1. 1
  kollektif olarak türk toplumunda pek sevilmese de, sevilebilen rutinler bütünü.

  (bkz: işini sevmek)
 2. 2
  genellikle ucunda para olan eyleme verilen isimken aynı zamanda sadece insanın kendine sorumluluk olarak koyduğu eylem de bu adla anılmaktadır...

  iş bu yüzden 9:00-17:00 arası yapılan şey de iştir, kadınların 7/24 yaptığı şey de iştir...
 3. 3
  bir amacı olan, fiziksel veya zihinsel olarak yapılan faaliyet.
 4. 4
  karşılık beklenerek-ki genelde karşılık paradır- yapılan her türlü hizmet, çalışma. karşılıksızını bir tek anneler yapıyor sanırım, ev işi olarak.
 5. 5
  Birinden istenen hizmet veya birine verilen görev.
 6. 6
  www.uzmani.kim...

  SİZE YENİ MÜŞTERİLER BULMAK İÇİN BURADAYIZ.

  İhtiyacınız olan veya sunduğunuz hizmeti belirtin size özel uzmanlari veya müşterileri oturduğunuz yerden sizin için bulalım.
  En uygun teklifi al ve zahmetsizce işini yaptır.
  Uzmani.kim ÜCRETSİZDİR VE HER ZAMAN ÜCRETSİZ KALACAKTIR.

  Uzmanı.Kim ? Nasıl Çalışır?

  HİZMET ALMAK İÇİN UZMANI ARAMAK HER ZAMAN ÜCRETSİZDİR.
  Uzmani.kim hizmet verenlerle hizmet almak isteyenleri buluşturan bir platformdur.

  Bir işte uzmansınız ve müşterimi bulamıyorsunuz ?

  Bir iş yaptıracaksınız uzman birilerinemi ihtiyacınız var ?

  Bu işin uzmani.kim ?

  Hizmet almak istiyorsanız. Tek tek yaptıracagınız kişileri yada firmaları arayıp teklif almak yerine;

  Almak istediginiz hizmetle ilgili detayları oluşturun. ( Söz veriyoruz 1 dakikanızı almayacak )

  istediginiz hizmetle ilgili bilgileri doldurun ( Şimdi nasıl bir uzmana ihtiyacınız oldugunu biliyoruz )
  Korkmayın Email adresiniz gizli kalır, hiçbir şekilde paylaşılmaz.
  Sonrasını bekleyin Keyfine bak.
  Teklifler gelsin uzmanlar sizi bulsun

 7. 7
  Artık herhangi bir aracılık ücreti ödemeden yeni firmalarla çalışmaya başlayabilirsiniz.

  Yatırım değeri olan gayrimenkulleriniz için ilanlar yayınlayın, teklifler alın veya dünyanın her yerindeki yatırım fırsatlarına en hızlı şekilde ulaşın yeni iş ortakları bulun.İşleriniz ve projelerinizde ihtiyacınız olan mal ve hizmetler ile ilgili satın almalarınız için firmalardan teklifler alın.

  www.firmsare.com/...
 8. 8
  hayatta kalabilmek için yapılan eylemler bütünü. bu tarım olur, hayvancılık olur, bordrolu veya serbest iş olur. olur da olur ama iş denilen şey genel olmaz. genel iş mi olur amına koyim, iş özel olur.

  şimdi diyeceksiniz ki madem özel, kamu hizmeti, kamu işi ne oluyor lan skik?

  insanlar binlerce yıl önce bakmışlar, güvende olabilmek için en iyi yöntem birlikte yaşamak. böylece toplum hayatına geçiş olmuş. binlerce yıldır farklılaşan toplumlar, kendi kültürlerini yaratmışlar. bu kültürün sahip olduğu insani ilişki bağları da kültürden kültüre değişkenlik göstermiş. kimi toplumlarda, toplumu oluşturan bireylerin arasındaki manevi ilişki bağının gücü, diğerlerine nispeten çok daha yoğun olmuş, kiminde daha zayıf kalmış ama tümü, bütünü yani toplumu korumanın tek tek bireyleri korumaktan geçtiğini uzun yüzyıllar önce anlamış insanlık.

  bütünü korumak için düşkünler, acizler, muhtaçlar yararına çeşitli hizmet/yardım yöntemleri geliştirilmiş. bu yöntemler de bireylerinin arasındaki bağın durumuna göre toplumdan topluma değişiklik göstermiş. bireysel insani bağları kuvvetli olan toplumlarda bu yardımlar, toplumu oluşturan bireylerin yönlendirmeye ihtiyaç duymadan kendiliğinden yardım etmesi şeklinde gelişmiş. bu insani bağların daha zayıf olduğu toplumlarda ise devlet mekanizması, toplumu, dolayısıyla da kendini koruyabilmek için zayıf halkaların korunmasını belli ilkelere dayandırarak sistemleştirmiş. bu gibi sisteme bugün sosyal hizmetler/sosyal güvenlik gibi isimler veriyoruz. bu alanda çalışan insanların işi de kamu işi olmuş oluyor ancak, bu insanlar toplumun huzurunu korumaya katkı sundukları için bir anlamda "özel" iş yapmış oluyorlar.

  insanlar, teknoloji, medeniyet ve toplumsal yapı ne kadar gelişirse gelişsin aslında yalnızlardır. sadece yalnızlığın şiddeti ve algısı değişmiştir. her insan kendi için yaşar. sokaktaki çöpçü, ormandaki bekçi, fabrikadaki patron kimsenin güzel gözü, güzel götü, güzel başı için yapmaz o işi. "kendisi" için yapar. öncelikle kendini güvene almak için yapar. insan, kendi güveni riske girdiğinde ise herkesi harcamaya hazırdır.
 9. 9
  www.isonerisi.com/... Öğrencilerin, ev hanımlarının ve ek iş yapmak isteyen bireylerin işlerini kolaylaştıracak olan pratik önerilere buradan ulaşabilirsiniz.
 10. 10
  Başvuru yaptığınız işle ilgili en kısa sürede geri dönüş alabileceğiniz iş deposunda, işkur, iş ilanları, kamu personeli alım ilanlarını da güncel olarak takip edebilirsiniz. isdeposu.net/...
 11. 11
  uğraş manasına geliyormuş .
 12. 12
  bazı ülkelerde adamına göredir.
  scontent-otp1-1.xx.fbcdn.net/...
 13. 13
  internet Üzerinden iş Sahibi Olmanın Kolay Yolu
  internet üzerinden yapılan pek çok başvuru ya da pek çok alım ilanı her zaman bulunamıyor. Bu site üzerinde bütün iş ilanları yer aldığı için kolay bir şekilde alımlardan haberdar olunabiliyor. KPSS ile memur alımı bekleyen kişilerin de kolaylıkla her başvuru ve alım ilanından haberinin olması sağlanıyor.
  ilk Sizin Haberiniz Olsun

  Pek çok ilanın başvuru zamanı geçmiş ya da tarihi eskimiş olabiliyor. Herkesin iş başvurusu yapması için pek çok yöntem ve ilan yer alıyor. Tüm devlet dairelerinin ve özel sektör kuruluşlarının da içinde bulunduğu personel alımı ilanlarına da kolaylıkla ulaşılabiliyor. Bu sayede başvurular en hızlı şekilde yapılarak, tarihlerin kaçırılması da engellenmiş oluyor.

  www.isimolsa.com/...

 14. 14
  Beklediğiniz belirli bir ilan yoksa ve tüm ilanları kovalamak zorundaysanız işiniz bir hayli zor olabilir. Bir işe başvurmak için çabalarken diğer bir fırsatı kaçırabilirsiniz. www.isilanlarikariyer.com/...
 15. 15
  iş beğenmeyenleri bir temiz sopayla dövmek lazım iş beğenmeyenleri bir temiz sopayla dövelim.
 16. 16
  hemen köşe başındaki nasihatlerin, yıllar önceki kararların, bir sonraki beklentilerin, hayallerin, meşhur dikey hareketin, bilindik asgari ücret kıyaslarının, sabit fatura ödemelerinin, bir yandan da gençlik ekseninin hiç olmadığı kadar şarkılardan uzak, kaygıya yakın olması.
tümünü gör
dizi izle