kayıt

hiç tanımadığın birine her şeyini anlatmak

 1. 1
  sözlük yazarlarının yaptığı eylemdir. ya da martılara simit atmaya gitmiş birinin boş bank olmaması vesilesiyle birinin yanına oturmasıyla vuku bulandır.

  mantıklı bir eylem bana göre, zira tanıdığın birine her şeyini anlatmak onun seni yargılaması, yermesi, anlamına gelir. içtenlikle anlatamazsın her şeyini.
 2. 2
  özellikle o kişiyi bir daha hiç görmeyeceksen fazlasıyla rahatlatan bir eylemdir.
  söyledikleri bile farklı gelecektir sana. yada sadece susup dinlemesi bile huzurlu hissettirecektir.
 3. 3
  Erkek için fazla õnemi olmayan eylem .oturursun bara kafan güzelleşmeye başladıkça yanındaki aynı model mal ile herşeyi konuşursun .
 4. 4
  insanı rahatlatan eylemdir. seni hiç göremeyecek aynı ortamda bulunamayacağın bir insanın senin her şeyini bilmesi kimseyi etkilemez.
 5. 5
  çok tartışılabilecek bir eylemdir.
  kimi ne kadar tanıyoruz?
  bence buradan başlamalıyız...
 6. 6
  para vermeden psikoloğa anlatmak gibidir.
 7. 7
  içindekilerin dökülmesi nedeniyle rahatlatan ama asla mantıklı ve zararsız olmayan eylemdir. dünya küçük. kime, nerede rastlanacağı meçhul.
 8. 8
  kendi hayatını başkasının ağzından dinlemek gibi tatlı bir sonucu olan eylemdir. sanki o anlatan sen değilsin de bir başkası gibi.
 9. 9
  insanoğlunun anlatma ihtiyacı ile yaptığı bir eylem.bende bunu yapanlardanım.

  kimine göre doğru kimine göre yanlıştır.burası tartışılır.rahatlattığı bölümü ise doğrudur
 10. 10
  tanıdığın birine her şeyini anlatmaktan daha az tehlike teşkil eden durum.
 11. 11
  seni tanıyan hatta canından yakın olan insanlar sana o kadar yakındır ki sen onlara anlattığında seni yargılarlar, senin için senden fazla üzülürler, içleri rahatsız olur. belki çok sert tepki verirler, çünkü sizi sizin anlayamayacağınız şekilde severler, onların aklında oluşturduğunuz profil farklıdır. ama gerçek kendinizle ilgili bir takım şeyleri onlara anlatmanız çok zordur, bazen çekinir bazen korkarsınız.


  işte o zamanlar hiç tanımadığınız, sanaldaki birine ya da bankta yanınıza oturan birine anlatmak, okulda kantinde tanıştığınız biriyle paylaşmak hatta aynı derse defalarca girmenize rağmen tanışmadığınız belki de aylarca gıcık olduğunuz birine anlatmak size çok iyi gelir. çünkü o insan sizi tanımadığı için tarafsız yaklaşacaktır, size karşı hisleri olmadığından sizi sert yargılamayacak ama kendince bir yorum katacaktır sadece.


  arada bir her insanın yapması gereken eylem.
 12. 12
  insanı rahatlatan eylemdir.

  hiç tanımadığın birisine anlattıklarına asla oto sansür uygulamazsın bir defa. aklından yüreğinden ne geçiyorsa en samimi şekilde içini dökersin. seni tanımadığı için de yargılanmaktan veya yargılama ihtimalinden çekinmezsin. varsın kötü düşünsün diyebilirsin.

  böyle bir rahatlığı vardır. sosyal alemde sıkça yapılır. sana ilişkiler devrinde bunun ferahlatıcı bir etkisi olduğunu kabul ediyorum. chat'i sadece kadın-erkek tavlamak için kullamamakta fayda var.
 13. 13
  geçen hafta 1 saatlik yolculukta yan koltukta oturan kişi,iyi niyetli sohbetli biriydi,lakin çok özelini canını yakmış eski dingosunu derken eve geldiğimde bir düşündüm şöyle bildiğin tanımadığın birine her şey'i anlatma durumu olmuş,lan tamam ben de dedim hayaller hayatta şuna eyvallah bunu merhaba gibi üstü kapalı sohbet mevzuları bunlar, genelde kaldım hep kalmaya çalışırım,eskiden kalamazdım o kadar samimi olduğum insanlara karşı özellikle sonra da alehime bunlardan yanmıştım,

  bir daha görmem dersin görürsün çok derinleşme derim,yok içimde tutmadım attım iyi oldu dosttan kime fayda dersen o da aptallık demem,ama şans işte ben hiç alakasız bir yerde salladığımın memlekette beni bulduğunu bilirim,o yüzden konuşuyorum ama sanmayın ki farkında değilim ağzımdan laf alınma çabalarının.

  öncelikle hiç tanımadığınız biri olduğu kesinleştirilip,(sen kişiyi tanımıyorsun ama o seni tanıyorsa) sonra pek güzel konuşursun genelde de dinlersin,bak ben genelde dinleyip akıl veren rahatlatan memnun olunan kişi oldum şimdiye kadar,

  derdini suya anlat aksın gitsin,belli mi olur insan verirsin sırrı patlatır olmadık bir an bir yerde.
  kısaca bunu yazan yazar kimseye güvenmez.
 14. 14
  insanın içinde kalan ne varsa yargılanmadan dinleneceğini düşünerek anlatabileceği durum.

  not: şuan yapmayı en çok istediğim şey.
 15. 15
  (bkz: burn after reading)
 16. 16
  mahkemede hakime, karakolda polis yada jandarmaya bilemedin savcıya karşı yapılması durumunda yadırganmayacak davranıştır.
 17. 17
  tanıdığın birine anlatmaktansa tanımadığın insana anlatmayı tercih edeceğim durum.

  ve çoğu kez yaptım bunu, tanıdığın insanlara birşey anlatmaya gelmiyor. anlamıyorlar, morali daha fazla bozuyorlar. herkese tavsiye ederim...
 18. 18
  İnsanı rahatlattığı kadar dertlendiren durumdur. Anlata anlata geçmiş yaraları eşelemeye kadar gider. Sonunda genellikle zararlı çıkıyormuşum aslında, bunu yazarken fark ettim. Bunu yazarken de kederlendim,of.
 19. 19
  tanıdığın birine anlatmaktan kolay olandır.
 20. 20
  ara sıra ''tanıdıklarıma anlatamıyorum bari tanımadıklarıma anlatayım'' der sonra da vazgeçerim. her şeyi kendi içimde yaşamayı seçiyorum nedense.
 21. 21
  tanıdığın birine anlatmaktan daha güvenli bir şey
 22. 22
  Ohhh anonim ortamlarda birilerine bir şey anlatmak çok rahatlatıcı. :9
 23. 23
  böyle bir şey yapmak bana hiç mantıklı gelmiyor. yapanı da zerre anlamış değilim. nasıl güveniyorlar acaba. bir daha görmem etmem diyorlar ama çok saçma be. tanıdıklarına anlatamadığın bir şeyse yabancıya hiç anlatılmaz diye düşünüyorum. gayet düz ve doğru bir mantık. ketum olun azıcık.
 24. 24
  Böyle bir şey yapmak mantıklı mı bilmem ama gayet anlaşılır. Hiçbir ortamınla direkt ya da dolaylı hiçbir bağı olmayan birisi senin için bir nevi tepki veren günlük gibidir. Muazzamdır.
 25. 25
  Tanıdıkları anlatılan şey bin belaya yol açarken diğer türlüsü daha bir tuhaf geliyor. Ben her şeyi içe atıp kahrolmayı tercih ediyorum.