kokoreç

 1. 162
  antakya'da doğup büyüyen bir insan olarak 14 yaşımdayken istanbul'a gittiğim güne kadar hiç rastlamadığım bir yemek çeşididir. bizim antakyalı annelerimizin harika salça soslarıyla yaptıkları bumbar yemeği meşhurdur. bumbar benim en sevdiğim de yemektir. kokoreç'in de tadına ilk baktığım zaman o kadar lezzetli bir şeydir sanmıştım, kanaatimce değilmiş.

  ankara'da bir sene boyunca hayatımı seyyar kokoreççilikle kazandım. aslında sacın üzerinde köfte sucuk üzerine bir atroksyon için açmıştım mekanı. kokoreç yapmayı bilmem ben, zaten sacın üzerinde de olacak iş değil normalde. gelen geçen herkes kokoreç sorunca yaratıcı antakyalılık resektörlerim devreye girmişti. hazır yapım kokoreç alıp sacın üzerinde çeviriyordum. sonrasında et tahtasının üzerinde bildik satır evresinden geçirdikten sonra saca atıp az su serperek buharla pişiriyordum kokoreçi.
  afiyet olsun.
 2. görsel
  Memosh usta
  #1615841 | 24/02/2019 00:01
 3. 163
  Benim icin aşktan ötesi bir gıda.

  Her zaman canım çeker bu muazzam yiyeceği "nevro kokoreçciye gidelim mi?" Diye sorarsanız, daha evet demeden üstümü giyinmeye, hazırlanmaya başlarım. Bazı şeyleri bazen canınız çeker, işte benim canım her zaman kokoreç çeker... Sadece bazı zamanlar değil.

  Üstelik bu muazzam yiyeceği çok geç keşfettim. 14 haziran 2015'te yemiştim ilk. Bak yediğim günü, tarihi bile hatırlıyorum amk. O kadar çok sevmiştim ki. Lys'den çıktık, arkadas "knk şurada bir kokoreççi var baya iyi yapıyor gidelim mi?" Dedi. Ben de hiç yemediğim lezzetleri tatmayı sevdiğim için olur dedim. Gittik aşık oldum kokoreçe. Ben bunu daha önceden nasıl yememişim ki lan dedim icimden. O gün bugündür haftada bir yerim.

  En güzel kokoreç, kekiki, domatessiz olandır. Bol bol domates katıyolar sevmiyom ben.
 4. görsel
  Nevrotik
  #1615882 | 24/02/2019 00:21
 5. 164
  geçen haftalarda arkadaşlar saat 1 gibi uyandırıp hadi kokoreç yemeye gidiyoruz dediklerinde onları kıramadım. zaten daha önce hiç yemediğimden denemek istiyordum. aoç'nin (atatürk orman çiftliği) orada olanı meşhurmuş. neyse gittik yedik ama ben beğenmedim. böyle tantuni gibi sert sote parçaları ağzıma gelir diye düşünüyordum. yumuşak bağırsak dokusuyer yer midemi kaldırdı. sanki yağ yermiş gibi. kişisel görüşüm tantuni bundan 10 defa daha iyi.
 6. görsel
  chimpnuts
  #1615887 | 24/02/2019 00:24
  • ankara'da güzel kokoreç yok

  • havada izmir güzellemesi kokusu alıyorum.

  • kshdjf yok bu ankara kötülemesi. güzel midye de yok :/

  • öyleyse elini korkak alıştırma ben de pek sevmem bu şehri. başka güzel olmayan nesi varsa yaz aşağı.

  • ben ankarayı seviyorum ama...

tümünü gör