oy verdiğim için özür dilerim

 1. 1
  oy vermenin ne denli "sığınmacı" bir eylem olduğunu kaç seçimdir savunan bir birey olarak, oy verenler için açtığım başlıktır.

  ve ayrıca, artık yapılmasının şart olduğunu düşündüğüm bir eylemdir. durun hemen savunmaya geçmeyin, sonra kusarsınız. önce okuyun. kendinize şunu sorun, kaçınız oy verdiğiniz partiye yüzde yüz inanarak verdiniz o oyu? kaçınızın oy verdiği parti anasının ak sütü gibi temizdi? kaçınız emindiniz oy verdiğiniz partinin bu ülkenin ihtiyacı olduğu parti olduğundan? akp'ye, hdp'ye veya chp'ye oy verdiğiniz için değil, bilhassa oy verdiğiniz için özür dilemelisiniz. siz de biliyordunuz ve biliyorsunuz oy kullanırken "kötünün iyisini" seçtiğinizi. siz de biliyordunuz ve hala biliyorsunuz hangisi iktidara gelirse gelsin bu ülkenin üzerindeki kara bulutlar dağılmayacak. siz de biliyordunuz sizin ellerinizle iktidara getirdiğiniz ve getireceğiniz adamlar sizin hayal bile edemeyeceğiniz paraları bir sende kazanacak, sizin hayal bile edemeyeceğiniz bolluk içerisinde yaşayacaklar. hangi parti olursa olsun. siz de biliyorsunuz oy vermenin yalnızca birilerini zengin etmekten başka bir işe yaramadığını ve yaramayacağını. siz de biliyorsunuz o sırtlanların sizin verdiğiniz oylarla ömür boyu sefa süreceklerini siz götünüzü yırtarken hayatta kalmak için. siz de biliyordunuz ve biliyorsunuz sizin içinizi yakan olayların onların sikinde olmayacağını ve umursamayacaklarını. siz de biliyordunuz ve biliyorsunuz o adamların sizin oy kullanarak verdiğiniz yetkileri kullanarak "dokunulmazlık" denen saçmalığını edindiğini. siz de biliyordunuz ve biliyorsunuz o vekil denen kansızların sizin kendi ellerinizle yarattığınız bir burjuva kesimi olduğunu.siz de biliyordunuz ve biliyorsunuz o şerefsizlerin sizden oy aldıktan sonra sizin isteklerinizi siklerine takmayacaklarını. siz de biliyordunuz ve biliyorsunuz o adilerin o koltuklara yerleşip ayda dünyalar kadar paraları aldıktan sonra sizin hiçbir değerinizin olmadığını. bilmiyor muydunuz yoksa? tabii ki biliyordunuz ve biliyorsunuz.. bu durumu siz kendi ellerinizle yarattınız, işte bu yüzden özür dileyeceksiniz.
 2. görsel
  hiç
  #717551 | 14/03/2016 15:27
 3. 2
  Onursuz, satılık, ahlaksız, şerefsiz, şehide kelle diyebilecek kadar tığniyetsizlerin asla demeyeceği şey! Sorsan "şomdo borlok olmo vokto; foto, pokoko, cohopo, hodopo, omoroko, rosyo boşkono oyon oynoyor." Derler, ancak %50 hariç herkes de teröristtir. Asıl terörist sizsiniz!!!
 4. görsel
  haruki murakami
  #717555 | 14/03/2016 15:36
tümünü gör