hemlock grove

 1. 1
  korku ve bilim kurgu dizisi. 7.3 puanı var. doctor who yokluğunda başlayayım bari.

  www.imdb.com/...
 2. görsel
  doctor
  #63147 | 21/05/2013 21:57
 3. 2
  ilk sezon itibari ile kötü bir finale sahip dizi. bilim-kurgu denmiş de aslında pek de alakası yok, fantastik derim ben buna. bilim kurguluk pek bir olay göstermiyorlar, gösteriyorlarsa da pek bir açıklaması olmuyor. tavsiye etmem.

  izlenir gibi duruyor. bir american horror story değil tabi ama yine de fena görünmüyor. gizemli işler daha ağır basacak gibi, bilim kurgu düzeyi hakkında fikrim oluşmadı henüz ama fantastiğe bağlayacak gibiler. gizemli türde canlılar olduğu anlaşılıyor ama tabi kökeni önemli bunun. müziklerimiz pek tatlılar, tiplerimizin büyük kısmı hoş. tanıdık yüzler var. x-men'den hatun. battlestar galactica'dan şef abimiz gibi. hafif ağırdan başlattılar, bir de okuldur lisedir geyiği olacak gibi, bunlar sıkıntı yaratabilir gibi. bakalım artık.

  bitirdikten sonra ek: final kötü, son bir kaç bölüm de iyi değil. zaten oraya gelene kadar beklenti ile geliyor insan. çok saçmalamışlar, diziyi tavsiye etmem. (hehe iki kere oldu)

  s01e01:

  -- spoiler --

  .en başında kurtadam olayını açmaları garip oldu tabi. çingenelerin diğerlerine dediği özel isim de neymiş onu bilemedim. herkes birbirini suçluyor gibi görünüyor şimdilik. ne olduklarını bilmiyor mu demişti? bu zengin tip oğlan çocuğu ne olduğunun farkında değil herhalde. bilemedim artık. kız kardeşi de frenkeştayn tarzı. arızalı bir aile oldukları belli. ana zaten esas kötü karakteri her filmin.

  .ağır polisiye olayı ile başlamadı diyelim. en azından asıl karakterler olayı soruşturan tipler değil gibi. tabi kendi çapında soruşturmaya başladı bizim çingen oğlan ama iş bu noktada gizemleri çözmeye gidecek gibi görünüyor.

  .varlıklı aile pennsylvania gibi bir yerde acayip deneyler falan yapıyor herhalde. benim anladığım gizem budur. bir fabrikaları neyin bir şey var. bir tane çılgın bilim insanı var. öyle takılıyorlar gibi.

  .taraflardan biri çingen, diğeri zengin böyle de bir vurgu yapmışlar gibi. o romancı kız kimin kızıdır bilemedim ama esas karakterden olup olmayacağı bile belli değil. ergen dizisine döndürmesinler de başka bir şey istemiyorum.

  .kurtadam mıdır, nedir artık görebilecek miyiz bakalım? bir de herkes devamlı esrardır, maddedir, sigaradır. ölmüş bu amerikan aileleri arkadaş. en hafifi bira yani o derece. gelecek bunlara kaldıysa işimiz var hehe.

  .bu arada şu işaret parmağı ile orta parmağı aynı boy olursa kurtadam olursun olayı neydi öyle, garip bir mevzu vardır aslı astarı ya bilemedim. tabi tam doğru anladım mı bilemiyorum ama böyle bir şeydi herhalde.

  -- spoiler --

  kokakirec.blogspot.com/...
 4. görsel
  kokakirec
  #75935 | 18/06/2013 02:26
 5. 3
  s01e02:

  -- spoiler --

  .olaylar çabuk başladı, süründürmediklerine sevindim. bu elemanın hakkaten kurtadam olduğunu sanmıyordum ama hakketen öyleymiş. insandan kurtadama dönüşümü değişik yapmışlar. gerçekçi olmuş, güzel idi. çok fazla abartmamışlar ama insan görüntüsünü en son yemesi falan mantıklı, kendi parçalarını tekrar nasıl birleştirecek diye düşününce yiyor işte diye cevap verilebilir. ha tam olmaz tabi ama kurt oluyor işte daha ne olsun. kurt da güzel kurt, gerçek kurt. maşallahı var.

  .upir meselesi de vampir meselesi o halde. kurtadam varsa vampir vardır. bunlar da şimdi arkadaş olacak yani, eh fena olmaz gibi geliyor. bunları yapan da zengin ailenin ilaç üreten bilim tesisi falan mıdır? böyle bir şekilde mi bağlayacaklar yoksa yine fantastik ulan bu diye diye imdb bilgisi fantastiğe mi dönecek bilemedim.

  .balodur falan filan derken pek bir olay olmadı kaçan bir elemana rastladılar. oradan bir şey çıkacak diye beklerken diğer taraftan çıktı o da garip oldu.

  .meleğin hamile bırakması olayı da güzel idi. tam göstermediler ama böyle bir kavram değişik bir canlı, belki hayal ürünü falan bilemedim ama konsept olarak güzel idi.

  .devamlı bir şevişme sahnesidir gidiyor, regl kızın kanını değişik yerlerinden içiyor bu eleman. upir, pek pis bir vampir imiş. allah affetsin onu. vampir olduğunu da yeni anlıyorum ya bakalım ne çıkacak.

  -- spoiler --

  kokakirec.blogspot.com/...
 6. görsel
  kokakirec
  #75938 | 18/06/2013 02:29
 7. 4
  s01e03:

  -- spoiler --

  .ejder cemiyeti ile ilgili gelişmeler ilgi çekici olabilir. bu iki eleman ergen olarak dünyanın sistemini mi değiştirecek yani? tabi sistem ne onu bir görmek lazım. dizinin ismindeki kendi kuyruğunu yiyen yılan simgesi olayı. eh burdan güzel bir şeyler çıkabilir gibi duruyor.

  .öldüren tipin azılı bir kurt adam olduğu ortaya çıktı, tanıdıklarından biriymiş. bir de bu seksi kuzen olayı nedir anlayamadım. herkesin seksi kuzeni mi var arkadaş nedir bu böyle? biri yanık gibi, diğerinin değişik değişik mesleği var falan.

  .kurt adam olduğu şüphesi ve sorgusuyla battlestar galactica iletişim subayını çağırdılar. şef burda sen de gel demişler herhalde hehe. böyle yan karakterleri fazladan dizilerde görüp de esas karakterleri genelde göremeyince. aslında toplamda kazançlı bunlar mı diye düşünüyor insan.

  .kahin tarzında bir karakyer daha girdi, öldürüp dirilmişler. önceki bölümde can havli ile kaçan adam. devamlı bir karakter olmaz ama sevgili kızının başına gelenleri söylemiş bulundu. cinayetleri de görüyormuş devamlı. o da güzel tabi, bakalım böyle tipleri çoğaltırlar ise keyfim artar.

  -- spoiler --

  kokakirec.blogspot.com/...
 8. görsel
  kokakirec
  #75940 | 18/06/2013 02:30
 9. 5
  s01e04:

  -- spoiler --

  .hafiften bayık bir bölüm idi. polisiyeye de daha çok girdiler. pek bir olay da olmadı. geçenki bölümde kıllısın muhabbeti vardı. neresi kıllı lan bunun diye düşündürdüler flashback ilen... bu canavar avcısı hatunun üzerinden gidecekler ise baya bir poliseyeye çevirecekler demek. onda da bir acayiplik var ama nedir pek belli etmiyorlar.

  .iki oğlan ölen kızın mezarını açtı, bağırsaklarını aldı. takip etmek için böyle bir şey yaptılardı ya takip meselesi sonraki bölüme kaldı. mezarı açtıkları zaman şerif ile canavar uzmanı geldi, yakalanmadılar ama kurcalandığı belli oldu. burdan nasıl bir sonuca çıkacaklar bilemedim.

  .bir de kurt boku mudur ne buldular, içinde saç falan. erkek saçı imiş, ordan ne çıkacak? polisiyeden gına geldi diyorum ama dinletemiyorum arkadaş.

  .bilim kurgu olaylarını göremedik henüz, bir tane çılgın gay doktor var. değişik işler peşinde gibi ama bu çingeneler kendinden kurtadam gibi, parçaları birleştiremiyorum. hoş olmuyor böyle. adam gibi anlatsınlar.

  -- spoiler --

  kokakirec.blogspot.com/...
 10. görsel
  kokakirec
  #75944 | 18/06/2013 02:31
 11. 6
  s01e05:

  -- spoiler --

  .bir adet büyücümüz ve bir adet zombimiz oldu. büyücümüz peter'ın kuzeni. zombi de roman'ın kardeşi. tam zombi değil aslında. ölen çocukları hayata döndürecek yol bulmuşlar vakti zamanında. babası da ilk görüntüde kızını koşa koşa tesise getiriyor idi. sonuç tam başarılı olmamış ama yine de canlı...

  .bu çılgın doktorumuzu daha çok göreceğiz herhalde. bir de bölüm girişinde bilime teknolojiye vurgu var idi. daha önce o reklamı tvde görmüştük ama şimdi daha öne almış oldular. bakalım işleri nasıl idare ediyorlar onu da görsek daha mutlu olacağım hala karakterler üzerinden gidiyor.

  .yılanın önsezisi ile körlerin görmesini falan sağlar iken şu kahin çılgın elemanı yapmışlar. bu arada sevgili çevirmenimiz bir kulağımın arkası kaldı sikilmedik diyerek bizleri güldürmüştür. adam serbest çeviriyor ama tam karakterin o an söyleyeceği lafı söyletiyor. içine girmiş olayın. benzer şeyi american horror story'de de yapıyor idi. tebrik ederiz kendisini, güzel oluyor.

  .bölümde pek fazla bir gelişme olmadı. ağır gitmesi biraz sinir bozucu ya yapacak bir şey yok. bağırsak ve büyücü kız olayından bir şey çıkmadı ya da ben anlamadım. bir ayrıntı veremedi gidip niye şaşırdı bizim oğlan bu kadar onu da anlamadım. kurt olduğunu bilmiyor muyduk zaten?

  .yirminci yıl anma töreninde de roman bir karıyı hallediyor iken kendini jiletledi, oğlan arızalı baya. bu arada upir vampir demekmiş, nette öyle yazıyor.

  -- spoiler --

  kokakirec.blogspot.com/...
 12. görsel
  kokakirec
  #75948 | 18/06/2013 02:34
 13. 7
  s01e06:

  -- spoiler --

  .en dandik bölümüydü şimdiye kadarki... şu araba sahnelerine de gireyim madem öyleyse. çok mu zor gerçek araba yolda gidiş çekimi yapmak? yeşil ekranla ne alıp veremedikleri var? çok dandik görünüyor, bunu görmüyorlar mı? bu halde giderse bir puanımız daha düşer yeminle. benden söylemesi.

  .bölümde de nerdeyse hiç bir şey olmadı. vahşi kurdumuzun yuvası eski çelik fabrikaları imiş bu godfreylerin. sanki babasının kafası kesilmesi de kafaya sıkınca çılgın kurt olmuş gibi bir izlenime kapıldım ama başka biri olmalı tabi. böyle olmaz her halde.

  .kuzen meselesi ve bu elemanlar arasındaki tartışmadır ottur boktura girerlerse iyice sıçacaklar yeminle, bize ne bundan arkadaş. ejderhayı gördüm muhabbetidir, ejderha tarikatıdır falan onlara girsek ya. hadi bu iki türün dostluğundan bir şey ortaya çıkacak olsun yine anlarım da böyle günlük mevzular ile harcayacaklarsa bölümü işimiz var. topu topu 13 bölüm zaten.

  -- spoiler --

  kokakirec.blogspot.com/...
 14. görsel
  kokakirec
  #75953 | 18/06/2013 02:37
 15. 8
  s01e07:

  -- spoiler --

  .ağır aksak ilerliyor hala, pek de acayip bir iş olduğu söylenemez. on üç bölümlük bir sezonda insan daha fazla şey bekliyor. gizemliyiz ama çözmeyiz tarzında takılmışlar. herkes bu kuyruğunu yiyen ejder simgesini görüyor ama ne iştir bilemiyoruz. beyaz kuleye gidelim diye tutturdu oğlan ama onun da aklı yerinde sayılmaz.

  .anası ve oğlu ne sesi duyuyorlar da kötücül oluyorlar onu bilemedim. ses duyuldukça karıya çakı çakı verdi, en heyecanlı olayı buydu bölümde. başka da bir şey olmadı. araları açıldı bu iki oğlanın. geçen bölümden polis meselesi falan vardı. üstüne kuzeni kıskanmalar falan binince limone oldular işte.

  .anne karakterimiz ortalarda takılıyor, diğer anneden madde talep etti. değişik tripler oldu onu da çözemedim. üstelik miras oğlana kalıyor imiş. anneyi ortada bırakacaklar herhalde. ayağını denk al tarzında uyarıları oldu. arızalı kıza pek bir sert davranınca abilik duyguları kabardı bizim roman'ın. bu arada bu elamanın adı roman ama diğerleri çingen, nasıl oluyor bu iş?

  .biraz daha gelişme bekliyoruz, biraz gizem çözümü bekliyoruz. canavar uzmanımız ortalıklarda dolanıyor. peterdan şüphe ediyor falan ama yaptığı başka bir şey yok.

  -- spoiler --

  kokakirec.blogspot.com/...
 16. görsel
  kokakirec
  #75961 | 18/06/2013 02:41
 17. 9
  s01e08:

  -- spoiler --

  .roman çıldırdı gitti beyaz kuleye, oradaki sapık doktor da bunu komaya soktu. olay buydu bütün bölümde. roman koma içersinde mücadele etmece falan işlerine girdi. sezon sonuna mı çıkartacaklar bu elemanı?

  .içerde saklı bir yaratık bir şey var. onu gördüğü için bu gizem çözülene kadar komada kalacak diyebiliriz. peter da pek dahil olmadı olaya, uzaktan canavar uzmanı bunların fotoğraflarını çekti ama herhalde avlama meselesi yapmaya çalışıyor ve kendini tutuyor.

  .araya yine anne ile ilgili meseleler sıkıştırdılar o fena idi. çok arızalı işler olmuyordu ama bunu sıkıştırdılar yine, koması zaten bir garip. gizemi çok gelmiş bence, fazla bir şey anlaşılmadı. babası da göründü bir şeyler dedi ama daha onun başına ne geldiği belli değil. anası öldürdü gibi açıkladılar ama belki sadece ikna etmiştir artık bilemedim.

  .bir de şu peder beyler olaya girdiler gibi, onunla birlikte bunlar canavar uzmanı anlaşılan. ejder dedikleri nedir kimdir? ne ara ortaya çıkartacaklar bakalım. peter'ı istiyor bu peder, hepsi bunla mı bağlantılı yoksa?

  -- spoiler --

  kokakirec.blogspot.com/...
 18. görsel
  kokakirec
  #75993 | 18/06/2013 05:40
 19. 10
  s01e09:

  -- spoiler --

  .yine pek fazla bir şey olmadı. şu ejder tarikatı neymiş onu gördük biraz. bizim canavar avcımız oradan imiş. peder de onların başı kıvamında bir şey imiş. peter gitti buna yine de yardım istedi. peter'ın kurt olduğunu bilmeyen yok herhalde. hepsinin bir fikri var. bir kızın haberi yok gibi.

  .roman'ın kafaya girmedik allahtan, komadan çıkamadı ama son iki bölüme çıkartırlar diye tahmin ediyorum. ondan sonra da işler gelişir. şimdi dolunay geldi ama eğer olayları yavaşlatmazlar ise bir sonraki dolunaya işleri çözerler gibi. şimdi peter'ın başına bir haller gelir de falan feşmekan işte.

  .yazar olmak isteyen kızımızı da nerdeyse her bölüm görüyoruz ama bir numarası yok bari özel güç falan bir şey versinler ne bileyim kastı iyice. her bölüm bariz cinsellik sokuşturmaları da insanın gözüne batıyor ama ne bileyim peter ile letha sevişmesi kesitleri pek tatlıydı yine de.

  .tabi çok normal sevişme gösterdik biraz da lezbiyenlik gösterelim diye canavar avcısı ile peter'ın kuzenini de gördük. madem medyum nasıl bu karının gizli gündemini (tarikat üyeliğini diyelim) göremiyorlar onu da anlamadım.

  -- spoiler --

  kokakirec.blogspot.com/...
 20. görsel
  kokakirec
  #76005 | 18/06/2013 05:46
 21. 11
  s01e10:

  -- spoiler --

  .roman çat diye uyandı, sündürmediler ama böyle de uyanması saçma oldu. iki hafta yatmış birinin hemen ayaklanması da saçma geldi. pek bir boka da yaramadı. sinirlerimi bozmaya başladı bu dizi iyice. neyse ki fazla bölümü yok bağlayacaklar herhalde ama artık şu bitip tükenmez dialoglardan gizemli konuşmalardan gına geldi. neyse derdiniz deyiverin artık.

  .kim öldürüyor belli olsun, dolunayda yüzerdim diyor kız. ondan bile şüpheleniyorum. peter olmadığı kesinleşti, cinayet sırasında uyuşturucu etkisinde idi. hatta en son kan man gösterdiler canavar avcısı kesti mi yoksa kıllı oğlanı...

  .sevgili ana karakterimiz de kurşuna karşı durdu. neydi aklındaki? ya da ne oldu onu da göstermediler. onu da gizem yapalım dediler herhalde pek bir şey de yok ya. ne arıyor ya da ne biliyorsa artık. küçük fare olayını bilmesi de garip geldi bana. bu tarikat hakkında da doğru düzgün açıklamaya yapmaya yeltenmediler bile.

  .şerifin kızlarının ölümü de çok saçmaydı. çarpan sese iki saat gidiyor ve kızları biçiliyor hem de ikisi birden. ulan madem eve girebilir, yanlarında dur. güvenli bir yere sok. herkes evinde güvende diye söyleyip de hiç zorlanmadan eve girmesi falan çok saçmaydı.

  -- spoiler --

  kokakirec.blogspot.com/...
 22. görsel
  kokakirec
  #76011 | 18/06/2013 05:53
 23. 12
  s01e11:

  -- spoiler --

  .içimi kıyıyorlar ya ona üzülüyorum. bölüm bitmiyor resmen bakıyorum kaç dakika kaldı diye daha ortalarında falan. insanı üzüyor bunlar. fantastik hikaye bu kadar durağan olur mu arkadaş. ne yapıyorsunuz, nedir bu gizemler? insan biraz anlatır ne oluyor bitiyor.

  .hiç bir şey hala belli değil, hatta bir şey olduğu yok. yine bir cinayet işlendiydi geçen bölüm dolunayda... bu sefer peter kasabaya geldikten sonra bunlar oldu diye peşine düştüler falan. o da roman yardımı ile akıl hastanesinin kullanılmayan bir yerlerine kaçtı. letha'nın babası sağolsun.

  .olay bu, ha bir de dedesi ile iletişime geçti kedisini kurban ederek. yazık bir de bana güvenmiştin diyor. git sokaktan al bari bir tane ulan, kendi kedini niye kesiyorsun diyeceğim o da bana zarar. üstelik onların sokaklarında yoktur kedi tabi. neyse elleri kırılsın peter'ın diyoruz. beter olsun ibne.

  .saçlarına ak düştü bizim salak kızın bu arada. onun bile nereye kaybolduğu belli değil.

  -- spoiler --

  kokakirec.blogspot.com/...
 24. görsel
  kokakirec
  #76016 | 18/06/2013 05:56
 25. 13
  s01e12:

  -- spoiler --

  .bir kere en çok bu salak kızdan şüphe ettiydim. o yüzden şaşırmadım. ikincisi çok saçmaladılar. ulan madem sarıyorsun doğru düzgün sar, bağla kaçamasın ya da bir yere kapat. domuz yağını yüzüne sürmek nedir? dolunay yok iken değişmek ancak böyle olur falan dediydi sanki ya da ima ettiydi diyelim. iyi güzel de kız nasıl değişiyor o vakit kendi kendine? ruhunu kaybetmiş ondan mı?

  .acayip saçmalıyorlar ya, son zamanda bu kadar saçmasını izlemediydim. bir de iki saat dram falan kaktırıyorlar. tipler hoş olmasa tanıdık oyuncular olmasa hiç izlenmez ya cidden başladığıma pişman oldum.

  .üstelik ilk sezon nerdeyse doğru düzgün hiç bir olay açıklanmadı, sadece bu kızın yaptığı işler güçler. asıl godfrey tesisinde neler dönüyor, bu doktor neler karıştırıyor. dünyayı değiştirecek nedir falan, bunlar mühim idi. salak saçma gençlerin ve bir ergenin farklı olma muhabbetinin peşinden bu kadar bölüm izlettiler allah kahretsin bunları.

  .tabi finalde çok süper bir şey yaparlar mı bilemedim ya sanmıyorum. canavar avcısı da öldü, roman'ın anasıda değişik bir hayvan imiş orası kesin oldu. zaten biliyor idik ya işte doldur babam doldur.

  -- spoiler --

  kokakirec.blogspot.com/...
 26. görsel
  kokakirec
  #76018 | 18/06/2013 05:57
 27. 14
  s01e13:

  -- spoiler --

  .şu vakte kadar izlediğim en boktan finaldi arkadaş. neydi bu böyle, anlayan beri gelsin. ulan kurtu öldürmedin. hadi tamam sen de kurt olacaktın belki ama o sefer de öldüremedin. ne boka yararsın sen? bu kız nasıl bu kadar güçlü oluyor? ruhunu kaybetmiş falanmış diye mi? ölümden dönenler çıldırmış oluyor idi? bunun nesi varmış böyle bir bok açıklamadılar.

  .hop bizim frenkeştaynın kızkardeşi geldi kucakladı boynunu kırdı. tamam beklenmedik falandı da bu ne lan? ne oluyoruz yani? üstüne şerif niye ateş etti? katil o sanmak ne demek amk? ta uzaktan ne gördü, sağında kurt yatıyor. nasıl katil sanabilir? bu neyin kafası dellendim amk.

  .sonra sanki bir bok olmamış gibi ki hiç bir bok açıklamadan. gittiler doğum meselesine. bir tane mi doktor var koca tesiste? kızı öldürdüler, bebeği de yiyorlarmış bizim upirler. koduğumun upirleri? yaşlanan vampir de varmış amk. neyse roman kesti bilekleri ben bunun adamı değilim diye. kar etmedi, gitti anasını yedi. salak saçma hareketler. dilini falan koparmalar. hay allahım sinirden ekrana kafa atacaktım.

  .bu kadar manasız bir hikaye görmedim amk, bir de geçmişten anasının bebeği mevzusunu gördük, intihar falan da etmiş. veled-i ken de upir imiş...

  .peter ve anası kaçtılar gittiler. kel makyajı bile götüm gibi olmuş. ciddi anlamda sıçıp sıvadılar anlamadım niye böyle yaptılar. böyle bir saçmalığın geldiği de belli idi ama tahminimin üzerinde saçmaladılar.

  .kutu var idi, roman gördüydü içinde ne olduğunu? bir çeşit deney yine, değişik bir insan evladı olacak falan filan herhalde de çok saçma amk. sonraki sezonu varsa akıllara zarar ziyan yeminle.

  .bir de şaşırtıyorlar akılları sıra, melek buymuş kuzenine kaymış falan. e yani? çok şaşırdık amk...

  -- spoiler --

  kokakirec.blogspot.com/...
 28. görsel
  kokakirec
  #76019 | 18/06/2013 05:57
 29. 15
  izlemediğim dizidir.

  izlemeyi de düşünmüyorum.
 30. görsel
  cordelio
  #1442911 | 18/06/2018 03:04
 31. 16
  Benim de izlemediğim dizidir.
 32. görsel
  robin hood
  #1442913 | 18/06/2018 03:05 
tümünü gör