beşiktaş

 1. 676
  www.youtube.com/...

  beste konusunda daha iyi bir taraftar grubu bence yok
 2. 677
  ligin ilk maçıyla beraber artık bir değerlendirme yapmak gerek.

  en başta yönetim hakkında konuşmak lazım. iki sene şampiyon olan takımı yaptıkları yanlış ve yaşlı oyuncu transferleriyle kaosa sürüklediler. negredo gelirken doğru santrafor olmadığını hepimiz biliyorduk, lens'in fenerbahçe'nin rezil oyun sisteminde kurtarıcı olarak sadece açık alanda koşup gol attığını izliyorduk ama alındılar. yıllık ücretleri yüzünden sonraki senelerde transfer yapılamadı. medel'i gelirken ilaç olur diye değerlendiriyordum ama pas konusunda yetersiz olduğunu, pas konusunda yetersiz olmasının nedeninin de yanında pas yapabilen bir sekiz numara olmaması olduğunu sonra anladık.

  neyse bu seneye dönersek...

  - transfer döneminin başında elden çıkarılması gereken oyuncular belliydi. neredeyse hiçbirisi gitmedi.

  - gitmeyen oyuncular yüzünden en az iki tane iyi kanat oyuncusu alınması gerekirken bir tane anadolu kulübü topçusu alınabildi.

  - oğuzhan'ın bundan sonra ancak hollanda ikinci ligi topçusu olabileceği barizken yerine oyuncu alınmadı.

  - medel gitmek istiyorum diye bağırırken yollanmadı, yerine bir adam da alınmadı. 40 yaşındaki atiba var onun yerine sadece. (atiba, medel'in şu maçta yaptığı katkının yüz katını yapar hale her oynadığı maçta o ayrı konu)

  - sağ bek, sol bek ve stoper konularına güzel çözümler bulundu. hatta stopere çok iyi oyuncu almışız, bugün ruiz olmasa 6-7 olurdu. bekler de ilk maçta oynatılmadı niyeyse.

  - takımın tek bir santraforu var o da sakat, ikincisi için umut nayir'e belki biraz umut bağlanabilir o kadar. güven bu göt göbekle benden farksız sahada. ben daha sağlamım en azından.

  - quaresma'dan artık futbol geçti. ayrılacak haberlerini okuyunca gözü dolan birisi olarak söylüyorum bunu. gitmesin hep kalbimizde kalsın ama yedek olsun.

  - takımda yardımcı olarak fetöcü orhan ak'ı koruyacaklarına bir tane kondisyoner bulmaları lazım. millet hareket edemiyor sahada, statik kelimesinin tanımını yaparlarken fizik derslerinde bizim oyunumuzu örnek gösterirler artık bundan sonra.

  - beşiktaş'ın oyuncu yapısının oynamak istediği oyun planına uymadığını, alınan tek bir stoperle bu işin çözülmeyeceğini anlaması gereken bir hoca var. top bizdeyken durup pas yaptırtma şu oyunculara, koştur şunları apo. top ayağımızdayken paslaşarak orta saha çizgisini geçemedi takım kör müsün kardeşim.

  velhasıl bir sonuca varmak gerekirse...

  - takıma bir tane yedek santrafor lazım.
  - güven yalçın'ın sol kanat yedeği olarak konumlandırılması lazım.
  - sol kanada oyuncu lazım.
  - sağ kanatta boyd oynasın tamam. aldınız artık yapacak bir şey yok.
  - kanat rotasyonunun sol kanada yapılacak transfer, güven, quaresma, boyd ve kalırsa orkan olması yeterli. kalan herkes gitmeli.
  - lens ve quaresma zarar edilmeyecek her şartta anında yollanmalılar.
  - takıma sekiz numara oynayacak adam lazım. oğuzhan'a pozisyon emanet eden pezevenklere anasını da emanet eder.
  - takımın göbeğindeki rotasyonun transfer, dorukhan, transfer, atiba olması lazım.
  - medel'in yollanması ve yerine birinin alınması lazım önceki maddeye göre.
  - sağ ve sol beklere yeni alınan oyuncuların ivedilikle monte edilmesi lazım.

  haftaya oynanacak maçta şöyle bir 11 düşündüm eldeki olanlarla.

  x,: ersin, rebocho, ruiz, vida, douglas, dorukhan, atiba, güven, ljajic, boyd, umut nayir.

  kötünün iyisi budur. atiba hala sakatsa muhayer oynasın. güven yerine hala quaresma yazmak istiyor duygularım ama yazamıyorum. atiba'nın varlığı takımın en sorunlu ikinci yeri olan göbekteki dertleri gözle görülür şekilde kapatacaktır. kanatlara yazdığım isinlerse bir şeye derman olamazlar ama lens ve quaresma'yı görmek istemediğim için bu isimler mecburi. santrafordaysa sağlıklı tek oyuncuyu yazdım zaten.

  özetle transfer, gitmesi gerekenlerin gitmesi, teknik direktörün bağnaz kafa yapısını değiştirip oyun planını revize etmesi, oyuncuların hiç geçirmemişler gibi durdukları kampı bir şekilde kondisyon çalışmalarıyla telafi etmeleri, taraftarı kulüple çatışmaya düşüren orhan ak'ın istifa etmesi lazım. en önemlisiyse bunlara neden olan, sebeplerin arkasında duran ve yapamadıkları/yanlış yaptıkları yüzünden takımı bu hale getiren ve bunu da kabul etmedikleri için burada yazdıklarımın hiçbirini yapmayacak olan yönetimin olabilecek en kısa sürede istifa etmesi ve seçim kararı alması lazım. beşiktaş kimsenin çiftliği değildir. tarihimizin belki de en iyi futbolunu oynatan adama siktir git dedik, size de diyoruz. siktirin gidin.

  ben sporting lizbon altyapısındayken ve moreirense'de oynarken alalım diye kongre üyelerine sohbetle daniel podence ismini önerirken lens'e 2,5 yıllık ve 3,5 milyon euro bonservis verildiğinde bu gidişatın böyle olacağını anlamıştım, hatta taraftarını gezi parkında şikayet ettiğinde başkanın nasıl bir insan olduğunu biliyordum ama camia yeni yeni anlıyor. biz beşiktaş'ı hiçbir güç ve başarı budalalığına yer olmayacak şekilde seviyoruz ama siz öyle değilsiniz.zaten tekrar aday olamayacağınızı biliyorsunuz ama o süreyi size doldurtmamak da bizim boynumuzun borcu.

  sevdiği kıza edebileceği en içten ve romantik lafı ona bir gece vodafone arena'nın resmini atıp onu beşiktaş'a benzetmek olan tinerci, aris velouchiotis.
 3. 678
  Terazi lastik cimnastik kulübüdür. E-spor oyuncularına bile vereceği parayı vermeyen bir kulüp daha ne olsun? Kaç para ulan onların maaşı?

  twitter.com/...
 4. 679
  Aslında Rize maçında fena top oynamadılar takım olarak ama santrafor transferi yapmamaları baya kötü etkileyecek.
  Yeni aldıkları stoperin ayağı baya iyi ve Abdullah Avcı'nın tarzına uygun. Elneny-Atiba rotasyonu da ön libero için gayet iyi. Üç büyükler içinde en iyi hücum bek rotayonuna sahipler. Nkoudou ve Diaby içinse henüz yorum yapamam. Fakat FFP kıskacı yokken en azından bir tane santrafor kiralanabilirdi. Sağlam Burak her türlü işini yapar ama Burak olmazsa Güvenle falan yürümez.
  • layiç kötüydü, layiç
  • o, toparlayana yarı sezon bitecek. amına koyim böyle yönetimin ya ben
 5. 680
  Her transfer dönemi bünyeme kanserlerden kanser beğendiren takımım. Allah, böyle yönetimi kahrı perişan eylesin ya rabbi !!
 6. 681
  babam beni çocukluktan beri zorlamamış olsaydı kesinlikle tutacağım takım olurdu. kader işte.
  • hangi takımlısın
  • ne yazık ki galatasaray.
  • baban sağolsun.
  • amin cümlemizin :)
 7. 682
  Fikret orman'ın istifasıyla bir anda hisseleri artışa geçen takım.

  twitter.com/...
 8. 683
  Birtakım değişiklikler olması gerekiyordu. Hatta Geçen sezon olması lazımdı bence.ama olsun Her şey için geç değil tekrar kendilerini bulurlar umarım beşiktaşsız lig olmaz
 9. 684
  Köy takımına kendi evinde yenildiler. Gruplarda 0 çekerek tarih yazacaklar.
tümünü gör
dizi izle