bisikletine dokunan suriyeli çocuğu yere çarpan izmirli esnaf

 1. 1
  smackdown figürleri sergileyendir.

  twitter.com/...
 2. görsel
  yunowimnogood
  #711758 | 10/03/2016 23:14
 3. 2
  Ocagina atesler dussun. Saclari yansin.
 4. görsel
  kıvo desidero
  #711770 | 10/03/2016 23:19
 5. 3
  vidyoyu izlemedim ama haklıdır. zaten insanların görmeye tahammülü yok ..

  edit: siz arap götü yalamaya devam edin. bir insanın büyüğü neyse küçüğü de o olur. bırakın bu "o daha çocuktu, suçsuzdu." mottosunu. ama siz siktir edin. acıyın, acıyın. yine zor anımızda ilk tekmeyi onlar vuracak bize...
 6. görsel
  robin hood
  #711774 | 10/03/2016 23:20 
 7. 4
  buraya suriyelileri suçlayacak birileri mutlaka gelecektir.

  savaşı çıkaranları değil ondan kaçan yoksulları suçlamaya devam.
 8. görsel
  anoktainoktagnokta
  #711777 | 10/03/2016 23:20
 9. 5
  ya hu arkadaş hadi tartaklarsın anlarım (gerçi o bile normal bir davranış değil), ama alıp çocuğu var gücünle yere vurmak nedir lan? bu esnaf/satıcı takımı neden genel olarak orospu çocuğu olmak zorunda?
 10. 6
  bisikletine yan bakan suriyeli adamı ister yere çarp ister ağzına sıç keyifli keyifli izlerim.

  ama bu çocuk amk. çocuk yani amk.
 11. görsel
  neset ertas
  #711815 | 10/03/2016 23:33
 12. 7
  girişinde koskocaman ışıklı allah tabelası olan cumalarda her tarafa karton serip namaz show yapan lafa gelse tek parti chp zulüm diyerek mağduru oynayacak şerefsiz kemeraltı esnafinin yaptığı eylemdir. tepki verenler yine dinsiz chplilerdir.
 13. görsel
  spartakist
  #711856 | 10/03/2016 23:44
 14. 8
  insanın bildiği tüm küfürleri art arda sıralamasına neden olan varlık.
  ülkede ruh sağlığı yerinde olan insan sayısı bir elin parmağını geçmez gerçekten.
  sağlıklı bireyleri de böyle insanlar delirtiyor.
 15. görsel
  yokbisi
  #711958 | 11/03/2016 00:09
 16. 9
  iyi linç etmemişler. yalnız çocukta düşürdüğü şeyi yerden alıp posta koymaya geri geliyor. işin aslı harbiden bisiklet ise abartı hareket. sadece bisiklet olamaz lan.
 17. görsel
  rocksijen
  #711992 | 11/03/2016 00:13
 18. 10
  işin aslını merak ettiğim olay. bi bisiklet için böyle bir şey yapılıyorsa o adamın linç edilmesi lazım. bisikletten daha önemli bir şey için bu hareket yapılıyorsa o adamın çok güzel bi dayak yemesi lazım.
 19. görsel
  pavon
  #712047 | 11/03/2016 00:17
 20. 11
  Tamam duyarlılık kasıyorsunuz.

  Dayak yiyen bir çocuk, bu vahim bir durum. O derece dövmek zorunda değildi, bu da doğru.

  Ama neden hırsızlık yapan, insanları sürekli para ver diye taciz eden, vermeyince saldıran, bunu kendisini uzaktan izleyen ana-babasının gözetiminde yapan suriyeli piçleri yok sayıyorsunuz?

  Metrobüste gözümün önünde kadına saldıran suriyeli'yi siz görmeseniz de ben görmezden gelemem. Haa, patates olana kadar dövüldü. Hadi buna da duyar kasın!

  Bu ülke insanının can güvenliğini "yok" ettiniz. Bu suriyeli farelerin hiçbirinin kaydı kuydu yok. Seni yaralar, soyar, yürür gider. Birçok vakada polis direkt salıyor zaten.

  Yetmedi mi? Al o zaman...

  Travestiye tecavüz edip öldüren suriyeli:
  m.haberturk.com/...

  10 yaşındaki çocuğa tecavüz eden suriyeli:
  www.hataypress.net/...

  Tecavüz edemediği çocuğu ağır yaralayan suriyeli:
  birxsozluk.com...

  Kendisine sahip çıkan adamı para için öldüren suriyeli:
  www.sozcu.com.tr/...

  aklım buz gibi yanına koştu'ya katılıyorum. Çok çok vur bir iki tane, gönder. Öldüresiye dövmenin sebebi ne?

  Aslında sebep çok belli. Bakma sevgi böceklerine, halkın büyük kısmı bu şerefsizlerden nefret ediyor.

  Sen eşşek gibi çalışıp üniversite sınavına girerken onlar sınavsız istediği bölüme giriyor. Senin iş güvencen yokken onlara her ay maaş ödeniyor, sosyal yardım yapılıyor.

  Bak kardeşim, sosyal patlama diye birşey duydun mu? Yaz kenara bir iki seneye duymakla kalmayacak, bilfiil yaşayacaksın.

  "Vay ben olsam o adamı bilmem ne yapardım" diyen sahtekarlar. Yukarıdaki linklere bir tıkla. Tıkla ama, süs olsun diye oraya koymadım onları. Yarın senin karın "bana tecavüz ettiler" diye gelecek eve. O zamanda suriyelisever olacaksın. Söz mü?

  En temel düzlemde ise bir çocuğun dayak yemesi tabii ki üzücüdür. Ne var ki bu olay başlı başına "bir çocuğun dayak yemesi" değil, oy potansiyeli yaratmak için suriyeli kaçakları ülkeye dolduran yönetimin suçudur!

  Not: biliyorum, sivri bir adamım ama insanı zorla delirtiyor bu ülke.
 21. 12
  Irkı, dini, suçu ne olursa olsun hiçbir çocuk bu muameleyi görmeyi haketmez ama işin birde şu tarafı var, kimse bu olayı kıstas alarak " Suriyelileri eziyorlar, insanlık suçu" tatavası yapmasın. İçlerinde, 40 orospu bir araya gelse doğuramayacakları piçler barındıran bir topluluktur bunlar. Bunu savaştan evvel Suriye'ye gitmiş biri olarak söylüyorum, memleketim de Suriye sınırına 3 km uzaklıkta zaten.
 22. görsel
  dolorousedd
  #712365 | 11/03/2016 01:02
 23. 13
  adım geçtiği için sanırım bana da yorum hakkı doğdu. öncelikle ben şimdiye kadar sadece 2 sefer suriyelilerle etkileşime geçtim. ilk etkileşimim taksim'de simit satan suriyeli yaşlı adamla olmuştu. bankadan aldığım bantlı 50'lik banknotu beğenmeyip başka para istemişti. tabi benimle kurduğu iletişim yarı türkçe, yarı işaret yoluyla olduğundan, nereli olduğunu sorduğumda hatay demişti. bana nereli olduğumu sorduğunda giresun dedim. çok şaşırdı ve övmeye başladı adam karadenizi. iş olsa orada yaşarmış falan. bende kendisine rize'yi tavsiye etmiştim, hem yabancılıkta çekmezsin diye. başka müşterilerde gelince fırsattan istifade yol aldım, adam sohbet etmeye çok hevesliydi ama benim işe yetişmem lazımdı.

  ikinci etkileşimim ise dilenci bir çocukla olmuştu, yer yine taksim. bir cafe barın önünde arkadaşımı beklerken yanıma yanaştı çocuk ve avucunu açtı. elimle git işareti yapınca hemen geri dönmüştü. çocuk giderken takip ettim, at hırsızı kılıklı babası yanına gelir gelmez okkalı bir tokat çaktı çocuğa. o anda keşke para verseymişim dedim. çocuğun yaşadığı çaresizliği iliklerime kadar hissettim.

  yani uzun lafın kısası bugüne kadar suriyelilerden ötürü benim başıma kötü bir şey gelmedi. ortalamanın biraz üstü sayılabilecek bir yaşam standardına sahibim ama çokta izole yaşamıyorum. sadece metroda bağıran arap çocukları kulağımı tırmalıyor, ki onlarda zengin olan arapların çocukları genelde. haberlerde duyduğum ya da kulaktan dolma şeylerle de bir millete komple kin besleyebilecek kadar sığ bir insan değilim. eğer illaki birilerine kızacak, kin kusacaksak mevcut iktidara ve onu başa getiren milli iradeye yapalım bunu. kamplarda prezervatif dağıtılmasını yasaklayan, kampları islamcı teröristlerin kontrolüne bırakan iktidara kızalım. her türlü islamcı teröristi ülkeye sokup arada gariban suriyelilerin de perişan olmasına sebep olan uzuna kızalım. normalde 1 yılda bitebilecek savaşı kendi vatandaşının vergileriyle teröristlere silah tedarik ederek uzatan uzun ve strateji dehasına kızalım. söyleyeceklerim bu kadar.

  tanım: toplumumuza zarar verdiğini düşündüğümüz suriyelilerin birçoğundan daha kımıl zararlısı olan esnafın yaptığı vahşilik.
 24. 14
  sana ne desem bilemedim be!!!

  burada gözlerim nemli bir halde senin adına yaşamdan, gelecekten, her şeyden nefret etmeme neden oldun.

  ulan zavallı bebe heveslenmiş olabilir, garip der başını okşarsın. bu şiddet de ne ola?

  onu geçtim çocuk bisiklet çalsa ne olur. bu davranışlar ne? bu nasıl tahammülsüzlük niye ?

  bu kadar mı nefret ediyoruz insanlardan ? hiç mi için sızlamadı ya!

  daha bir şey diyemiyorum, böyle insanın nutku tutuluyor, sözler yetmiyor.
 25. 15
  ben bu olaya inanmıyorum. oldukça yumuşatılmış haliyle önümüze çıkarıldığını düşünüyorum. eğer esnafın psikolojik sorunları yok ise, gayet sıradan bir insansa hangi ırktan olduğu fark etmez bir çocuğa ''bisikletime dokundu'' gerekçesiye bu derecede bir tepki göstermez. belki ben insanların bu kadar vahşi olmadığını düşünmek istediğim için inanmıyorumdur ama eğer doğru düşünüyorsam bu kadar yumuşak halde önümüze çıkarılmasının sebebi suriyelilere karşı halkta sempati uyandırmaktır muhtemelen. bu da tabi ki ajitasyonla yapılıyor.
 26. 16
  bir adam geri gelir de bir çocuk asla geri gelmez. cahildir, akli dengesi kayıptır ilişmeyin derim. zira burada bu adam için ne yazılsa az ne yazılsa da israftır.

  düşünüyorum da böyle bir dünyada ona ne ceza verilebilir ki. hem kim ceza verebilir ki.
 27. görsel
  kafka
  #712595 | 11/03/2016 03:35
 28. 17
  allah kahretsin böyle insanları. izmirli de olsa türk işte naparsın. insanı nasıl da soğutuyorlar kendi milletinden. hayır yani, bir bisiklet. 5 yaşındaki çocuğun minicik kalbinden, bedeninden çok mu daha önemli? anlamıyorum bu nedir, ırkçılık mı? iyi de o 5 yaşında. başka bir milletten olması da onun suçu değil. lanet olsun. keşke o an orda olabilseydim.
 29. görsel
  ashlee
  #712602 | 11/03/2016 04:04
 30. 18
  o çocuğu döven adama iyi bakın. hah. işte o adam memleketin özeti.

  tanımtırak: tiz kellesi vurula
 31. 19
  tüm insani duygulardan yoksun esnaftır. çocuk lan o daha hayata dair tüm kinini öfkeni ona kusmana gerek yok. ancak izmirde yaşayan biri olarak söyleyebilirim ki laik atatürkçü izmirlilerin savaştan kaçan insanlara tahammülü yok. facebookta haberin altına "insanlık yahu!! atam seni çok özledik" yazmaktan öteye geçemiyorlar. bunu anlatmaya çalıştığınızdaysa "ülkelerinde savaş varsa kalıp savaşşınlar" diyorlar.
  kafayı yiyorum sözlük çocuklara insanlara hayvanlara bu kadar kötü olunabilmesini anlamıyorum ve delirmek üzereyim.
 32. 20
  Vicdansizliktir. Ayni durumda kendi çocuğu olsa ne yapardı acaba ? O cocuk savaştan çıkmış sığınmış. Hayır yani birde çocuk... Bazıları insanlıktan nasibini alamamış ya..
 33. görsel
  Mutlukalemlik
  #712643 | 11/03/2016 07:25
 34. 21
  bu eylemi izlerken toplumun ruh halini, yapılan eyleme verilen tepkinin ilginçliği herşey baştan ayağa bizi tarif ediyor..

  eylemin başlangıcı nedir? hepimizin çocukken yapmış olduğumuz, şu bisiklet benim olsa şunu yaparım, şu benim olsa bunu yaparım diyip birşeylere özenmek.. aramızdan özenmeden herşeyi elde ederek varlık içinde büyüyen varsa bu noktayı anlamayacaktır..

  yapılan ikinci eylem nedir? çocuk malıma zarar veriyor düşüncesiyle hiddetlenen beyin fakiri tip. zaten 3. eylemi icra ederken insani vasıflardan tamamen uzaklaşıyor.

  evet üçüncü eylem hiddetlenen beyin fakiri, insan ziyanı insan müsvettesinin çocuğu eskilerin tabiriyle yere çalması.. "çocuk" diyoruz eyleme maruz kalan için.. hatta"minik çocuk" suçu nedir senin çocuklukta defalarca yapmış olduğun özenme eylemi..

  neyse beni daha vahim düşündüren kısım ise, bu beyin fakiri tipi bilinçlendirme adına ne yapıyorsun, böyle yapılır mı sende çocuktun faslıyla başlayıp, çocuğa özre, kalbini kazanmaya kadar giden davranış silsilesi ortamını baştan yok ederek toplumun bu insan müsvettesine aynı tepkiyle yaklaşması, vurması, itmesi, kakması..

  sonuç, çocuk üzgün, bitarafları acıyor ve belkide ağlıyor. aklında sadece dokundum neden böyle yapıldı, basit sorular.

  eylemi yapan gerizekalı; uzaklaştıktan sonra amuna goduhumun çocuğu aynı bilinçte aynı cahillikte devam ediyor..

  toplum: şerefsiz ibnenin evladı ufacık çocuk gelip bana yapsana lan piç tepkileriyle yoluna devam ediyor..

  kim ne kazandı arkadaşlar? yarın obürgün yine aynısı yaşanmayacak mı?

  memlekette toplum bilinci sıfır, velhasılı kelam..
 35. görsel
  yeak yea
  #712703 | 11/03/2016 09:53
 36. 22
  suriyeli insanların ülkemizde kazandığı haklardan iş imkanlarından onlara bağlanan maaşlardan bahsetmeyeceğim. burada ki konumuz bu değil çünkü burada dili dini rengi yaşı kaç olursa olsun kim olursa olsun nasıl bir velet olursa olsun 5 yaşında bir çocuğun yere çarpılması söz konusu.
  annesi babası belki dileniyor belki iyi şartlarda yaşıyordur bilemem belki abisi üniversiteye sınavsız girmiştir onu da bilemem ki bir önemi yok gözümde.. savaş nasıl bu çocuğun suçu değilse başka bir devlet tarafından o devletin kendi vatandaşına tanımadığı sosyal hakları suriyeli insanlara tanımış olması da bu çocuğun suçu değil.
  bence direk insan olması gereken çok insan var diyerek kimseyi zan altında bırakmayacağım. en azından taklit yeteneğinizi geliştirin. -mış gibi yapın..
 37. görsel
  Raven
  #712708 | 11/03/2016 09:57
 38. 23
  Bu ve bunun gibi insancıklar evde çocuğuna dışarıda başkasının çocuğuna saldırır ama karşılarında yetişkin gördüklerinde bık bık ederler. bunların ağa babası 500 koruma ile gezer kimseden korkmam diye ahkam keser...kimseden korkmamak Bülent Ecevit gibi Kıbrıs Harekatını yapıp sadece şöförü ile dolaşabilecek göte sahip olmakla daha iyi anlatılabilir.
 39. görsel
  AcidJazz
  #712754 | 11/03/2016 10:49
 40. 24
  insanlığımızı unutup nasıl hayvanlaştığımızın göstergesidir.

  kimin çocuğu olursa olsun, nereli olursa olsun 5 yaşındaki bir çocuk nasıl zarar verebilir ki ? yere vurmak nedir ya..

 41. görsel
  robin hood
  #712809 | 11/03/2016 11:43 
 42. 25
  ne esnaf ne de insan olmayan varlığımsıdır kendileri.

  Babam esnaf olduğu için daha bir acıdı canım. Babam kendisine iftira atıldığında dahi böyle bir şey yapmadı. Bu haysiyetsiz herif neye dayanarak böyle bir şey yapabiliyor? Kim bilir ne hayal ederek dokundu o bisiklete o çocuk? Hiçbir zaman binememiş olmasını mı düşündü acaba ya da o bisikletle ülkesine, vatanına geri dönmeyi mi hayal etti?

  Sen sabır ver yarabbim!
 43. görsel
  raptiyenazırı
  #712833 | 11/03/2016 12:05
tümünü gör