insanların mutsuz olmasının tek sebebi

 1. 1
  şükürdür. bugüne şükür edecek kadar mutlu olduklarını, sağlıklı olduğuklarını fark etseler sıkıntı kalmayacak.
 2. 2
  Mutlu olmak için uğraşmalarıdır.
 3. 3
  bağzı götoşlardır.

  (bkz: evet bağzı)
  (bkz: öyle diyesim geldi)
 4. 4
  2002'den beri yaptıkları düzenli hata.
 5. 5
  doğmaları.

  sanırım yaratıcı da bu durumdan mutsuz sonuçta ne olacağı ve kimin kazanacağı belli.
 6. 6
  Hayattan Beklentileri olup anlık yaşamayı becerememesi.
 7. 7
  Amaçsız olmaları, Tatmin olmamaları, İsteklerine ulaşamamaları falan filan...
 8. 8
  tek ve hür değildir.

  sürekli bir yere yetişmeye çalışırken her sefer geç kalmaları. nereye yetiştiği de belli değil; rutin bize ait bile değil. dertlendim şimdi mutsuzum.
 9. 9
  hiçbirimiz tamamen özgür değiliz.
 10. 10
  insanların mutsuz olmasının sebebi kapitalizmdir. kapitalizmin halen yıkılmamasının sebebi ise insanların çoğunun okumaması ve araştırma yapmamasıdır.
 11. 11
  (bkz: tatminsizlik)

  Hep daha iyisini bekleyip elimizdekinin en iyisi olabileceği ihtimalini düşünmüyoruz. Mutluluğu beklerken de ölüp gidiyoruz işte. Eyyorlamam bu kadar.
 12. 12
  (bkz: iktidar)
 13. 13
  (bkz: tahammülsüzlük)
  herşeye. iyiye de kötüye de uzun süre tahammül edemiyoruz. Bazen rahat batıyor derler ya öyle oluyor iyiye tahammül edemiyoruz, bazen de sabırsızlığımız yüzünden kötüye tahammül edemiyoruz.
 14. 14
  Bir alim "kanaat, iktisat ve bereket-i İlahiyye en büyük hazinedir" der. Ömür kısa, emeller sonsuz, imkanlar kısıtlı. İnsanoğlu elindekilerle yetinmeyi onlar için yaratana şükredip daha iyi bir insan olabilmek için çalışmayı öğrenirse bir gün...
 15. 15
  Tek bir sebebe bağlamak doğru olur mu bilemiyorum.
  Bende birikiyor.
 16. 16
  Mutluluğu bir sebebe bağlamak.

  Mutlu olmak için bir sebep aramazsanız o şeyin yokluğunda mutsuz olmazsınız. Nedensiz de mutlu olabilirsiniz.
 17. 17
  Mutlu olmak istememeleri. Hep bir acı, mutsuzluk kovalamaları.
 18. 18
  Arzulamak.
 19. 19
  silivri soğuktur dediler
 20. 20
  Mutluluğu hep uzakta, yükseklerde aramak.

  Oysaki mutluluk çoğu zaman hep yanımızda, kalp hizasında. görebilmek gerek.
 21. 21
  yaşıyor olmalarıdır. (İntihar seviciliği entrysi değildir.)

  buda'nın yaşantısı okunduğunda mutsuzluğun da mutluluk kadar gerekli olduğu anlaşılacaktır. mutluluğun mekanizması acıdır.(mazoşizm seviciliği entrysi değildir.)

  acı yaşantılarda kaçınılmaz ve gereklidir de. fiziksel acı nasıl ki bedensel sınırları gösteriyorsa psikolojik acılar da zihinsel sınırları göstermektedir ve bu sınırları aştıysa buna karşılık dikkatli olmasını sağlayacak şekilde uyarılmalıdır. uyarıları zihin ve beden kendiliğinden yapmaktadır.

  yukarıdaki entry gibidir aslında biraz da. hiçbir şeye etiket anlamlar oluşturmaya gerek yoktur. anlamı, fiziksel ve katı bir cisimcesine kabul etmek yerine değişkenliğiyle, subjektifliğiyle değerlendirmek gerekir.

  takılın acısıyla tatlısıyla^^
 22. 22
  yolsuzluk yapan, yalan söyleyen, adaleti ve vicdanı içlerinde öldürmüş olan, yetim hakkı nedir bilmeyen, bencillikten öte bir kibre bürünmüş, emanete hıyanet eden, düşmanlığı hobi edinmiş, ayrıştırcılığı misyon bilmiş yani kısacası siyaset denen pisliği kendilerini bu dünyada refaha erdirmek adına çok iyi kullanan yöneticiler tarafından yönetilen bir ülkede yaşamak.
 23. 23
  para.

 24. 24
  diğer insanlar.*
 25. 25
  "insanoğlu bin yıldır mutluluğun peşinde; fakat, mutlu değil. Neden? Çünkü beceremiyor, çünkü bunun yolunu bilmiyor, her iki neden de geçerli. Bunların da ötesinde, çünkü dünyasal yaşamlarımızda kesintisiz mutluluk yok, sadece gelecekte onu elde etme umudu var. Acı, olmak zorunda; çünkü iyi ve kötü arasındaki savaşta, ruh ancak acı çekerek sağlığına kavuşabilir." Tarkovski.
tümünü gör
dizi izle