fırat yılmaz çakıroğlu

 1. 1
  ege üniversitesi'nde bugün (20.02.2015) çıkan olaylarda karşıt görüşçüler tarafınca öldürülmüş kişidir.
 2. 2
  Pekakalı kürtçükler tarafından öldürülmüştür. Öğrencilere saldırdılar vs. Diyerek propaganda yapılması kansızlık belirtisidir.

  Ülkücü değilim çok meraklıysan kominik gardaş.
 3. 3
  fırat yılmaz çakıroğlu milliyetçi dava yolunda pkk'lı hainler tarafından şehit edilmiştir. Damarlarında taşıdığı kanın hakkını veren sayılı isimlerden.

  Mekanı tanrı dağları olsun mekanı uçmağ olsun.
 4. 4
  allah anasına babasına sabır ihsan eylesin. külliyelerimiz ne hale gelmiş ve biz bu iç güvenlik yasasına neden ihtiyaç duyuyoruz, keşke hayatını kaybetmeseydi de öğrenmeseydik !
 5. 5
  kimse kusura bakmasın ama şehit olmayandır efendim. allah rağmen eylesin o ayrı lakin her 'popüler ölüm'e şehit diyecek isek sıkıntımız var...
 6. 6
  dün akşam vefat eden ege üniversitesi öğrencisi genç adam. allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun. ülkücü mü komünist mi bizi ilgilendirmez. atatürkçü bir adam. "karşıt görüşlülerin kavgası" deyip olanları görmezden gelen, sağ-sol kavgası gibi göstermeye çalışan basına söylenecek söz çok aslında... bu genç, pkk'lı bir grup tarafından öldürülmüş, bu açık. fakat medya "nasıl yapalım da sürece zarar vermeyelim, pkk ile ilgili kötü bir haber yapıp insanları galeyana getirmeyelim, yoksa bir telefonla kovuluruz. 'seni üzdük mü patron' demesin sonra gazete patronumuz... " gibi bir düşünce yapısına sahip olduğu için otosansüre geçmişler her zamanki gibi.
 7. 7
  ne yazık kı ülkemizde kantır sıtrayk daki botlar gibi insan ölmesinden ötürü yeterin ulan vajinasına goyduğumun evlatları dedirten olaydır.
  ege üniversitesine gelecek olursa şu güzel ülkemizde 3-5 üniversite harici heryanı kaplayan bijimon-ermeni menşei-sözde amerıkan karşıtı-havana moskova megola ideası ile yaşayan mankurt t.c hainlerine değinmek istiyorum.bu barış kelebekleri arkadaşlar, neden bir milli üzüntü veya sevinçte ortak payda gütmekmezken aşağıda gerçekleşmiş haberler ile karşılaşıyoruz.(bkz: )www.cumhuriyet.com.tr/...

  cahil ve masum farkında olmayan,türk toplumumuzda herkes,okulu bitirip kpss ile polis veyahut memur ağabey olayım derdinde iken, bu çerkez ethem,seyh sait'in torunları felsefe,kamu,hukuk gibi bölümleri ele geçirerek,devlet idari kadrolarında yer almayı planlıyor.ve şuan devletin başında görevli olan müşteşarlar,milletvekilleri ( bilakis hükümet ve bakanlar kurulu ) gibi kendi hegomanyasını kuruyor.başarılı olma yolunda da,olmasa idi özerklik,başbanlık sistemi gibi türk toplum yapısına uyuşmayan bölünme tezini meclise taşıma imkanı bulurlarmıydı ?.

  peki bunları gören halk ne yapıyor. www.youtube.com/...
 8. 8
  yavuz ata iyi demiş, kapına dayandırmayacaksın bunları...

  sürecinizide, bunlara müsamaha gösterenleride, ayy durun durun bunlar insan diyenleride topunuzuda sikeyim, 2 yıldır foşik devlet diye bağıran, yemekhanede pekeke diye bağıran it oğlu itleri biz biliyoruz siz bilmiyor musunuz ? illa birinin ölmesi mi gerek...

  şerefsiz it oğlu itleri besleyin besleyin durun.

  burası mı lan universite ? i.imgur.com/... humanistliğinizde sikeyim sizin, komunistliğinizde sikeyim. allah topunuzun belasını vermezse yakın zamanda biz vereceğiz sabredin...

 9. 9
  Görüşü,dini ,etnik kökeni ne olursa olsun hiç bir insan ölmeyi hak etmez.gencecik bir arkadaşımızın daha hayatina son verildi. Koca bir hiç için. Aileye yazık. Öldüren şahsın ailesine daha yazık ki evlatlarini insan olarak yetiştirememişler.
 10. 10
  he amına koyim he, 200 kişi stant bastı, delikanlının biride bastı bıçağı değil mi ? hayırdır lan yanlarında cüneyt arkın vardı da oradan oraya mı atladılar gevşekler sizi. bir bok yediniz arkasında durun bari, karı gibi oranız buranız oynamasın ılıklar sizi.

  kahpe soylular, bu ülkede pusu atmayı da, polisin arkasına saklanmayı en iyi siz bilirsiniz fıratlar değil orospunun çocukları zira iyi bilirim ben o bez parçası bayraklarınızı yere atıp kaçtığınız günleri. az sabredin az onlarıda hatırlatacağız.
 11. 11
  Olan biten birçok şey, konuşulanlar, gözümüzün içine soka soka yapmaya çalıştıklarınız... Sabırları o kadar zorladı ki karşılık vermeyi düşlememek elde değil. Size set olmak istesek de olayların daha fazla karmaşaya dönüşmemesi için susmak ve fikri mücadeleye devam etmek gerekiyor. Bugün bu pkklı eniklere karşıt güç olarak meydana çıksak iç savaş kaçınılmaz olacaktır. O yüzden susuyor ve sabrediyoruz, fikir diyoruz, düşünsel gelişim diyoruz. Biz ülkücü falan da değiliz, olanlarımız vardır ama biz eğrisiyle doğrusuyla türk gençleriyiz.

  ülkücü olmayan bir türk genci olarak en çok asabımı bozan ise pkkya yanlayıp halkın kitlesel desteğini bekleyen marjinalist solcular. Acımdan gebersem uzattığınız eli tutmam. Sizden gelecek fayda ( zaten gelmez ya ) gelmesin daha iyi. Kendinize bir hayrınız var mı, bilinmez. işte bu yüzden ufak bir kalkışmada sizin değil faşist olmakla suçladığınız o ülkücülerin safında olacak bu gençler. Şimdi gelin o içiboş güzellemelerinizi yapmaya devam edin. Artık o masalları kimse dinlemiyor.

  Bir kez daha ruhunun şad olmasını dilediğim genç.
 12. 12
  dün televizyonda "ege üniversitesi'nde karşıt görüşlülerin kavgasında bir öğrenci hayatını kaybetti" şeklinde bir alt yazı gördüm. üniversite yıllarında bornova ülkü ocağı'na gittiğimden üniversite teşkilatının önemli kısmı arkadaşımdır, tanıdığımdır. askerde bulunduğumdan dolayı haber alma olanağım çok az. internete girdim. baktım ki fırat kardeşimmiş. kendisi arkadaşımdı. yukarıda bazı zerzevatın yazdığı gibi reisçilik falan da oynamıyordu. o teşkilattaki herkes çok donanımlı ve samimiydiler. fırat çakıroğlu kardeşim de davası uğruna hayatını ortaya koymuştur.
  mekanın cennet olsun kardeşim...
 13. 13
  bir hafta sonra anacığından başka hatırlayanı olmayacak.

  çok yazık.
 14. 14
  i.imgur.com/...

  an itibariyle bornova'da son yolculuğuna uğurlanan isim.
 15. 15
  siyasi sebeplerle ölen gençlerimizdendir.

  şimdi görüşü veya ideali, ideolojisi ne olursa olsun bunun gibi tarihte birçok örneğiyle karşı karşıya kaldığımız son bulmayacak toplumsal kaoslardan da biridir. konuya siyasi olarak bakıp, karşıt ideolojinin mensuplarının ölsün köpek anlayışıyla memlekette demokrasi istiyoruz hikayesi falan tatavadır yani.

  hani ileri demokrasi ülkesiyiz ya* o yüzden normaldir olarak bakılıyor konuya. amma velakin şimdi kimdir nedir, neden öldürülmüştür, nasıl bir kişiliktir bilemem. fakat, bu ülkenin dış mihraklarmış, bilmem neymiş harbiden ihtiyacı yok. biz zaten birbirimizi kırıp döküyoruz, el alem de mısır ve kolasıyla izleyip qeyfini fazlasıyla sürüyor.

  şimdi gençle alakalı alakasız bilemiyorum türkiye'deki demokrasi anlayışı, (ki demokrasi teoride siyaset bilimi olarak tanımlandığında özgürlükçülük ve eşitlikçilidir.) iktidara gelen partiler ve mensubu olan her türlü birey, (her zaman için akp, chp tarafından söylemiyorum) daima karşıt ideolojileri ve mensuplarını duygusal, inançsal veya rasyonel gerekçelerle ülkenin bekaası açısından bir tehlike veya tehdit unsuru olarak gördüğünden, tüm toplum bireylerini kapsamaya çalışmaması (ya da bilerek kapsamaması) neticesinde demokrasinin tam anlamı ile eşitlikçi yahut özgürlükçü bir şekilde uygulanmaması salt türkiye'de değil, klişe olarak hep ileri demokrasi örnekleri olarak verilen abd ve/veya ingiltere'de bile nispeten görülmektedir. dolayısı ile tam bir demokrasi ve uygulanışı eşittir ütopya diyebiliriz. ki böyle bir durumda da, demokrasinin kendisi içerisinde problemli olduğu oldukça açıktır.

  gelelim asıl soruya, eğer demokratik olmak bir modernlik çağdaşlık ise kendi içerisinde sorun teşkil eden ve toplumsal kaos yaratan bir sistemin sorununu çözecek parametreler nelerdir? diğer yandan, demokrasinin olmaması da zaten direkt olarak diğer bir sorunken, her iki durumda da paradoks bir kısırdöngü ne şekilde giderilebilir? ha konu "eğitim şart" meselesi ise geçelim o işleri. çünkü ne ölen ilk okul mezunu bir arkadaşımız, ne de öldüren zanlı.

  işte bu çerçevede baktığımız zaman kısırdöngüler toplumsal kaoslara sebep olmakla birlikte, en klişe ve sembolize örnek olaran deniz gezmiş'lerle başlayan süreçlerin, hangi ideolojinin mensubu olursa olsun tüm kişiler için dönüp duracağı bir sosyal şizofreni yaratmaya devam etmektedir ve devam edecektir.

  mekanın cennet olsun genç.
 16. 16
  yiğit olanların sonu olmaz, talihide gülmez, yüzüde gülmez, varsın onu öldü sanan sansın, kahramanlar ölmez, ölmez...
 17. 17
  İster Müslüman ol, İster Hristiyan, İster Musevi ya da Yahudi...
  İster Alevi ol, İster Sünni...
  İster Türk ol, İster Kürt, İster Laz ya da Çerkez...
  İster Türkçe konuş, İster Kürtçe...
  İster milyarlar kazanan Patron ol, İster asgari ücretle çalışan bir İşçi...
  İster İzmir'de doğmuş ol, İster Van'da...
  Bunların hiçbiri önemli değil, çünkü bunlardan çok daha önemli bir kimliğin var; sen İNSANSIN, sadece İNSAN... İşte bu yüzdendir ki kimse kimseden üstün değil. Unutma Einstein'ın da dediği gibi "İnsanlar sadece 2'ye ayrılır; İyi İnsanlar ve Kötü İnsanlar." Sen ömrün boyunca İYİ İNSAN olmaya çalış gerisi hiç ama hiç önemli değil...
 18. 18
  şu an bornova meydanı'nda sessiz bir topluluğun toplanma sebebi.

  i.imgur.com/...

 19. 19
  benim gözümde şehit olmuş bir yiğittir. vatan hainlerine karşı mücadele ederken hayatını kaybetmiştir. fakat ben onu bunu bırakıp en çok anne-babasını düşünüyorum. yine 2 insan hayattaki en büyük acıyı yaşadı. evladını kaybetti. ondan gerisi yalan aslında. önce bunu göz önünde bulundurup yorum yapmalı herkes.

  özerklik isteyen kürtlere imtiyazlar sağlandıkça -doğanın bir kanunu olarak zıttı harekete geçecek ve- türk milliyetçiliği de güçlenecek, harekete geçecektir. şu an üniversitede okuyan veya bir şekilde bu şeyleri takip edebilen herkes bunun farkındadır. 80'li yıllardaki solcu-sağcı çatışması şimdilerde pkk'lı-ülkücü veya türk-kürt -gerçi kürt kanadına destek verecek azımsanmayacak seviyede türk de olacak ama- çatışmasına doğru gitmektedir. hükümetin de bunların kendi iktidarı döneminde yaşanmaması için polisi üniversiteye sokmaya çalıştığı düşüncesindeyim. malum yasanın başlıca sebebi bu aslında.
 20. 20
  Fırat Çakıroğlu, sanırım polise taş atmadığı veya devletine küfretmediği için sesini çıkarmıyor yalandan duyarlı götler.
 21. 21
  ölümü üzerindeki sır ne zaman aydınlanır ya da aydınlanmaz mı bilinmez.
  az ilerde mediko olmasına rağmen oraya götürülmemiş adeta ölüme terk edilmiş.
  bilmiyorum,benim aklım ermiyor bu derin olaylara.ya da fazla mı vicdanlıyım bilemedim ben.
  gencecik bir insan ölüme nasıl terk edilir çözemedim.
 22. 22
  ben doğrularımı söylemekten çekinmeyecem. sizde bir insanın ölümüne kim olduğuna bakmadan üzülecek kadar hümanist ve iyi yürekli olduğunuzdan anlayışla karşılıyacağınızı düşünüyorum. güncel meseleye gelecek olursak ege üniversitesin'de yaklaşık 200 kişilik ülkücü grup, edebiyat fakültesinde stand açan öğrencilere ellerinde baltalar ve satırlarla saldırdır. bu saldırı sonrasında kendisine reis diyen fırat çakıroğlu isimli bir ülkücü öldürülmüştü.
  şimdi gelelim bugüne, insanlar sosyal medyadan; "sağ-sol görüşü önemli değil, sonuçta bir insan öldü. çok yazık oldu" gibi içinde bol masumiyet ve acıma duygusu içeren şeyler paylaşmaya başladı.
  tamam bizim insanımızın duygu sömürüsüne çok müsait bir yapısı var ama
  yaw sormazlar mı adama: "200 kişinin elinde balta ve satırla ne işi vardı orada?" diye. heralde oraya piknik yapmaya gitmemişlerdi? kendine reis diyen bu adam da o 200 kişiye liderlik yapmamış mı? o insanları oraya bu adam toplamamış mı?
  yani? yaw adam oraya resmen savaşa gitmiş. baltayla, satırla insan öldürmeye gitmiş işte. daha ne kadar açık olabilir bu durum!
  bunların hiçbirini görme, bir de bu adamı melek gibi göstermeye çalış. hadi oradan!
  kendisine reis diyen bu adam oraya insan öldürmeye gidecek, sonra orda kendi ölünce de bir anda hümanizm savunucusu olacaksınız öyle mi? efendim neymiş bir insan ölmüşmüş de yazıkmış da..
  gelelim bu ülkücülerin kim olduğuna. bunlar;
  sivas'da, maraş'ta, çorum'da yapılan alevi katliamlarında bizzat görev almış, masum insanları vahşice katledenlerdir.
  deniz'in, hüseyin'in ve yusuf'un yakalanması için bizzat çalışımış, hatta öldürenlere ödül verileceğini vaadetmiş insanlardır. deniz'lerin idam edilmelerinde bizzat rol oynayanlardır.
  kızıldere'de mahir ve arkadaşlarını gözlerini kırpmadan katleden faşistlerdir.
  ibrahim'i gözaltında işkence ederek öldürenlerdir.
  üniversite yurtlarında istiklal marşını okumadı diye camdan insan atan katillerdir bunlar.
  tip'li 7 öğrenciyi işkenceyle öldüren canavarlardır.
  1 mayıs 1977'de kalabalığa uzun namlulu silahlarla ateş açıp 34 kişiyi öldürenlerdir.
  16 mart 1978'te öğrencilerin üzerine el bombası atanlardır.
  gazi olaylarında 13 kişiyi öldürüp,200'e yakın kişiyi yaralayanlardır.
  gözaltında kaybolan, yıllar sonra sadece kemikleri ortaya çıkan insanları vahşice öldürenlerdir.
  fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/...
 23. 23
  Ülkede Türklük kadar ifadesi zor bir şey yok. Şaşırtıcıdır ki öldürülen/şehit düşen/ölen bu adam, kimsenin kapak resmi olmayacak. Vatan, millet, kültür, dil, din gibi 'belirli bir iktidar alanının' inşası ile oluşmuş, sonrasında kimlik için çelişkilere meyil veren bu elzem durum, elbette elle tutulur değildir. Ülkenin isminde gecen millete ait o isim, bakın Türk diyemedim, unulmayı bırakın ötekileştiriliyor.(evet bu bir yargı) ve bu isim daha ne kadar pısırık bir şekilde kalabilir? Ölenler, ölecek olanlar için rahmetler olsun da; ben Şu an sadece hayret ediyorum!
 24. 24
  Dağdaki inlerinden inip sokaklara dökülen itlerce öldürülen mhp'li.
  Mekanı cennet olsun.
 25. 25
  doğruları söyleyeceğim diye söze başlayan şerefsiz zihniyet, fırat öldükten sonra açılan facebook hesabında yapılan paylaşımı fıratın gibi söylemekten çekinmiyor, varın siz düşünün diğer doğruları...


  ypg hariç 200 kişi diyen hiç kimse yok, bir kişi 200 kişinin fotoğrafını almamış, her yer biji apo ile dolmuş taşmış, hala buradan 30 yıl öncesiyle kağıt dolduranlarda hep doğruları söyleyenler he yanlış anlamayın,

  allah soracak size ben size beyin verdim 200 ülkücü baltalarla saldırdı. balta ha vikings çekiyoruz. ne hikmetse bir ölü var oda haftalar öncesinden tehdit edilmiş fırat. assasin creed gibi sizin kürtler aradan çekmiş. yoksa formasyon sınavına giderken yakalanıp pusu kurulat fırat değil o başka, böyle söylerken humanistliğimiz zarar görür.

  sizler var ya bok içinde öleceksiniz, hiç şüphem yok eşşek siken bir millet en fazla öyle ölür zaten.