asosyallerin mutlu insanlar olması

 1. 1
  *

  insanlardan ne kadar uzakta olur ve umursamazsanız o kadar mutlu olursunuz asosyaller de bunun örneğidir.
 2. 2
  asosyalyakışıklı yakışıklım mutlu musun?

  Edit: örneklemimizden de görüleceği üzere yuoo olmayandır.
  • 3
   (bkz: Eyvallahı olmayan insan modeli )
  • 4
   doğru valla. bütün gün ya ders çalışıyorum ya da bilgisayar başında dizi izliyorum. dışarı çıkalım, fotoğraf çekilelim, orada burada saçma sapan şeylere para harcayalım diyen salak arkadaşlarım yok. ilgi alaka isteyen sevgili yok. ye iç yat cidden asosyallik mutluluk getiriyor.
  • 5
   mutsuzluğun temelinin insan ilişkileri olduğunu düşünürsek ve asosyallerin de bunları minimuma indirdiğini düşünürsek doru bir tespit olduğu söylebilir.
  • 6
   azıcık aşım kaygısız başım halidir. Az insan, az dert. Bunu çözmüş insana dair bir tespit.
  • 7
   evinde her şeye sahip insanın mutlu olması durumudur. doğru mu doğru. zaten evde bulamadıklarımız yüzünden eksiklikleri tamamlamak için dışarıya çıkmak zorunda kalıyoruz.
  • 8
   artIrIyorum: etrafInda asosyalsin diyip duran insanlar yoksa mutlu olmasI. ehh ne kadar asosyal olunsa da illa oluyor birisi.
  • 9
   Bir şeye aitlik atfedilmesi için önce tanımlanması gerekir. Asosyalliğin tanımı gereklidir önce. Bunun tam tersi tanımı yapalım. Sosyallik nedir? Dört duvar arasında seni hiç s*klemeyen ortak bi b*ku paylaşmadığın,aynı tek konu konuşamadığın, esprilerine gülemediğin arkadaşlarınla kahve içmek midir? Hiç hoşlanmadığın filmlere mış gibi olsun diye gitmek midir? İnstagram için yemek, instagram için gezmek, instagram için gittiğin müzeye sırf fotoğraf çekilmek için bulunmak mıdır? Duvarda asılı dönemin gazete küpürlerine bakmamak mıdır? Günümüzün sosyalliği üzgünüm tanımı budur.
   Erzurum Atatürk evine bu yaz gittim.Müzeye dönüştürülmüş. Milli mücadelenin temellerinin atıldığı o yere. Duygularımın o an esiriyim. Bir odasını yarım saatte gezerken, yanımdaki arkadaşım tak tak videoya aldı imstagramda paylaştı telefon elinden düşmedi ve tatam sosyalleşmiş oldu. Bu arkadaşı bekletmemek adına ben de apar topar gezdim sonra ayrıca tek gittim.

   Şimdi bu arkadaş ne kadar ''sosyal'' olduğunu adeta kanıtlama çabası içinde adeta, napacağım biliyor musunuz -günlerdir dışarı çıkmayan halimle- akşam kardeşimle içip aşktan,sevdadan, şiirden sanattan konuşacağız. Dört duvar arasında bi kafede peynir zeytin patates yiyen sosyal olacak ben asosyal olacağım.
   Genel algı bu çünkü.
  tümünü gör
  dizi izle