kayıt

Yazarların yaptığı mallıklar

 1. 1
  Her gün bir yenisini ekledigim mallıklardır.

  Dün havuç rendelerken elimi kestim. Bugün de kursa yetisecegim diye montumu evde unuttum.
  Şu an donuyorum.

  Ayh...
 2. 2
  Günlük davranışlardır.
 3. 3
  az önce yaptığımdır, anlatamıyciim.
 4. 4
  küçükken evde* internete girebileyim diye internet kafeye gidip usb belleğe ınternet explorer atmıştım. ciddili. resmen süzmeymişim.
 5. 5
  benden küçükken interneti saklarlardı, malum internet çevirmeli hattan geliyor ve pahalı. superonline'ın setup klasörünü bulup superonline.exe'yi aldım ve çalışacak sandım. chamomile9 misali.
 6. 6
  üstteki olayın tam tersini yaptım.* bilgisayara kulaklık takılıymış. üstüne müzik açıp unutmuşum açtığımı. bi yerden bızz bızz sesler geliyor. ben de anlamıyorum o çıtırdıları ve baya baya korkuyorum anlam veremediğim seslerden. öylee.
 7. 7
  olaylar kulaklık üzerinden devam etsin bari.
  evimize alınan ilk bilgisayar. gözümde uzay üssü gibi bişey. kulaklığı takmışım bilgisayara, müzik dinliyorum. atılan en iyi goller, crazy football fight videoları falan gidiyor. tuvalete gideyim diye kalktım yürüdüm. ikinci adımda tökezledim. bi baktım kasa ikiye ayrılmış. ön taraf çıkmış o bana bakıyo ben bana. yaklaşım 2 ay bilgisayardan ses gelmemişti.
 8. 8
  ilk patates kızartmamda sanıyorum ki o yağ fokur fokur olucak öyle patatesleri atacağım. açtım altını baya bekledim. yağda tık yok kaynamıyor. inatla bekliyorum hala illa kaynayacak o yağ. bi ara salona gidip geldim. bi baktım yağdan dumanlar çıkıyor. hemen aldım lavaboya döktüm yağı.
  akşam bi baktım babam lavabonun altına girmiş bu boru nasıl delinmiş amına koyim diyor. hemen uyumaya gitmiştim.
 9. 9
  hayatı mükemmeliyet ekseninde yaşadığımdan ve tutarsızlık hilesine yenik düşmediğimden -şahsım adına konuşuyorum elbette- olmayan mallıklardır.
 10. 10
  gözümdeki gözlüğü arama mallığı ile aralarında zirveye oynadığım mallıklardır.
 11. 11
  başlıkları alt alta okumaktır.
 12. 12
  başlıkları alt alta okuyanları favlamaktır.
 13. 13
  üniversitede ilk günüm, günlük hayatta ilk kez gözlük kullanıyorum. alışma sürecindeyim. kulağımda kulaklık geçmişim bir sıraya. önüme bir kız oturdu ve bir şeyler sordu. duyamadığım için gözlüğümü çıkarmıştım... haliyle yine duyamadım...
 14. 14
  Kanepede uyumak.
  Bugün yine yapcam bu Mallığı biliyorum. üşeniyorum yatağa gitmeye. artık sabah daracık kanepede yastıksız yattığım için fıtık mı olurum, üstümü örtmedigim için Corona mı allah bilir.
  Allah rahatlık versin bu arada mümin kardeşlerim.
 15. 15
  öğrenci evindeyken ikisi bir arada kahveyi koydum bardağa suyu da doldurdum ama kahve böyle pütür pütür oldu bi türlü erimiyo. bir dakka falan karıştırıp poşetinden tarihine baktım, arkadaşa bu kahve bozuk falan demiştim. sonradan farkettim kettle ı açmamışım, soğuk suyla yapmaya çalışıyormuşum.
 16. 16
  size doğru konuşan birinin sorularına sırayla cevap vermek, ters bakışlara maruz kalmak, kulaklığını fark edince durumu anlamlandırmak, koşarak uzaklaşmak istemek ama sadece gülümseyebilmek gibi bir akışla vuku bulan bir silsile örneğidir.
 17. 17
  Lise yıllarımda bir fast food dükkanına kapalı kapısından girmeye çalışıp, yüzümle kapının bir sürelik birliktelik yaşaması. içeride oturan kız grubunun bana acıma ve alay karışık bakışlarını hiç unutamayacağım herhalde.

  bir camda bu kadar temizlenmez ki ama....
 18. 18
  bknz : kim koydu lan bu kaldırımı burayaaa
 19. 19
  Eskişehir Radyo televizyon özel yetenekle alıyor, taban puanı bulmuşum, gidip hocalarla konuşmuşum, Eylül'de yalandan mülakata gireceğim sadece. 2. sınavdan İstanbul'da bir bölüm kazandım. Sinema çok istiyorum ama ceylan gibi sevgili burada. Böyle teknoloji de yok o zamanlar , mektupla sexting mi yapılır. Bırakamadık tabi , İstanbul'a kaydolduk, Eylül'ü geçirdik sevgili bizi terk etti.
 20. 20
  bir hatunu sevmiştim. aynı bölümdeyiz, kız kısmının gözü yükseklerde olur diye üst lvl bir bölüme geçtim. sonra bir daha göremedim tabi.
 21. 21
  Sabah yaptım böyle bir şey. Buzdolabını açtım yumurtayı sağlam yere koymamışım, yumurta düşerken refleks olarak gelişine tekme vurdum...
 22. 22
  haşladığım sebzelerin suyunu atmaya kıyamayıp zengin aromasından ötürü kullanmayı seviyorum. brokoli hariçmiş ama. yeşil, uzaylı kalıntısı gibi bir görünümü olan ve berbat tadı olan şeyler yemek istiyorsanız öneriyorum ama. oysaki brokolinin kendisi çok güzel suyu nasıl bu kadar çirkin olabilir...
 23. 23
  eve çıkarken girdiğim bir ikinci el ev eşyaları facebook grubu vardı. şimdilerde buna çakma kıyafet satan satıcı amcalar dadanmış. hepsinde ortak özellik olarak atanmış bir göbek var. tipleri de benziyor. kayıtlara göre günde 5 saat falan dükkandan kayıt alıyorlar. ürünleri gösteriyorlar, açıyorlar övüyorlar. dahası da var giyiyorlar, mankenlik yapıyorlar. ben de maloğlu mal olduğum için bunu izliyorum.
 24. 24
  Müşterinin üzerine köz dökmek.

  Üniversitenin ilk yılında üç beş kuruş para kazanayım diye bir cafede işe girdim. Otel tecrübem olduğu için işi kıvırırım diyordum ama işte mallık tecrübe dinlemiyor. Neyse. Daha üçüncü, dördüncü gündeyim müşteriye biri kafasına, biri karnına olmak üzere iki tane köz devirdim... nargilenin hortumu arkamda kalmış, fark etmedim. O hortum da sandalyeye takıldı, üzerindeki közler müşteriye doğru süzüldü, müşteri yandı, ondan çok benim içim yandı. bu hikayede yanan ben oldum.

  Edit: 10 günde 100 lira falan kazanmıştım, 80’iyle Sony walkman aldım. Kimse bizim müzik sevdamızı sorgulamasın.
  • geçmiş olsun hocam...bizim mesleğin kazası çok sıkıntılı çoook...
  • ben direkt cafeden başladım ya. başlarda sıfır sosyal hayattı yeminlen xd
 25. 25
  (bkz: cahile laf anlatmak)

  1 delille 40 alimi yendim ama 40 delille 1 cahili yenemedim sözünü o kadar çok yaşadım ki..