimdi. Bir bok değiliz olm işte kabullenin lan. Afrika'da hala kabile hayatı yaşayan yamyamlardan tek farkımız hasbelkader bir cumhuriyet kurmuş olmamız. O cumhuriyet bile bizim hiç öyle bir talebimiz ve çabamız olmamasına rağmen burjuva bir despot sayesinde kafamıza vurula vurula kuruldu. Sizin sandığınız gibi Anadolu halkı Atatürk yönetiminden ve cumhuriyetten hiç memnun değildi.
  • 'bizim hiç öyle bir talebimiz ve çabamız olmamasına rağmen'
   (bkz: biz)
   Siz kimsiniz?

  • Türkiye cumhuriyeti vatandaşıyım. Sen kimsin?

  • Emin misin vatandaş olduğuna? Yazında 'burjuva bir despot' ifadesi var. Hakaret olmuş atama. Atam dediğim cumhuriyetin kurucusu olan hani

  • Ee napayım? Despot lafını hakaret olarak algılaman senin sorunun. Bu ülkede milyonlarca Atatürk'ü sevmeyen insan var, hepsini vatandaşlıktan atabiliyor musun? Böyle bir gücün varsa neden yapmıyorsun? Yoksa da niye boş yapıyorsun?

  • ben de hiç kabile hayatı yaşayan yamyam görmedim ama onlar hakkında bu kadar cahil değilim. vallahi helal olsun. devlet kurmayı anlatırlar şimdi dedikten birkaç cümle sonra kurduğumuz cumhuriyetten bahsedilmesine gülerken cumhuriyetin dünyaya kazandırılmış bir şey olmadığını farkettiğimde bu saçma örnek karşısında donakaldım.

tümünü gör