super mario

 1. 1
  Az önce Monaco grand prixi oldugunu öğrendiğim oyun.
 2. 2
  Çocukken bu oyun elimden düşmezdi. Çocukluğumun oyunuydu, oyunu kaç kere bitirdiğimi hatırlamıyorum. Oyunun sonunda bir canavar çıkardı, deli olurdum, geçemedikçe yeniden oynardım. Hiç bıkmazdım. Mario'nun tipi çok komik ama, aklıma geldikçe gülüyorum. Tabi o zaman gameboy ile oynuyordum ve oyun siyah beyazdı. Sonra renklendirdiler.
  Annem hep kızım şu oyunu ve tıstırıtıs müziklerini kapa derdi. Hala aklımda o müzikler...
 3. 3
  kafayla değil eliyle tuğlaları kırar.
  p1309.hizliresim.com/...
 4. 4
  Android ve İOS'lar için Nintendo yeni bir Super Mario oyunu çıkardı. Mario hiç durmuyor sürekli koşuyor. Durdurabilmeniz imkansız. Durduramadığınız için de altınları ve büyüme balonlarını alamıyorsunuz çünkü geri gitmiyor. Hiç yapamamışlar. Sanki Mario değil de başka bir oyun oynuyormuş gibiyiz. Nostalji ruhu zarar görmeseymiş keşke. Ne diye yenilik yaparlar ki... Eskisini aynen oynayacağız sanmıştık fakat hayallerimiz suya düştü. Bir de 24 lira para istiyor. Bir kaç bölüm oynatıp sonrasında ilerletmiyor. Bu yönüyle iyi, beğenmezseniz para ödemiyorsunuz.
 5. 5
  Grand Theft Mario
  www.youtube.com/...
 6. 6
  Mobil için olan, nintendo'nun geliştirdiği oyununu indirdim, ücretsizdi. Daha sonra birinci kısımdaki 4 bölümü tamamlayınca ne göreyim, sonraki aşamalar için ödeme yapmam gerekiyormuş. Takılmamın nedeni, oyunu neden o zaman ücretsiz diye koyuyorsun, ha ücretliyse en baştan istesene. Aptal yerine konulmuş hissettiğim için 1 tl bile olsa ödemem. (bkz: defol)
 7. 7
  nes gibi platformlardaki oyunlarını internet üzerinden oynanabildiği oyun.
 8. 8
  (bkz: oldies but goldies)

  gelmis gecmis en iyi oyunlardan biri
 9. 9
  oyungezer adına konuşan tuğbek isimli dallama tarafından yadırganan karakter.

  "Ehliyet Alacak Yaşa Gelmiş Birinin Super Mario'ya Delirmesine Saygı Duyamam"

  drama çıkarmamak için sustuğum doğrudur.

  www.youtube.com/...

  www.youtube.com/...
 10. 10
  gerçekçi videolarının devamı gelmeli...

  www.youtube.com/...
 11. 11
  gereksiz bilgi: oyunun japonya'da pik yaptığı 1985 yılında, oyunun nasıl yazılacağına dair bir kitap yazılmış ve en çok satanlar arasında girmiş.

  i.kinja-img.com/...
 12. 12
  twitter.com/...
tümünü gör
dizi izle