orkestra

 1. 1
  eski yunan tiyatrolarında, sahne ve seyirciler arasındaki çember biçiminde koro yeri. konistra da denir.
 2. 2


  Bando & Bando, 2015 yılında kurulmuş bir tür müzik topluluğudur. Düğün, davet, organizasyon, kurumsal etkinlik organizasyonu, lansman, özel günler, projeler, fuarlar, açılışlar ve özel toplantılarda performans sergileyen ekibimiz, katıldığı tüm organizasyonlarda insanların unutamayacakları bir gün geçirmelerini sağlar. Grubumuzu diğerlerinden farklı kılan en temel özellikleri; tamamının profesyonel, eğitimli, genç ve dinamik bir kadrodan oluşuyor olmasıdır.
  Kendi içinde bir aile bağlılığına sahip ekibimiz aldığı tüm projeleri, eğlen ve eğlendir ilkesiyle yürütmektedir.
  Genelde sahnelerini rengarenk kostümler, kıpır kıpır müzikler ile birlikte hem görsel hem de duyusal bir şölene çeviren ekibimiz, farklılık yaratmakta hep öncü olmuştur. Profesyonel müzisyenlerden oluşan Bando & Bando, başta Türk pop müziğinin en hit şarkılarını bando cower yapmaktadır. Türkiye, Brezilya, İspanya, Latin Amerika, Afrika, Rusya ve Arap müziklerinin birbirinden eğlenceli parçalarına repertuarında yer vermektedir.
  Son derece geniş yerli ve yabancı repertuara sahip olan Bando & Bando, yurt dışında da faaliyet gösteren bir orkestra niteliğindedir.
  Hem kurumsal etkinlikler hemde tekrarı olmayacak özel günleriniz (düğün, kına, nişan, sünnet, doğum günü) için çalışmasak bile lütfen bizi arayın, size farklı fikir ve önerilerde bulunmaktan memnuniyet duyacağız.
  Bizden; Yerli - Yabancı orkestra kiralama, Düğün Orkestrası, Düğün Bandosu, Balkan Bandosu, Bando Takımı, Davul Show, Trio Ekibi, Dj + Perküsyon, Barrel Drums, Budy Perküsyon, Ses ve Işık sistemleri gibi hizmetleri alabilirsiniz.
  Tek yapmanız gereken kendinizi müziğin ritmine ve akışına bırakmanız, gerisini biz hallederiz.

  www.bandobando.com...

 3. 3
  orkestra, dört ana enstrüman grubundan çeşitli elemanların birlikte müzik yaptığı, büyüklüğü esere göre değişebilen çalgılar topluluğudur. sözcük, antik yunan tiyatrosunda koraya ayrılan yer anlamına gelen grekçe ὀρχήστρα sözünden türemiştir. italyancada ki ‘orches­tra’ sözcüğünden dilimize geçen bu sözcük eski yunanca’da ‘dans etmek’ anlamına gelen ‘orkhesthai’ kelimesinden türemiştir.

  kaynak düğün orkestrası
tümünü gör