kayıt

annelerin hep doğruyu söylediği gerçeği

 1. 1
  *

  kabul edilmesi zor olan bir gerçektir..

  sonuçta genellemelerin doğruluğunu da kabul etmiyoruz.
 2. 2
  çoğu bilimsel gerçekten daha gerçek.

  canım anam yine seni dinlemiyorum yine sonunda köpppek gibi pişman olacağım eminim. yalvarırım bir kereciğine haksız çık.
 3. 3
  doğruluğu tartışılır olan önerme.
  bana kalırsa her konuda illa ki diyecek bir lafı vardır annelerin. bu da onlar için bir avantaj. olur da bir konuda dediklerinden biri tutmayı görsün, hemencecik "ben demiştim" diye işin reklamını yapma fırsatını kaçırmıyorlar. çok fenalar ama sevildiklerini biliyorlar ve bundan yüz alıp şımardıkça şımarıyorlar zannımca.
 4. 4
  Annem bir müslüman ve üzerine mezhepleri kabul edip, hadislere falan inanıyor.
  Yani zaten doğru olmayan bir yola inanıp, o yolda bile büyük yanlışlar yapıyor.
  Sadece Bu yüzden bile geçerliliği olmayan deli saçması.
  İnsan hiç hep doğruyu söyleyebilir mi amk?
 5. 5
  Hep diyemeyiz ama %80 doğru bence. Çünkü hep iyiliğimizi düşündükleri için bize en gerçekçi ve doğruluğuna inandıkları şeylerle geliyorlar. Kendi anne algıma göre konuşuyorum, İstisnalar kaideyi bozmaz.
 6. 6
  beşer şaşar ama anneler şaşmaz. evet doğru bildiniz anneler cindir. laflarını itina ile dinleyin.
 7. 7
  Hep demeyelim de çoğunlukla doğru söylüyor diyelim. Annem kimden uzak dur, bu seni üzer dediyse, hepsi üzdü, hepsi arkamdan is çevirdi. Zamanında ailemden biri gibi gördüğüm arkadaşımdan uzak durmamı söylemişti, sonra kendisiyle saçma sapan bir neden yüzünden küstük ve bana bir sürü saygısızlık yaptı. Annemi dinleseydim de kendisiyle hic arkadaş olmasaydım diyorum. Artık Annemin her dediğini dikkate almaya özen gösteriyorum, aklıma yatıyorsa uyguluyorum. Anneniz bir insandan haz etmiyorsa o insanı bir daha inceleyin derim, kesin bir şey çıkıyor.