kayıt

şebnem ferah

 1. 1
  hastası olduğum... Şarkılarıyla ve çığlıklarıyla insanı bambaşka yerlere götürür adeta.twitter hesabı açsın da takip edeyim diye bekliyorum aylarca.bir Şebnem FERAH kolay yetişmiyor.Özge Fışkın prensesin hakkında ;
  Şebnem öyle bir kadın ki hiç tanımadığı biri üzerine sıcak çayı döküp haşlasa sadece gülümsemekle yetinir.Keşke ondaki hoşgörü ve sabrın kırıntısı bizde olsa.
  demiştir ve ben bunu öğrendikten sonra daha da bağlanmışımdır ona.
 2. 2
  (bkz: sil baştan)
 3. 3
  vazgeçtim dünyadan parçası alıp götürür insanı.
 4. 4
  üzüntülüyken,sevinçliyken,aşık olmuşken hayatın her zamanında dinlenmesi ayrı bi zevk verir.Şarkılarındaki çığlığıyla insanın içini parçalar adeta..
 5. 5
  babam oğlum parçasını başka hiçbir parçasına değişmediğim. bir de eski popülaritesi kalmadı sanki artık. -ya da bana artık dinlemeyi bıraktığım için öyle geliyor olabilir.-
 6. 6
  yeni albümü hayranları tarafından iple çekilen sanatçı.apocalyptica gibi bir çok müzisyen ile düet yapmıştır.
 7. 7
  (bkz: yağmur)
  (bkz: korkarak yaşıyorsan)
 8. 8
  Can Kırıkları albümünün bestekarı. (bkz:youtu.be/...)
 9. 9
  dünkü efes maçında yıllara meydan okuyamadığını göstermiş ve üzmüştür...
 10. 10
  (bkz: insanlık)
 11. 11
  çakıl taşları olan hatun. kısa zamanda kurtulur inşallah.amin!
 12. 12
  4 yıllık aradan sonra od adlı albümü dün müzik piyasalarına düşen sanatçı.

  albümde bulunan cem karaca'nın daha önce seslendirdiği, nazım hikmet'in mavi liman adlı şiiri olan çok yorgunum adlı parça hariç tüm parçalarda söz ve müzik kendisine aittir.
 13. 13
  hala hakkında "özlem tekin'i hiçbir zaman geçemeyecek diye" söylenenlerin olduğu, ne zaman özlem tekin'in arkasına düştüğünü merak ettiğim şirinlik abidesi, asaletin prensesi.

  asaletin kraliçesi için (bkz: candan erçetin)

  asaletin tanrıçası için (bkz: sezen aksu)
 14. 14
  başbakana şu satırları yazan sanatçımız.

  Sayın Başbakan'ım,

  Az önce konuşmanızı dinledim. Küçük bir hatırlatma yapmak ihtiyacı hissettim:

  Unutmayınız; siz, size oy vermeyenlerin, sizinle aynı fikirde olmayanların da başbakanısınız. Günlerdir kendi vatandaşlarınıza ruhen ve bedenen şiddet uygulanmaktadır. Üstelik dünyanın neresine giderseniz gidin ''doğru'' ve ''haklı'' sayılacak, parkını, ağaçlarını, şehirlerini korumaya gönüllü insanların masum gösterisine karşılık olarak?

  Sayın Başbakan'ım, lafı hiç uzatmayayım. Hislerim beni yanıltmıyorsa bugünlerde takınacağınız tavır tarihe nasıl geçeceğiniz konusunda her zamankinden çok daha etkili olacak.

  Sayın Başbakan'ım, eğer söylemezsem bir insan olarak büyük bir yanlışa ortak olmuş gibi hissedeceğim, lütfen bir konuşma daha yapınız ve özür dileyiniz. Zararın neresinden dönülürse kardır. Bugün konuyla ilgili söylediklerinizden çok daha yapıcı olacağına inancım sonsuzdur. Lütfen, ''Vatandaşlarımın haklarını korumak şöyle dursun; en ufak ve doğal demokrasi emaresinde onları ruhen ve bedenen yaraladığım için, bu ülkede yaşayan insanların tamamının ne düşüneceğini, ne hissedeceğini, neyi kabulleneceğini yönlendirme erkine sahip olduğum yanılgısına düştüğüm için, vicdanımın sesini dinlemek ve sağduyulu bir hamleyle bana ne anlatıldığını dinlemek, görevimin ve sorumluluklarımın gerçek gerekliliklerini yerine getirmek yerine her istediğini yaptırmaya alışmış ve oyuncağı elinden alınmış öfkeli bir çocuktan farklı davranamadığım için bütün kalbimle özür dilerim.'' deyiniz.

  Bütün kalbimle ve inanarak söylüyorum; bence bunu bize borçlusunuz.

  Sayın ve Sevgili Başbakan'ım? Ben 'bir ağaç gibi tek ve hür, bir orman gibi kardeşçe yaşamak' isteyen vatandaşlarınızdan biriyim. Siz bizim başbakanımızsınız. Rica ediyorum, karşıdan bakıldığında en eksik ifadeyle 'erk sarhoşluğu' gibi görünen bu tavrınızı bir tarafa bırakınız ve ivedilikle ''dinlemeye'' başlayınız?

  Saygılarımla,
 15. 15
  bugün gittiğimde düğünde pasta kesilirken bir şarkısıyla gelin ve damada rock yaptırmış isimdir... şarkısını bulamadığım için ağlamaklı olduğumdur...

  kişisel olmayan haliyle her kesme hitap eden şarkıları olan rock müziğin prensesi...
 16. 16
  albümleri;

  1. Kadın
  2. Artık Kısa Cümleler Kuruyorum
  3. Perdeler
  4. Kelimeler Yetse
  5. Can Kırıkları
  6. 10 Mart 2007 istanbul Konseri
  7. Benim Adım Orman
  8. Od

 17. 17
  şebnem ferahın ruhu bir tabanca olsaydı herhalde .50 calibre imi üretimi desert eagle olurdu. kadın yazıyor helal olsun.
 18. 18
  kadın, disko kralında cem karacanın şarkısını öyle bir söyledi ki, ne zaman yeni sevdiğim bir şarkı bulup, meraklısı olduğumdan 'canlı performansını da dinleyeyim' dediğimde, şebnem ferahın o günkü performansının altında kalıyor. linç ettin dinlediğim herkesi şepnemcim.

  bu da o harikulade performans (u: www.youtube.com/...)

  söz yazarı, şarkıcı, ferah bir insan.
 19. 19
  (bkz: depresyonda dinlenilmesi farz olan albümler)
 20. 20
  en sonunda twitter açmıştır ve takip etmeye başladık.
 21. 21
  od'la yeri göğü inletmiştir.
 22. 22
  (bkz: Rock abla)
 23. 23
  sesinin dalgalarında boğulmuşluğum olan seksi mi seksi türk rock sanatçısı.

  ergenken dahil olduğum bir ankara konserinde, konser alanında kendisine arkadaşımın omuzlarındayken bağırarak evlilik teklifi etmiştim. sahneye çağırdı beni fakat kafam oldukça iyi olduğu için çıkmamıştım * sanırım çıkmalıydım.
 24. 24
  (bkz: Şebnem Ferah - Bu Aşk Fazla Sana )
 25. 25
  Türkiye'de korumaya alınması gereken nadir sanatçılardan. Şarkısını ilk duyduğunuzda, önce sözleri dinlemeniz gerekiyor. Ne anlatıyor, nelerden dem vuruyor? diye.
  Hayatın anlamını sorgulamak, insan olmak, daha doğrusu ''yaşamak'' anlamında.

  ''sen hiç, hiç oldun mu birden duruldun mu?
  Bulanıkmış, berrakmış her suyu içtin mi?
  Altında, ağ olmadan yerden yükseldin mi?
  Tam, zevkine varmışken birden yere düştün mü?''

  Ya da

  ''Ben sigara dumanının altında, yana, yana en sonunda kül oldum,
  Sen kibritin hiç yanmayan ucunda birinin hayatından geçmiş oldun.'' gibi.

  Şebnem ferah, bir dünya görüşüdür. unutul(a)mayan.