kayıt

dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu

 1. 1
  *
  kendini can manay sanan ailem tarafından şahsıma konulmuş tanıdır.belirtiler tutsa da ben inanmıyorum.psikoloji vs okuyan arkadaş varsa özele beklerim
 2. 2
  Psikoloji ya da tıp alanında sık sık dehb olarak karşımıza çıkar. Buradaki bozukluk kesinlikle yaramazlık yapan bir çocukla kıyaslanamayacak kadar şiddetlidir.
 3. 3
  Dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu, çoculukta ortaya çıkan ve erişkin dönemde de devam eden bir bozukluktur. Dikkat eksikliği, hiperaktiv davranışlar ve tepkisel davranışlar en belirgin problemlerdir. Erkeklerde görülme sıklığı daha yüksektir. Toplumda görülme sıklığı yüzde 3 ila 5 civarındadır. Yetişkinlik döneminde, çocuklukta görülen belirtiler azalır ve bazı hallerde yok olur.
  panikataksite.wordpress.com/...
 4. 4
  Allah peygamber aşkına bunun çaresini söyleyin. Odaklanamıyorum
  • ritalin. kimyasal sevmiyorsanız meditasyon..
  • Yazmıyor
  • nerde yazmıyor?
   edit: haa doktor yazmıyor.
   o iş biraz kişinin vasıflarına kalmış. maharet ister yazdırmak :)

   meditasyon en temizi. uyarıcı madde iyi bir şey değil. günde 20 dakika -ama her gün- meditasyon yap. 1 aya faydasını görürsün.

   dışarı çık yürüyüş yap kalabalığa girmeden. evde kalmak da odaklanmayı düşürür.
  • Ben ilacı çözdüm hacı, meditasyon başka bahara
 5. 5
  yaratıcılık ile arasındaki ilişiklik bokun seyrek düşmesi ile doğru orantılıdır ne yaratıyorsun? ,
  ne yar?-hahahaahahahahahhahhahahahahahhaahhahah...
  www.youtube.com/...
 6. 6
  Sebebi hakkında kesin bir şey söylenemiyor ama hayatınızın içine sıçar daha küçücük çocukken. O yaşta anlarsınız insanların cahil ve bilinçsiz olunca ne kadar acımasız da olduğunu.

  öğretmenlerim çocukluğumdan beri beni pek yeterli görmedi. Bu konuda ailemin nasıl düşündüğü ya da davrandığı hakkında bir şey demek istemiyorum. Neyse Notlarım filan düşüktü hep. Derslere odaklanamamın birçok sebebi vardı ya da bazen hiçbir sebebi yoktur. Aklım sadece yaramazlık yapmaya çalışıyordu. Mahallede anneler beni parmakla gösteriyordu, bununla sakın arkadaş olmayın, diye çocuklarına tembih ediyorlardı. Çünkü ben hem kendi başımı hem onların başını hep belaya sokuyordum. Bir tek mahallenin kedileri şikayetçi değildi benden. Büyüdükçe hiperaktivite geçti bitti esamesi okunmuyor ama dikkat bozukluğuyla mücadele veriyorum hâlâ.

  Üff neyse yüzümü yastığıma gömüp ağlamak istiyorum.
 7. 7
  ram'da tanılanabilecek bozukluktur. Duvara tırmanan çocuğa ebeveynlerince bu teşhiste bulunulmasını trajikomik bulurum.

  Birtakım ilaç desteği ile bir miktar azaltılması olası olsa da tamamen ortadan kalkabilecek bir şey değildir.

  Çocuğu spora yönlendirmek çok yardımcı olacaktır ailelere ve çocuğun kendisine.