muhafazakar vs müslüman

 1. 1
  *

  Müslüman okur, araştırır ve kendini geliştirir.
  Muhafazakar elinde olanı saklar, korur.

  Müslüman kümülatiftir.
  Muhafazakar durağandır.
  • Müslüman okur, araştırır ve kendini mi geliştirir :ddddd
  • O gördüklerin müslümandan ziyade yobaz olduğu için mukayese konusunda sıkıntıya düşmeni ve bu yazıyı garip bulmanı anlıyorum güzel kardeşim.
  • Dünya yine de dönüyor mod kardeş.
 2. 2
  Çok benzer iki tiplemedir. Sadece günümüz tatlısu müslümanları kendilerini kandırır. İkisi de kendisine anlatılana inanır, okumaz. Yeniliğe kapalı ve bilgisizdir. İnançlarının temelinde korku yatar, samimiyet yoktur. Olumsuz örnekleri kendilerinden kabul etmezler, ezber laflar ve salak argümanlar ile kelime oyunu yaparak tartışma kazandıklarını sanarlar. Acınası.
 3. 3
  Müslüman olan herkes muhafazakar değildir fakat muhafazakarım diyenler müslümandır.

  Bence muhafazakar alır. Muhafazakarlık arttıkça bağnazlık da artıyor.
 4. 4
  Ülkemizde aynı şeydir.

  Ben Erdoğan'ın ağzından ikisini de defalarca duyduk. Ben o neyse değilim arkadaş ya da benim olduklarımi o olamasin. Ayarlayın bunları.
 5. 5
  birbiriyle çok iç içe olan iki kavram. gerçek bir müslüman olduğunuzu iddia ediyorsanız muhafazakar olmalısınız, eğrisi doğrusu yoktur bunun. çünkü islamiyet yaşam biçimi dolayısıyla muhafazakar olmayı gerektirir. öte yandan muhafazakar olmanız için de müslüman olmanıza gerek yoktur.
 6. 6
  Örnek olarak muhafazakar AKP seçmeni, Müslüman AKP yönetimi. Günümüzdeki versiyonu Türkiye'de böyledir. Vs kazanır.
 7. 7
  Muhafazakar yobazın kralıdır. Insanlari kısıtlamaya bayılır anlayissizdir.
 8. 8
  Muhafazakarlık her alanda karşılaşabileceğimiz bir durum, herkes kendini çoğu konuda muhafazakar bir şekilde tutucu ilan edebilir. Burada bahsi geçen ise muhafazakar müslümanlık vs müslümanlık olsa gerek. islam dini zaten farz olarak buyurduklarıyla muhafazakarlığı benimsemiş bir din. Bu dinin farzlarını yerine getiren birinin muhafazakarlığın tanımında yer alan tutuculuğu ve bağlılığı yerine getirdiğini düşünüyorum.
tümünü gör
dizi izle