sagopa kajmer

 1. 1
  çok değişik bir rapçi. hemen hemen yaptığı albümlere kimse yaklaşamadı. bizzat bir pesimistin gözyaşları sanat eseri gibi ama karakterini şu kadar seviyorsam adam değilim fakat 5 senedir dinlediğim bir şarkısındaki bir bölümü 5 senede anlayınca çok şaşırıyorum amk. yemin ediyorum acayip şaşırıyorum lan ben mi salağım acaba. olm adam kim hekimse hakimim olsun diye cümle kurmuş lan. olm ne biçim bir şey amk. hatta harika bir felsefe. hatta bundan sonra hayatımda destur olarak kullanacağım. evet olm kim hekimse hakimim olsun. diğerleri siktirsin gitsin adam haklı. egoist bir adam filan ama sago haklı beyler.
 2. görsel
  robin hood
  #98078 | 19/07/2013 02:14 
 3. 2
  rape farklı bir boyut getiren mükemmel ritmleri harikulade sözlerle birleştiren kişi...

 4. görsel
  ayk
  #328 | 21/12/2012 00:18
 5. 3
  kadıköy acil'den sansar salvo'nun diss manyağı yaptığı adam.
 6. görsel
  robin hood
  #329 | 21/12/2012 00:20 
 7. 4
  rap müzikte bir yerlere gelmek isteyen herkesin diss attiği rapçi.

  (bkz: diss atmak)
 8. 5
  sanırım herkesin küfür etmeyi bıraktığı bir pesimistin gözyaşları albümünden sonra dinlemeye başladığı dj, prodüktör, beatmaker ve rap sanatçısı.

  evet belli bir vakitten sonra küfür etmeyi bırakmıştır ama bu onu, 'aa bak hiç küfür etmeden de diss yapıyor yeaa' insan tanımına sokmaz çünkü bir pesimistin gözyaşları albümden önceki sagopa kajmer & silahsız kuvvet albümlerinde, ep'lerinde ettiği küfürler 30 albümlük küfür potansiyeli taşımaktadır;

  (bkz: sagopa kajmer siktirin gidin)
  (bkz: sagopa kajmer tımarlı hastane)
  (bkz: sagopa kajmer 3'lü kombine)

  gibi çoğaltılabilecek örnekleri vardır. daha önce küfürlü şarkı yapması sago'nun kötü rapçi olduğu anlamına gelmediği gibi şuan yaptığı rapin küfürsüz olması da onu über bir rapçi yapmıyor. sago'nun aslında bu kadar tartışılmasının veya yerilmesinin sebebi yaptığı her albümde underground kültüründen biraz daha uzaklaşması ki bu kendi seçimdir ama özellikle ülkemizde rap müzik tam anlamında yayılmadığı için yeraltı tayfası farklı olayları kolay özümseyemediği için bu kadar tartışılan bir kişi haline gelmiştir.

  sonuç olarak yunus özyavuz olarak türkiye'nin en iyi dj'lerinden biri, dj mic check olarak türkiye'nin turntable üstadı*, sagopa kajmer olarakta türkiye'de ceza ile beraber saygıyı her zaman hakeden rap'in yayılmasını sağlamış iyi ve en eski rap sanatçılarından biridir.
 9. görsel
 10. 6
  Mustafa ceceli nin rap yapan versiyonudur. Sansar hakkindan gelmistir. Gölge haramilerine çok selamlar.
 11. görsel
  kıvo desidero
  #710840 | 10/03/2016 15:52
tümünü gör