kayıt

güney kutbu sözlük formatı

 1. 1
  kutup sözlük sol frameiyle alakalı kural kitabıdır...

  1-) kutup sözlük girdilerinde başlıkla alakalı yazılar, bkzlar ve linkler görmek ister. tanım sözlüğüne uygun olmayan başlıkları ve üsttekine hitaben verilen cevap girdilerini kabul etmez. başlıkta ya da nick altında girilen sohbetvari tanım sözlüğüne uymayan girdiler , ilk girdide görülen başlığı açıklamayan yazılar ve karakter sayısını tamamlamak için yazılan boş yazılar yine harf harf gbkz verip 41 karakter tamamlamaya çalışmak bu kural kapsamında değerlendirilecektir. şüphesiz ki lezzetli olanlar kalanlardır, evet.

  2-) kutup sözlük birazcık tdk bilgisi ister. dolayısıyla ne diyorsun anlaşılmıyor çeken bir yere geç denilesi yazıları sahibine iade eder.

  3-) birbirinize ve 3. şahıslara hakarette bulunmamalısınız... buna chat paneli ve mesaj kısmı da dahil...

  4-) kutup sözlük olarak ne kadar burasını yuvanız yapmaya çalışsak da yazarların yazar kişiliğini korumasını ön planda tutuyoruz. dolayısıyla ifşanın her türlüsü sözlüğümüzde görmek istemediğimiz türden hareketlerdendir...

  5-) kutup sözlük sizi türlü tehlikelerden korur ancak sizin de bazı şeylere dikkat etmeniz gerekmekte. maç linkleri, alıntı girdiler, pornografik paylaşım ile her türlü telif hakkı ihlali doğuracak yazı sizin ve sözlüğün selameti açısından sözlükten kaldırılacaktır...

  ayrıca kutup sözlük bir markadır ve bunun içerisinde kurumunuzun tanıtımını yapmak istemeniz çok doğaldır... ancak bu reklamdaki ısrarcılık ya da çocuksu hareketlerle yapılacak saldırılar yazarlığın ve ilgili başlığın sözlükten silinmesine neden olacaktır...

  6-) kutup sözlük sizi her türlü dava ve masrafından korur... bunun için de elindeki hukukçuları kullanmaktan çekinmez... bu hukukçular türk kanunlarının her türlü maddesine göre sizin girdilerinizi denetler ve sorun olması halinde ilgili maddeyle birlikte size girdiyi iade eder... bu dev kıyağı da size kimse yapmaz...

  7-) kutup sözlük kendi içinde havai fişek patlatır ama linkleri patlak istemez. dolayısıyla kırık link gördüğünde silinir. yazarın aynı girdiyi çiftlemesi, hat trick yapması ve spor müsabakaları törenler yarışmalar disindaki başlıklardaki 24 saat içinde girilen flood girdiler yine silinme nedenidir. Ayrıca benzer başlığa yönlendirme amacıyla verilen bkzlar başlık yönlendirildikten sonra tekrara düşecektir. moderasyon da ilgili bkzı çöpe düşürecektir. Son olarak her sözlük butonu (bkz yıldızlı bkz spoiler vs.) Kendi amacına uygun olarak kullanılmalıdır. Aksi halde girdi silinecektir.

  8-) kutup sözlük içerisindeki tüm maddelerin yanısıra kutup sözlük'ten uçma yolları adlı yüksek tezimize aykırı hareketler olması hem entry silinme hem de yazarlığı kaybetme sebebidir.

  format yukarıdaki şekilde olup formata uymayan eylemlere cezai işlem uygulanacaktır... entryi silme, uyarı verme, çaylak gibi işlemler bunlara örnektir... yönetimin yaptığı işlemlerin yanlış olduğunu ve sizin haklı olduğunu düşünüyorsanız modlarla irtibat kurmanızı tavsiye ederiz... sözlük içinde bu tarz şikayetlerinizi yazmak olayla ilgilenmemizi zorlaştırmakta ve kargaşaya sebep olmaktadır... o sebepten ötürü ilgili kişilerle özelden muhatap olmanız yararımıza olacaktır...
  • Madde-1'de anlatım bozukluğu var. Tanım sözlüğüne değil, sözcüğüne olacak.
  • Gördüğüm en iyi format ♡♡♡
 2. 2
  Sözlükler aleminin en sıkı formatı.
 3. 3
  entellektüel yazarlar için oluşturulmuş nadide format. okuma yazma bilmeyen cahillerin uyamayacağı kurallar bütünü.
 4. 4
  sözlüğü muasır medeniyet seviyesine ulaştıracak olan formattır.
 5. 5
  destansı kurallarıyla okumaya çalışanları zorlayan format. zorlandık ama yine de okuduk, son derece sağlam yazılmış.
 6. 6
  uygulanması zor formattır. saçma sapan takıntıları olan birisi tarafından yazılmış. ve oldukça eksik.
 7. 7
  şiddetle okunması tavsiye edilen formattır... zira ekşi ile bile farkları olan bir formattır...
 8. 8
  kitap film başlıklarının orjinal mi çeviri mi açılması gerektiği, tarih, saat formatı, web site adreslerinin nasıl verilmesi gerektiği gibi detayların da eklenmesi gereken liste.
 9. 9
  okuduktan sonra entry girerken normalden 5-10 kat daha fazla dikkatli olmanızı gerektiren format.
 10. 10
  beni solda yazmaktan soğuttuğu için gözümün sağ frame ye kaymasına neden olan format.
 11. 11
  temizidir. Özellikle bkz'lar konusunda hassasiyeti takdire şayandır. bir aferini hak etmiş.
  (bkz: aferin lan)
 12. 12
  örneklerle birlikte 28.04.2013 tarihinde var olan ufak eksiklikleri kapatılmış olandır...

  aslında tek amacı sözlüğün sözlük kısmının gerektiği gibi olmasıdır... buna hizmet etmek için yazılmıştır... uygulayacıları da özenle seçilmiş ve bunun amacını idrak etmiş kişilerden oluşturulmuştur...

  bu noktadan sonra format ya da denetçilerle ilgili bir sorunla karşılaşmadan devam etmek için okunması gerekendir...
 13. 13
  her yeni gelen yazarın okuması gereken kurallardır. belirleyici maddelerdir.
 14. 14
  iş disiplini ve büyük saygı çerçevesinde oluşturulmuş, kaliteli bir sözlük formatı. *
 15. 15
  sağ frame'de işlenmemesi gereken formattır. öyle bir şey olsaydı kuzey kutbu sözlük formatı olmazdı.

  sağ frame'de madde 15'den 2 entry'im silinmiş. halbuki sağ frame formatı 4 maddelik. nasıl olmuş öyle.
 16. 16
  birkaç ufak değişikliğe uğrayan, kurallarda biraz daha basitlik ve esneklik gösterilmiş haliyle sözlük ile birlikte yenilenen kurallar bütünü.

  gerek değişiklikler sebebi ile eski yazarların gerek 'yaa benim entry'm niye silindi ama :( ' dememek için yeni yazarların muhakkak okuması gerekir.
 17. 17
  Yeni aramıza katılan yazarlarımızın okuması ve itina ile uygulaması istenilen kurallar bütünü.
 18. 18
  içinde at koşturulan formattır.
 19. 19
  (bkz: adam haklı beyler)
 20. 20
  bir gün yeter ulan yazmıyorum dememe sebep olacak kurallar dizini.
 21. 21
  Her sözlük yazarının uyması gereğini şart koşan kuralların bütünüdür. Her sözlük içinde hemen hemen aynı sıralamalar mevcuttur. Her ne olursa olsun yine de bir göz geçirilmesi farz olan bir sistemin içerisindeyiz. Keza yazar şahsını vezir yahutta rezil bile edebilme potansiyeline sahip bir dünya disiplin sıralaması da vardır.

  Misal olarak kendimden örnek vermek istiyorum. Burada yeni ve bilgiyi aktarmayı seven bir yazarım. Lakin üç senedir ekşi sözlükte çaylaklıktan çıkmış bir yazar olarak yazmaya devam ettiğim halde, buradaki platform ciddiyetlerini de okumuş bulunmaktayım. Bu benim neye göre davranacağıma ve bunu nasıl ifade edebileceğim konusuna kadar uzanan bir bölümdür. Nitekim demem o ki çömezler, okuyun okutun sonradan pişman olmayın.

 22. 22
  kutup sözlük yazarları için dikkat edilmesi gereken hususların toplandığı mini kurallar topluluğu.

  sanırsın 10 emir.
 23. 23
  (bkz: rez)
 24. 24
  revize edilmiş haliyle hey maşallah dedirtti.
 25. 25
  eski hali merak edilen formattır.. lan ben hiç okumamışım meğer..