biz

 1. 1
  flört'ün anadolu beat albümünden çok hoş bir parça. klibi çok güzel olmuş, çok sıcak ve samimiler beatles izliyormuşum gibi izledim, sevdim.
  izleyince daha iyi anlayacaksınız, insanın mutlu hissetmesini sağlayacak kadar huzur verici ve saf...

  "...
  hayat, denizde dalga gibidir,
  bazen yükselirsin, bazen devrilirsin..."

  www.youtube.com/...
 2. 2
  birinci çoğul şahıs.
 3. 3
  bir alan adı uzantısı...

  kutupsozluk.biz gibi
 4. 4
  where is my mind ı cover desen değil çeviri desen değil farklı bi şekilde aklım nerede adıyla kaydetmiş ve bu kayıtla biz alternatif müzikseverler arasında bilinmeye başlamış grup.
 5. 5
  yevgeni zamyatin kitabı. distopyanın babası sayılan kitaplardan.

  bir de böyle bir grup var, indie tarzında çok hoş müzik yapıyorlar.

  www.youtube.com/...
  www.youtube.com/...
  www.youtube.com/...
 6. 6
  biz: ikimiz de benden nefret ediyor ikimiz de seni seviyorduk. senden başka ortak noktamız yoktu. sana bunu göstermeye gücüm yetmezdi. sense kendini göstermek için güç kullanmaya muhtaç değildin. gözüm kapalı da olsa görürdüm seni. hep seni görürdüm. senin bana bakınca göremediğin o kusursuz bütünlüğün adıydı biz.
 7. 7
  acayip kafa yapan kitap. distopik kitapların babası sayılıyor.

  matematikçi d-503'ün günlüğü şeklinde yazılmış kitap. entegral adlı bir geminin yapımcısı. o'ya derin hisler beslerken birden ı isimli yelloz kendine çekiyor. ve olaylar olaylar.

  -- spoiler --

  sistematik yaşamları çok etkliyeci. hergün aynı zamanda kalk, kahvaltı yap, işe git, ara ver, dinlen, seviş ve aynı zamanda uyu. ve bunu herkesle aynı zamanda yapmak zorundasın.

  -- spoiler --

 8. 8
  Kendinden sonraki distopik kitap yazanları oldukça etkilemiş bir kitap.
  Garip gelebilir ama Thomas more'un ütopya'sına benzetiyorum.
 9. 9
  flört grubunun eğlenceli parçasıdır.
  klibi ayrı bir güzeldir. 18 - 55 lens ile çekildiği rivayet edilir.

  www.youtube.com/...
 10. 10
  flört grubunun mfö tandanslı şarkısı.
  hayat budur işte amına koyayım.
 11. 11
  Zamyatin'in 1920 'de Rusya'da yazdığı anti ütopya bir romandır. Fakat zamanın Rusya'sı düşünüldüğünde basımı Rusya'da değil metnin yurt dışına çıkarak Çekçe yazılması anlamlandırılabilir.
  -- spoiler --
  Zamyatin'in ve Huxley'in romanı paralel gitmekle beraber her iki kitapta da bahsedilen zaman kavramı günümüzden yaklaşık 600 yıl sonrasıdır. Ütopya Zamyatin için bir ufuktur. Ona sürekli yaklaşılır ama varılamaz.
  Zamyatin'e göre bu kitapta 26.yy insanları bireyselliklerini o kadar kaybetmişlerdir ki kimlikleri sadece sayılardır. Camdan evde oturur, gardiyan adı verilen siyasi polislerin gözetimi altında dururlar. Günde bir saat bu cam evlerin perdelerinin kapatılmasına izin verilir. bu saate 'seks saati' denilir. Bu kitaptaki devletin yönetim ilkesine göre mutluluk ve özgürlük asla bir arada bulunmaz.

  -- spoiler --
  Bu kitabı lisede iki kez okuyup sadece muhteşem kitaplar olduğunu düşünmüştüm. Bugün tekrar bitirdim. Farkettim ki sadece muhteşem değil. mu az zam.

  Adam haklı. Insanda düş gücünü yok edecek bir yol bulamadıkça kazanamazsınız. En son devrim yoktur.
 12. 12
  (bkz: Ben ve o)
 13. 13
  ak parti seçmenleri, ak parti teşkilatı, ideolojisi ve iktidarına destek olan kişi, kurum ve kuruluşları işaret etmek için kullanılan ifade. zamir.

tümünü gör
dizi izle