kayıt

ermenistan

 1. 1
  doğudaki komşu ülkelerimizden olan ve tarihi olaylar sebebiyle aramızın iyi olmadığı devlet...
 2. 2
  asya ülkelerinden biri...
 3. 3
  türk'ün doğudaki en büyük düşmanı olan devlet. ırklarının kökeni belli değildir. devlet politikasını ve diasporasını türk düşmanlığı yapıp sözde soykırımlarını kabul ettirerek doğu anadoluyu ilhak etmek üzerine kurmuşlardır. doğu'da ise azeri toprağı karabağ ve zangezur'u işgal etmiştirler. ne yazık ki büyük türkiye efsanevi bir hamle yaparak eylül ayında ambargo'yu kaldırıp sınır kapısını açmayı düşünmektedir.
 4. 4
  trakya üzerinden gelen armenlerin doğuya göç etmesi ile birlikte, urartulardan sonra yavaş yavaş ortaya çıkmış, kökeni m.ö.500'lere dayanan, diğer halklardan izole olan ermenilerin yaşadığı coğrafyaya verilen addır.

  sevmek, sevmemek kişiye bağlıdır fakat ermeniler avrasya coğrafyasının kadim unsurlarındandır.
 5. 5
  dünyanın en güçlü lobilerinden birine sahip olan devlet.
 6. 6
  fırsatını bulduğunda türk'ün her türlüsünü katleden devlet. bunun yanında ''bizi katlediyler'' diyerek ağlamaları bana başka bir mezopotamyalıları hatırlatıyor ilginçtir ki.
  (bkz: mart olayları)
  (bkz: hocalı katliamı)
 7. 7
  (bkz: ermeni)
 8. 8
  saçma sapan dış politikalar yüzünden direk olarak sınırdan geçip gidemediğimiz topraklara verilen isim.

  ne yazık ki ermenistan'a gidebilmek için başka bir ülkenin sınırından geçmek gerekiyor önce.!
 9. 9
  Azerbaycan toprağı olan Karabağ'ı işgal ettiği (ve Karabağ topraklarına dahil olmayan laçın koridoru ve arasındaki bölge), Hocalıda Türkleri katlettiği için, birinci dünya savaşı sırasında Türk köylerini yakıp katliamlar yaptığı için, hala utanmadan sözde soykırım yalanını attığı için, ve hatta anayasasında Doğu anadolu bölgemizde hak iddia ettiği için sınırların kapalı olduğu ülke. Ha isterseniz sınırdan 'direkt' geçebilirsiniz, bundan bir kaç yıl önce sınırı geçen hayvanlarını almak için ermeni tarafına geçip öldürülen çoban'ın akıbetine uğramak isterseniz tabii ki.

  Aaa, düşündüm de hümanist ermeni askeri çoban vurmaz ki, kesin uganda askeriydi onlar.
 10. 10
  5-10 yıl içerisinde Azerbaycan'dan güzel bir tokat yiyecek ülke. azerbaycan'ın sadece askeri bütçesi ermenistan'ın toplam bütçesinin 3 katıdır.
 11. 11
  %620 ekonomik büyüme ile dünya gündemine oturmuş olan ülkedir.

 12. 12
  14 ağustos 2015 tarihinde hınçak partisi'nden dostlarımı vartavar bayramı daveti nedeniyle ziyaret edeceğim ülke.

  bekle beni ermenistan !
 13. 13
  ülke genelinde rusya yanlısı bir ayaklanma çıkmış. çok kısa bir sürede darbeye evrilebilecek bir süreçle karşı karşıyayız. akşam iftara kavun keserken etraflıca düşüneceğim bu süreci...
 14. 14
  Dün azerbaycanla savaşmış devlettir.işgal ettiği topraklarını çoğunu kaybetti 100 askeri ile birlikte..
  Bi de nefretle beslenenen bir halkı vardır.varsa yoksa türkler bize soykırım yaptı.bunlar bi de hocalıya tatsızlık derler..
  İlginç bi de diasporaları vardır.var güçleriyle ermenistanı savunurlar ama ermenistana gidin orda yaşayın deseniz susacaklardır.zaten herkes ülkeden kaçma derdinde çünkü ciddi anlamda fakirler.halbuki bu nefretten vazgecseler,yuzlesip sinir kapilarimizi acsak ozellikle de ermenistan rahatlasa ne guzel olurdu.ama nefret bu kadar gözlerini kör etmişken bu çok zor maalesef.bir ırka nefrette 1.kuzey kore , 2.ermenistandır net.
 15. 15
  "bağımsız ve hür bir devletin* amacı ve gayesi, başka bir devletin* bağımsız ve hürlüğüyle alakalı ise o devlette sorgulanacak çok şey vardır" diye bir sözüm vardır. ne güzel değil mi?

  resmi armasında ararat bulunan, gerçek halkı sıcakkanlı fakat diasporası ve hükümeti gerizekalı olan komşumuz.
 16. 16
  her gün ağrı dağı'nı uzun uzun izleyerek iç geçirmekten kendilerine hayrı kalmayan ülke.

  doğubeyazıt'ı ziyaret ederseniz izlemekte ve istemekte haklı olduklarını anlayabilirsiniz.
 17. 17
  Komşusunu kendi gibi sevemeyenler, nasıl İsa Mesih'i izliyorum diyebilir ki?
  Hristiyanlık faşizm değildir değerli ermenistan
 18. 18
  DİREKT UÇUŞ OLMAYAN ÜLKEDİR. BIRAKIN BU AYAKLARI LAN. GİDİP GELELİM İŞTE.
 19. 19
  arada aklıma gelip çıldırdığım ülkedir.

  iki kelime ile yönetiliyor:
  - düşmanlık
  - soykırım

  dünyada böylesine tarihe ve kültüre sahip olan nadir ülkelerden birisi fakat bu tarihi ve kültürü hiçbir yerde kullanmıyorlar. yazık.
 20. 20
  Ermenistan’ın Sivil Havacılık Komitesi 18-55 yaş arasındaki erkeklerin ülkeden ayrılmasına ilişkin kısıtlamalar getirmiş.

  odatv4.com/...
 21. 21
  on binlerce vatandaşı ülkemizde kaçak olarak çalışan türk düşmanlığı üstüne inşaa edilmiş ülke.
 22. 22
  Ermenistan Rusya Büyükelçisi Vardan Toganyan, Türkiye'nin Dağlık Karabağ'da F-16 savaş uçaklarını kullanmaya başlaması halinde Ermenistan'ın İskender füzelerini devreye sokacağını belirtti.
 23. 23
  sivillere saldıracak kadar alçalmış devlettir. noldu azerbaycan ordusuna karşı bi sik yapamadınız değil mi ipneler? ermenistan şu an savaş suçu işliyor. aynısını azerbaycan yapsa tüm dünya eleştiri yapardı. ama konu ermenistan olunca sus pus herkes.
 24. 24
  Rusya, Amerika ve İran'a güvenerek uykusunda bebek katleden ülke.

  Nasıl bir şeytani topluluk ise birbirini boğazlayan üçlünün desteğini alabiliyor. Amerika'nın içine tüm AB'yi de ekleyebilirsiniz. Hepsi izliyor, yardım ediyor.

  Sözüm ona Müslüman İran tırlarla füze taşıyor ermenistan'a. Paranın geçerli olmadığı bir kanal yok işte.

  Ama Azerbaycan 30 sene önceki Azerbaycan değil. Anlaşılan bu süreyi de yatarak değil askeri alanda geliştirerek geçirmişler. Kuş vurma oyunu oynar gibi avlıyorlar bebek katillerini.
 25. 25
  Milliyetçilik anlayışları ve felsefesi türk olan herşeyden nefret etmek üzerine kurulmuş bir ülke. Kaale almaya gelmez. Dünya üstünde seveni olana şahit olmadım henüz. Bir bunlar iki sırplar üç yunanlar, kabile anlayışıyla yetişiyorlar.