post travmatik stres bozukluğu

 1. 1
  *

  Genelde zorlu askerlikten sonra meydana gelir. Başa gelen çekilir misali... Askerdeki travmalar unutulmadığı için sürekli acı verir ve insanda araz bırakır.
 2. görsel
  esmer günler
  #851227 | 28/05/2016 01:37
 3. 2
  bu rahatsızlık kişinin ekstrem bir travmatik olaya maruz kalmasının ardından oluşan uzun dönemli bir problemdir ( örneğin cinsel saldırı veya başka türde şiddet içere suç, işkence, doğal veya insan eliyle gerçekleşmiş olan felaketler. ) kişinin stres yaratan bu durumlara tepkisi ; kkorku, aciz kalma duygusu veya dehşettir. yoğun korku ve travmayla ilişkilendirilen uyarandan kaçınmanın ötesinde tipik semptom, travmatik olayı ısrarcı şekilde tekrar tekrar yaşamak ( örneğin travmaya dair anıların sürekli akla gelmesi veya rahatsızlık veren rüyalar ) ve tepkisizlik, yavaş tepki verme veya duygusuzluktur.
  post-travmatik stres bozukluğu uyum bozukluğundan ayrılmalıdır. uyum bozukluğu tanısı, radikal bir strese verilen tepki ise eğer post-travmatik stres bozukluğu tanı kriterlerinin tamamını uymuyorsa ya da post travmatik stres bozukluğu semptom paterninin oluşması sözkonusu olmasına rağmen stres yaratan durumun radikal olmadığı durumlarda konulur.
 4. görsel
  robin hood
  #1379300 | 18/03/2018 13:51 
tümünü gör