kayıt
başlık kilitli

uludağ sözlük

 1. 1
  bir adet interaktif sözlük. muhafazakar yazarların * bir araya toplandığı site. büyük çoğunluğu öyle yani.
 2. 2
  kendini mod sanan ergenlerin mekanı.
 3. 3
  her gün atatürkle ilgili başlıkların açıldığı ya da güncellendiği sözlük.
 4. 4
  söykü adlı "sözlüklerden toplama öykü dergisi" projesinin yumurtadan çıktığı site. darısı nice sözlükten tematik yayın projelerinin başına.
 5. 5
  her gün atatürkle ilgili hata aranılan sözlük -atatürk e küfredenlerin sözlüğü.
 6. 6
  2008 yılında üye olduğum sözlük o zamanlar böyle değildi.
 7. 7
  mustafa kemal atatürk başlığına

  -altarın oğlu
  -diktatör
  -mayosu

  gibi rezilliklerin sığlıkların dolaştığı yer
  olur da bu kadar olmaz sığlar...
 8. 8
  cehaletin kol gezdiği sözlük.
 9. 9
  formatından iyice şaşmış sözlük. bir de karma diye bi bok koymuş ki; adam örnek veriyorum atatatürk'e demediğini bırakmıyor. 10'larca eksi alıyor. ertesi gün karmasına bir bakıyor 20 puan düşmüş. sonra hooop entrysini siliyor ve hiçbir şey olmamış, o yazdıklarını hiç dememiş, düşünmemiş gibi hayatına devam ediyor. tam anlamıyla ikiyüzlülük.

  ama şöyle de bir gerçek var ki sağ taraflarındaki olan biten, mesajlar gibi kutuların (seçeneklerin yanına) başlık takipten tutun not defterine, günün en çok eksileninen adamından tutan en çok şukulanan adamına kadar herşeyin bulunması gayet güzel ve ince düşünülmüştür. ayrıca sözlükspot altyapısından çıkıp kendi serverlarını kullanmaları sayesinde de mavi ekran, ben butonu bozukluğu gibi inci sözlükte insanı deli eden aksaklıklar yoktur.
 10. 10
  kutup sözlük ile ilgili entry altında haksız eleştirilerin yer aldığı sözlük.

  Aynı şekilde uludağ sözlük yanında ekşi sözlük entrylerinde de kutup sözlük hakkındaki eleştirileri görüp üzülüyorum. Bu sözlüklerde daha önce hiç yazarlık yapmadım ama sıkı takipçileri oldum, özellikle de ekşi sözlük'ün. sonuçta bir çok insanın bilgilerini, deneyimlerini, anılarını, esprilerini paylaşması güzel bir şey. Düşünce zenginliğinin kendisi başlı başına güzel bir şey zaten. Fakat dünya üzerinde sadece bir tek ekşi sözlük varmış, ya da bir tek ekşi sözlük en iyiymiş gibi tavır takınmaları hoş değil. Bir kere kimse bir başkasına benzemek zorunda değil. Bizi zenginleştiren, bu çeşitlilik olmalı. Herkes aynı formata ya da aynı bilgi dağarcığına da sahip olmak zorunda değil. Bir başkasına, bir değere eleştiri konusuna değinmiyorum bile. onlar aldı başını yürüdü her halükarda. Benim söylemek istediğim, şu anda bu sözlükte bu insanlar bir şeyler yapmaya çalışıyor, henüz yeni başlamışlar ama yine de bir emek ortaya koyuyorlar, bir tarz bir kalite, bir özgünlük oluşturmaya çalışıyorlarken "zamanla yazarları azalır biter", "yaş ortalamaları düşük" gibi yorumlara kaçmalarını yadırgıyorum. Kimse on yıl sonra kimin nerede olabileceğini tasavvur etmiyor. O sözlükler oluşturdukları profil kitlesi ve tecrübenin etkisiyle daha farklı olabilir, başarılı da olabilirler. Buna kimsenin bir şey dediği yok, ama burada da yönetimi, moderasyonu, yazarları hem eğlenceli vakit geçirmeye çalışıyor hem de kendinden bir şeyler katmaya çalışıyor. Bu bir özveridir ve özveri bu hayatta teşvik edilmesi gereken en önemli değerdir. Herşeyden önce buna bir saygı duymak lazım.
 11. 11
  adı gibi soğuk sözlük.
 12. 12
  saat 21:00'da yeni tasarımına geçip facebooklaşacak sözlükümsü... zaten nicklaltı yavşaklığı sayesinde vardı şimdi adını profil yavşaklığına çevirecek tek fark bu...

  www.sosyotrend.com/...
 13. 13
  içinde ne tür adamların olduğu umurumda değil.

  hayatımda iki insanın büyük etkisi vardır, hep kendi kafama göre hareket ettim, anamı babamı dahi dinlemedim. bu iki insanı dinledim.

  ilki orta okul müzik hocamdır, ikincisini ise bu sözlükte tanıdım.

  bir sözlük insanın hayatını değiştirir mi, sorusunun cevabı olarak verebileceği sözlüktür uludağ sözlük.


  tanımını da yapalım, 4 farklı hesapla aynı anda yazmama rağmen, 2 yıl bunu çakozlayamayan yönetime sahip sözlüktür. kendimi ihbar ettim, iki hesabı çaylak yaptılar sadece.
 14. 14
  yeni tasarımı facebook'un çakması olan sözlüktür. insan orijinal bir tasarım yapar be. ama ben android versiyonunu kullanmaya devam edeceğim.
 15. 15
  2006 yılında sözlük olarak kurulan ancak daha sonra ilk 4 nesil yazarlarını kaybetmiş şu an forum olarak yayın hayatına devam eden site.
 16. 16
  dünyayı görüşleri bir atınkinden daha geniş olmayan; kültürsüz, kalitesiz, yeteneksiz yazarların çoğunlukta bulunduğu site. doğru düzgün yazanların hemen hepsi ekşi'de onaylanmayı beklerken orada zaman geçiren insanlar zaten.
 17. 17
  eleştirilerin aksine gayet güzel bir ortamı olan sözlük. hayır sanırsın itü'de yazan adam ekşi'ye başvuru için sırada beklemiyor. tipik türkiye gibidir bir boktan anlamayanlar, bir boktan anlamayıp her haltı bildiğini sananlar ve bir halt bilenler vardır içlerinde. diğer sözlükler gibidir yani. candır severim.
 18. 18
  çoğunluğunu "bir boktan anlamayan ve bir boktan anlamayıp her haltı bildiğini sanan" insan tipinin oluşturduğu basit sözlük. tek avantajı kalabalık nüfusu.
 19. 19
  normal yazarın bile troll olduğu sözlük. bilgi içerikli bir şey göremezsiniz uludağ'da kolay kolay. gün içinde komikli facebook durumlarını oylarlar ama kapitalizme yazdığın 4 paragraf girdiye tek bir oy kullanmazlar. seviye yerlerde siyasi tartışmalar döner. girdi kalitesi olarak ilk beşe bile giremez interaktif sözlükler arasında ama uludağ'ın yazar alım felsefesi bu. ne kadar çok olursa o kadar iyidir kafasındalar. o yüzden formatı ağır derecede ihlal eden yazarlar bile orada kalmaya devam ediyorlar. ben sadece gün içinde 1 başlığa baksam tonla bizim sözlüğün formatına aykırı girdi buluyorum orada ancak sanırım formatları iyice tanımdan foruma doğru dönüşmekte. uludağ yazarı bir fenomendir aslında bir bakıma çünkü sözlükler arasında gittiği yeri tarumar eder. bir dönem itü sözlüğe kaydılar şimdi oranın hali de ortada. ekşi sözlük bu tip yazar akımlarından etkilenmeyen bir sözlük olarak yerini koruyor. arada bir bize de uğruyorlar, uçuruyoruz. nitekim oranın formatı ile yazmaya alışkın bir yazar burada birazcık zor karalar ve siyasete de girmeye çalışınca ortaya niteliksiz yazılar çıkıyor.
 20. 20
  genelleme yapılarak direk kalitesiz sözlük olarak tanımlanması yanlış olan sözlük. içerisinde muhabbetleri gayet iyi olan kaliteli yazarlar da barındıran bir sözlüktür.
 21. 21
  gerizekalı bir moderasyona sahip olan sözlüktür.

  öyle ki kendi başıma gelen olaydan bahsetmek isterim ki "sik" başlığına sik resmi koyan adamlar yazar olmaya devam ederken anatomik bir çizimi bilgi içerikli girimde "penis" başlığında kullandığımdan dolayı çaylak cezası vermişlerdir. moderasyona bu olayı "bir derdim var" denen butonlarıyla ilettiğimde ise resimdeki anatomik terimleri ilk başta anlayamadıklarını söyleyip inceledikten sonra tekrar yazar yapıp özür dilemişlerdir, geri zekalılar...
 22. 22
  bir sürü yazar sadece bkz dan oluşan entry girerken ve inci tarzı başlık açarken onlara dokunulmaması ama kurallara uygun entrylerin ''formata uygun değil'' gerekçesiyle silik yemesi gibi olayların yaşandığı sözlük.
 23. 23
  çoktan bitmiş sözlüktür. format uygulanmıyor, inci sözlük seviyesizliğine doğru iyice kaymakta. eski kaliteli yazarları da kalmadı. 94 lü bebelerle uğraşıp dururlar.

  kutup sözlük sol frame > uludağ sözlük.
 24. 24
  bir kere bile açıpta okumadığım sözlüktür.
 25. 25
  2006-2010 yılları arasında güzel bir sözlüktü. hatta ekşi'nin sıkı yazar alım politikasından dolayı ekşi'yi bile geçerdi günlük açılan başlık sayısında. sayesinde çok farklı şeyler öğrendim, çok güzel insanlar tanıdım. lakin 3 yıldır da pek dönüp bakmadım.