true blood

 1. 1
  ilk sezonları pek acayip aykırı bir vampirli dizi.

  www.imdb.com/...

  s05e01:

  -- spoiler --

  .pek bi güzel başladılar. son iki sezondur vermedikleri keyifi, iç huzuru verdiler bir bölümde. abartmış olmayayım tabi. özlemişiz hehe. olayları hızlıca hatırladık, hızlıca da olaylar gelişti. bol memeli ve bol ekşınlı bir bölüm işte.

  .yeni gelen ya da bu bölümlük görünen tipler fevkalade idi. genelde godric üstüne tip koyamayan seride güzel geldi bu bana ama tabi temel tiplerimiz hala duruyor. şu konuşkan dramatik en iyi arkadaş zenci hatun (ismini sonra kazırlar aklımıza unutmuşum ne güzel tara mıydı lan yoksa neyse) işte o öldü diye sevindiydim geçen sezon onu hatırladım ama ibneler vampir yapacak gibiler, o vakit sonsuza kadar o çeneyi nasıl çekeceğiz bilemedim amk.

  .eric kız kardeşim dediği insana sınırlar ötesi işler yapıyor. üvey müvey midir? bu kadar mı aykırı olunur amk yoksa hbo girişinden sonra game of thrones müziği beklediydim de oralardan mı bi ensest araklamışlar anlamadım amk. he bu arada bu dizi 5. sezonunda tabi daha yaşlı.

  .otorite bunların götlerine koyacak gibi görünüyor, pek hızlılar. dua ile giriş yaptılar sonuna doğru oda pek iyidi hehe. neyse bi yandan 3bin yıllık vampirimiz rasıl uyandı, o ortalığı sikecek gibi. diğer yandan sokinin başında yine saçma sapan işler. kurt adamlar karman çorman.

  .yan karakterlerimizde de baya iş oluyor anlat anlat destan olacak neyse gelişsin bakalım olaylar değiniriz ne olacak elime mi yapışır. süper bir giriş yaptılar, devamını getirirler bakalım. efsunlu mefsunlu işlerden vampir içi örgütlere girecekler falan. 1. sezondaki muhabbetlere dönüş gibi bir şey belki. bakalım artık.

  -- spoiler --

  kokakirec.blogspot.com/...
 2. görsel
  kokakirec
  #3624 | 24/12/2012 00:10
 3. 2
  s05e02:

  -- spoiler --

  . zpartaküsten doktoreyi gördük sevindik. özlemişiz, dişler tabi garip. sezon başından beri otorite de otorite dedikleri boku gördük. karışık duygular içersindeyim. dinli minli mevzularını beğendim aslında. ilk ahit gibi bir şey bunların incili ilk incilmiş. lilith falan filan ıg mıgh kısımlarını bilemedim ama eh yani.

  .sanctuary'den karındeşen cekimiz, koca ayağımız da geldiler. baya yaşlanmışlar kendileri. on numara oynamışlar, pek beğendik ama otorite başı ve diğer tipler pek hoş gelmediler bizlere. daha iyi bekliyorduk ne bilelim.

  .sezon muhabbeti belli oldu, rasıl olayına geri dönüş, fena değildi o bölümler ama kendini tekrar edecek olmaları kötü. ha bir de ilk bölüm son kısımlar takılmış idi bir kaç saniye diye bitti sandıydım ama sonunda tara'nın gelişini falan göstermişler.

  .tara da baya karın ağrısı olacak orası belli oldu. vampir olmayan hali çekilmiyordu. vampir hali iyice bok olacak anlaşılan. bilemedim, bu yüzden de bir üzüntü çöktü üzerime. her şey nasip kısmet tabi.

  -- spoiler --

  kokakirec.blogspot.com/...
 4. görsel
  kokakirec
  #3625 | 24/12/2012 00:10
 5. 3
  s05e03:

  -- spoiler --

  .sıkıldım da sıkıldım, bir saat uzun geldi bu sefer. dialog da dialog, dram da dram... rasıl ecıktın emminin gelişi ile hareketlilik olacak gibi ama ona gelemedik daha, şimdi 2bin
  yıllık bir vampir hatunun takılmalarını izilyoruz.

  .otorite muhabbeti fena gelmedi, insanlar ile karışarak yaşama, insanlara inek gibi davranmamak, birlikte yaşamak. ataları olması hasebiyle saygı duymak falan gibi bir sürü şeyi serpiştirdiler. hoş idi yani bu anlamda ama

  .nerdeyse hiç bir olay olmadı, saçma sapan durumlar. hele taranın bunalım vampirlik meselesi, ceysının hayatının anlamını araması. adam sikişe doyduğundan bunalıma girmiş falan ne bileyim. öyle de saçma sıkıcı bir bölüm oldu malesef.

  -- spoiler --

  kokakirec.blogspot.com/...
 6. görsel
  kokakirec
  #3626 | 24/12/2012 00:10
 7. 4
  s05e04:

  -- spoiler --

  .bir öncekiden biraz daha akıcı bir bölüm idi, şu eric abimiz pek havalı oynuyor ya allah onu affetsin. meykır olayına eğildiler, çocukları muamelesi falan yapmaları ilginç tabi. neyse üç meykır muhabbeti döndü resmen. ne kadar gerekli tartışılır. tara daha az konuşuyor o iyi. ölseydi daha iyidi ya neyse.

  .soki salağı alsid midir nedir onla takılıyor. öyle bunalıma girip alkolü dayayan tiplerden. saçma salak bir refleks. derdin varsa alkol al yani, git kes kendini daha iyi mal. neyse ki prensi onu hoptalacak sorun yok. sokinin tipi kadar daha da çirkin bir tip var mıdır bilmiyorum. nasıl olurda bunları baş rol yaparlar ilginç.

  .otorite' ben otoriteyim diyen delikanlı abimiz, hainlere göz açtırmıyor. yavrum yazık, çocuğu true dead edivedi. hehe bilgisayarında porno değil de insanlar yemeğimizdir falan diyen bir video yüzünden. mantık fena değil aslında ama yüzeysel gidiyor. rasıl eciktın abimiz de amma acıkmış ki hala beslenip kendine gelemedi bir türlü. devreye girse de güzelleşse şu sezon, böyle gitmiyor resmen dura dura gidiyor.

  .ha bir de ırak dokundurmaları var idi, durduk yere insan öldürdük diyorlar. bilinen bir şey de onu niye yangınlar ile bağlıyorlar asıl önceki saykopat bir seri katilin çocuğu yapıyor gibi göstermişler idi, çok saçma idi o saçma hikayeden böyle saçma bir dönüş yaptılar. bir de siyasi dokandırmalı, kendilerini eleştirmelerini yesinler. hbo girişinden sonra hala game of thrones müziği gelecek diye bekliyorum ya o kötü hala.

  -- spoiler --

  kokakirec.blogspot.com/...
 8. görsel
  kokakirec
  #3627 | 24/12/2012 00:11
 9. 5
  s05e05:

  -- spoiler --

  .hareketli bir bölüm idi, bizim gardiyan güzel konuşmalar yapıyor iyi de rol kesiyor. davasına inanmış bir lider. insanlar ile eşitlik istiyor. insan olarak onun tarafını tutmak lazım tabi. korra'dan amon gibi de değil ama benzer bir olay var şöyle ki:

  .diğer taraftan özel güçlüleri avlıyorlar, korraya benzettim bunu niyeyse. tabi daha somut yapıyor elemanlar. zenci avı gibi ev yakmalar gelip ateş etmeler falan adamlar sosyal mesaj da koyuyor aslında.

  .bir de ifrit meselesi var ki durduk yere kaç sezondan sonra bizim agresif asker elemanın askerlik günlerinden kalma bir lanetini ortaya çıkardılar. hem siyasi mesajlı hem iyi monte ettikleri bir mesele. evleri falan da yanmıştı üstelik.

  .böyleyken böyle en son da rassıl abi düzelmiş baya en iyi atışını yap dedi, kendi mi savuşturacak arkadan kurt sesi geldi sanki kurtlar mı saldıracak bilemedim ama o kadar bölümdür muhabbetini döndürüyorlar öldürecek halleri yok bence, sezon sonuna kadar gider bu iş normal olarak.

  -- spoiler --

  kokakirec.blogspot.com/...
 10. görsel
  kokakirec
  #3628 | 24/12/2012 00:11
 11. 6
  s05e06:

  -- spoiler --

  .baya iyi bölümlerinden biriydi. pek hızlı geçti, yan konuları bile artık izletiyor. niyeyse ırak muhabbeti, yangın çıkartan meseleler bile ilgi çekici geliyor. tara olayı da daha az sıkıntı çıkartıyor.

  .rasıl eciktının kolay yakalanması zaten şüpheli idi. içlerinden biri ya da birden fazla otoriteye şansölyesi miydi neydi onun diğer tarafta olması muhabbetine olaylar gelişti. otorite benim diyen zatı harcadılar. sevmiştik aslında ama rasıl abi daha karizmatik tabi.

  .dini vurgulara bu kadar yoğun girmeleri lilith muhabbetini bu kadar abartmaları karışık duygular yaratıyor ben de ama sağ duyunun sesi gibi bizim 3bin yıllık vampir hepiniz iki yüzlüsünüz diyor. bakalım neler yapacak artık saz onda.

  .gün geçtikçe bu eric de baya iyi rol kesiyor gibi midir nedir anlamadım ama performansı baya arttı elemanın. bill ibnenin teki oldu iyice, kaba göre şekil değiştiren bir tip. zaten o kadar genç vampirin ne işi var babalar arasında da diyesi geliyor insanın.

  -- spoiler --

  kokakirec.blogspot.com/...
 12. görsel
  kokakirec
  #3629 | 24/12/2012 00:12
 13. 7
  s05e07:

  -- spoiler --

  .yüzde sekseni kötü bölüm oluyor derken son kısmı toparladılar baya, bir kere şu arlin midir nedir onun hikayesi de çok bayık. tarayı çıkardılar nerdeyse ama o kaldı hala aynı muhabbetler. fantastik dizide normal insanların başına fantastik olay gelmesi örneği midir nedir neyse o işte.

  .bir de bunların ifriti intihar meselesinde laf arasında müslümanlara laf çakıverdi bizim çavuş ya duymamazlıktan geldik, tabi müslüman kültürünü temsilen diyorum bunları ne diyeyim başka.

  .türkiş mermerler falan filan derken öyle laflar da geçti tabi, rassılı neden bu hale getirdiler kötü falan derken bölümün sonunda lilith geldi. insan kanından mı doğuyormuş içtikleri kandan mı bulaşmış doğmuş ne olmuşsa öyle bir şey oldu. fazla abarttılar tabi açıklama yok öyle saçma sapan işler dönüyor gibi.

  .insan-vampir savaşı mı başlayacak yani şimdi, her neyse. bir de soki salağı güçlerini tüketmeye çalışıyor şaka gibi onun hikayesi de. ben normal olmak istiyorum geyiğini yapmasalar ölürler zaten.

  -- spoiler --

  kokakirec.blogspot.com/...
 14. görsel
  kokakirec
  #3630 | 24/12/2012 00:12
 15. 8
  s05e08:

  -- spoiler --

  .son bölümden iyi ama genele göre yine pek bir şey olmadı. rasıl emmi niye böyle takılıyor hala anlamak zor, tabi işine geliyor din muhabbetleri ama delikanlı sandıydım az saçmaladılar bu konuda.

  .godric yine süper tabi, önceki seferden kalan meseleler geçip gidiyor. ne oldu da lilith meselesini hortlattılar ya da true blood serisindeki bu insanlar ile birlikte yaşamak kan fabrikaları falan fikrini neden havaya uçuracaklar anlamak güç.

  .sanki konu sıkıntısı yüzünden kime dalsak olay olur, insanlara dalalım falan gibi bir şey yaptılar. pek hoş olmadı, en azından olacaksa bile sezon sonunda olmalıydı. şimdi göt gibi konular bitti, ortada kaldılar resmen.

  .sokinin ana babasını öldüren vampir olayında biraz gizem geldi ama toplamda bir şey çıkmaz ondan sanki, ifrit meselesi, lafayet yine takılıyor öyle güzel güzel. neden gitti, nasıl kurtuldu ordan o da çok boşlukluydu.

  .rasıl canlandıktan sonra sıçtılar batırdılar bana göre, pek tad vermiyor gerisi. eric var bir delikanlı onun da bir şey yapası gelene kadar sezon bitecek herhalde. öyle gidiyor şimdilik. kurt çiftleşmesi de pek yoğun oluyormuş onu gördük bu arada.

  -- spoiler --

  kokakirec.blogspot.com/...
 16. görsel
  kokakirec
  #3631 | 24/12/2012 00:12
 17. 9
  s05e09:

  -- spoiler --

  .aslında fena bir bölüm değildi ama ne bileyim sıkıldım yine de. genel bir eksiklik var gibi olaylar bir türlü gitmiyor gibi, yeni gizemler geliyor. bu sefer lilith baştaki kadınmış gibi gösterdiler. öyleyse yine daha iyi tabi ama neden o kadar güçlü bir vampir rasıl emmiyi bekledi falan diye de sorarlar adama o zaman.

  .nefret suçudur, obama maskesidir hepsi güzel düşünülmüş şeyler ama dizi başladığı gibi lokal kalmadığı için artık götüm kadar kasabada olan ufacık bir nefret suçuna bütün bölümü ayırmaları iyi gelmiyor insana.

  .baştan yine lokal takılmaca, yöresel diller gibi bir şey idi ama artık amerikanın geneli için takılıyorlar. otoriteye gittik, otorite benim diyen emmi öldü gitti karıştı ortalık yani ne bileyim asıl konuyu daha uğraşarak yapsalar daha iyi olacakmış. trublood fabrikalarını falan haberlerde görüyoruz sadece.

  .fazla kapalı mekan ve sınırlı çekimlere indirdiler gibi, hep böyleyse bile konuyu genişletip çekimleri genişletmediler ondan böyle hissediliyor artık herhalde. ha bu arada yavru köpek olayı iyidi. rasıl emmi romantik adam tabi gay ama o kadar olur.

  -- spoiler --

  kokakirec.blogspot.com/...
 18. görsel
  kokakirec
  #3632 | 24/12/2012 00:13
 19. 10
  s05e10:

  -- spoiler --

  .valla biraz toparladılar, özellikle rasıl emmi baştan beri çizilen karkater çizgisine geri döndü. öyle arada takılmaca yapmış gibi oldu ama bu kadar güçlü vampiri senaryoya oturtmak da zor. her istediğini yapacak herkes ona uyacak falan.

  .ama işte niye bizim elemanları öldürmez, o kadar buna eziyet etmişlerdi, öldürmeyi bırak sokiye ulaşmak için kullanabilir. sonuçta peri kanı arıyor tekrar. ne bileyim bu açıdan garip ama bir anda her istediğine ulaşsa konu da kalmayabilir ona bir şey diyemiyorum.

  .godric aga göründü tekrar, ama lilith yedi bitirdi onu. nasıl da nur yüzlü vampir ders veriyordu çocuklarına ama olmadı gibi, eric yine tam dönmemiştir ama godric gitti falan diye böyle olmuş olabilir bilemedim.

  .bu lilith meselesi yanında rasılın çıkışı iyi oldu, hareket geldi. finalde bu manyaklar üzerine olacak gibi sanki, fabrikalar, insan-vampir savaşı falan biraz saçma sapan olurdu zaten, hem de o kadar geniş çerçeveden veremiyorlar konuları. bir haber ile dünya geneline yayılamayız kusura bakmasınlar.

  -- spoiler --

  kokakirec.blogspot.com/...
 20. görsel
  kokakirec
  #3633 | 24/12/2012 00:13
 21. 11
  s05e11:

  -- spoiler --

  .final öncesi karmaşa biraz kafa ağrıttı. ne olduğu belli değil, her hikaye tam düğüm noktasında ve son bölüme kaldı her şey. aslında kötü gidiyor denemez ama biraz içimi baydı yani, nedir yani rasıl emmi hepsini yer işte olay bu mu?

  .lilith delirdi herkese sen seçilmişsin diyor. bill nasıl doctore'nin kafayı uçurur ondan daha güçsüz olması lazım. öyle manyak işler dönüyor. yuva psikolojisinden eric godric yüzünden mi etkilenmez nedir yani açıklaması.

  .eric ve nora olayı acayip tabi neyse kardeş gibi düşünmeden şampiyonlar gibi sikiştiklerini söylemek mümkün bu bölüm bu işler olurken arkada çalan müzik baya iyidi ama tam bulamadım. ismini buldum sanırım ama duyamadığım için koymadım. merak eder de bulursam ilerde eklerim buraya.

  .milyon tane olay, geçen bölümün sonu yine kopmuş galiba anlamadım, sokiyi warlow denene satmış ana-babası falan öyle çılgın işler falan olmuş. perilerin en güçlüsü de saçma sapan takıldı öyle artist artist sonra rasılın gözlerini yaşarttı.

  .bill yine hak yolu bulup dönecek falan öyle bir final bekliyoruz, böyle vay süper oldu lan dedirteceklerini sanmıyoruz. baya karman çorman yaptılar, kafa ağrıtıyorlar artık.

  -- spoiler --

  kokakirec.blogspot.com/...
 22. görsel
  kokakirec
  #3634 | 24/12/2012 00:13
 23. 12
  s05e12:

  -- spoiler --

  .finale gelene kadar baya kötüydü ama bill'i kurtaramamaları ve bir nevi lilith olması acayip oldu. iyi karakteri kötü yaptılar, baştan beri inanmadıydım bu mevzulara. bir şekilde bizim bill döner dediydim ama beklentiyi karşılamamaları hoş oldu.

  .amma velakin, rasıl emmiyi nasıl o kadar kolay harcadılar ona çok bozuldum. tamam kafayı sıyırdıydı, tamam kontrol edilemez yenilemez idi falan filan. iki sezon bunları gördük ama çat eric soktu kazığı.

  .eric'in bu kadar planı yapmış olduğuna inanmak güç, çok güçlü hale getirdiler, periler ile kafası karışık iken ve periler onu oyalar iken kazığı sokturdular. tamam bir şekilde öldürecekler idi ama koskoca bir sezonu bu elemanı öldürmeye uğraştıklarını düşünürsek daha çetrefil ölümü hak ediyordu ne bileyim mesela güneşe çıkmayı deneyip ölse daha süper olurdu.

  .hatta bin yıllık godric güneşte melek gibi ölmüştü, bu eleman üç bin yıllık idi. iyi vampir melek gibi kötü vampir de kan torbası patlaması gibi mi ölüyor yani, nedir bu konuda yaptıkları çifte standart arkadaşım. bu arada godric üzerine yemin eder misin? iyi adamdı.

  .bill'i falan kurtarıp sezonu öyle bitirselerdi baya bir gözden düşecekti bu seri ama biraz daha şans, biraz daha uğraşmışlar gibi düşündürdüler artık. her türlü izlerim de ne bileyim ilk sezonları gibi değil, hele godric'i hala arıyor ve özlüyoruz o derece yani.

  .sezonu yarım bitirmek bu şekil, iyice abarttılar. tam olayların ortasında bitti ama bir anlamda yeni bir tanrı, yeni bir savaş başlamış gibi oldu. tabi bu kadar güçlü bir şey getiriyor olmaları yüzünden yine saçma sapan ayarlamalar yapmaları gerekecek ama olsun yine de idare eder diyoruz.

  .ha bu arada milyon tane hata vardı tabi, şekil değiştirenlerin kokusudur, peri kokusudur. bu kadar eleman nasıl kokularını alamaz. kandaki gümüş kokusunu hırsa ve narsizme bağladı ama o da çok saçmaydı. her neyse görmezden geliyoruz tabi bunları.

  -- spoiler --

  kokakirec.blogspot.com/...
 24. görsel
  kokakirec
  #3635 | 24/12/2012 00:13
 25. 13
  gelmiş geçmiş en iyi açılış jeneriğine sahip dizi.

  www.youtube.com/...
 26. görsel
  ged
  #3679 | 24/12/2012 01:34
 27. 14
  son iki sezonda perisiydi, cadısıydı, bokuydu, püsürüydü biraz abartmaya başlasa da yaz döneminin dexter ve breaking bad ile beraber güzel geçmesini sağlayan dizi. altıncı sezonu 9 haziran 2013'te başlıyor, yeni sezon nasıl olacak acaba diye düşünmekte iseniz şu iki tanıtım fragmanına göz atabilirsiniz.

  www.youtube.com/...

  www.youtube.com/...
 28. görsel
 29. 15
  enfes bir giriş müziğine sahip olan dizi...

  www.youtube.com/...
 30. görsel
  yunowimnogood
  #51321 | 26/04/2013 20:02
 31. 16
  twilight dönemin sırasında çıkmış olan vampir dizisi.güzeldir.bolca sevişme sahnesi bulundurur.
 32. görsel
  oban123
  #51469 | 27/04/2013 00:21
 33. 17
  s06e01:

  -- spoiler --

  .özlemişik tipleri, bu bir. ikincisi de süper üstü süper yaratıklar getirdiler dakkasında. bill'in durum da hoş oldu. hafiften sıyıracak gibi yine sonunda içine fazladan lilithler kaçtı gibi ama bilith'e güveniyoruz. jessica'nın da yardımı inşallah sırat-ı mustakimden ayrılmaz.

  .warlow olayı da hoş olacak gibi, tabi bunca zaman sonra gelmesi de ilginç. sookie'nin olgunlaşmasını mı bekliyor imiş? anası babası satmış bu kızı da haberi yokmuş. amacı ne? ne yapacak orası belli değil. muhtemelen bill'e rakip olacak ve takılacaklar öyle.

  .haliyle hızlı giriş oldu, olayları toparladılar. bir tane sağlam bir vali de getirdiler. adam ilk vampirlere karşı savaş açtı sonra ehilleştirme yolunda anlaşmalar falan yaptı. bu vampir sınıfı meselesi iyidi baştan beri, şimdi vatandaşlıktır, vergi vermektir meselelerine hafiften geçtiler ama tam sayılmaz tabi.

  .şekil değiştiren hatun öldü diye gösterdiler, ölmese iyidi ya sevdiydik onu. ölmez ölmez o. esas karakterlerden biri oldu idi yavaş yavaş. geride kızı falan da kaldı şimdi, yazık...

  .şerif'in bebekleri meselesine koptum, sesli koptum hatta. ilkin nasıl baba olacağım hopidik mopidik derken. bir gecede yaş atladı kızlar. baba baba diye geldiklerinde şaşırmaları üstüne kuzeninin şaşırması falan süper idi.

  .jason'ın işlerine uyuz oluyorum hala, adamın sağı dolu belli değil şimdi tribini attı da gitti. vampir düşmanı desen değil, kafası güzel vurucu timden desen artık o numaralarını da görmüyoruz. adam altı sezondur karakterini oturtamadı bir türlü. eşek kadar adam halbusi.

  .kurt sürüsünde işler fantezi boyutuna ulaştı. hadi ceset yemeyi falan geçtik bir de grup sekse döndüler. kurtlarda grup seks caiz midir? araştırmak lazım bir. tabi güzel görüntüler ona laf yok.

  .sonuç itibari ile bill'in yeni güçleri süper. yeni karakterler iyi görünüyor. karın ağrısı konular azalacak gibi (sookie'nin aşk üçgeni meselesi). güzel bir sezon bekliyorum allahın izniyle. tabi bir de lilithlerin...

  -- spoiler --

  kokakirec.blogspot.com/...
 34. görsel
  kokakirec
  #76029 | 18/06/2013 06:10
 35. 18
  s06e02:

  -- spoiler --

  .bu sezon güzel işler olacak gibi, bill'in durumunu hayli beğendim. yeni güçler say say bitmez. adamda olmayan güç yok. en son geleceği de gördüğünü öğrendik ve hepsinin toplatıldığını ve yakıldığını gördü. olsa fena olmaz ama tabi o kadar dizi kahramanı yap sonra yak o da olmaz. üstelik kendisi engelleyecek kapasitede bir abimiz oldu artık. allah+lilith yardımcısı olsun diyoruz.

  .tanrı adem ve havva yanında bunu da yaratmış. la ilahe illallah dedi lilith hehe, güldüm ona. güzel de dedi ama tabi çıplak karı bunlar özünde... çarpılmasınlar sonra. bill'in görevi iyi iyimiş sonuç itibari ile. tabi güm bunlar bir tek valiye karşı mı olacak yani? insanlar ne ara bu kadar kuvvetlendi falan diye de sormak gerekir belki ama bu kadar sezon hep vampir işleri gibi geçti şimdi insanlar ile savaş hoş olacak.

  .diğer tarafta warlow dediğimiz eleman o değilmiş aslında, sağlam bir abimiz idi kendisi ve peri kralı çıktı, hayli sağlam imiş yani. güzel de gücü var. ama sookie'nin tek seferlik kullanımı falan yine geyik gibi. daha önce benzer bir hadise olduydu. perilik olayını alsınlar şu kızdan da yetsin artık. kabak tadı verdi. üstüne bir de peri oğlanla karşılatı ormanda yardım falan etti. şaka gibiydi buralar.

  .sam'in kızını kaçırdı kurt sürüsü, bizim alfa oğlan kötü adam mı olacak ne olacak? güç sarhoşu falan muhabbeti döndürdüler. karı gerçekten öldü mü? döndürecekler gibi geliyor bana niyeyse ama bellisi de olmaz tabi. o kadar esas karakterlerden değildi.

  .sonuç itibari ile güzel işler bekliyoruz, bill'i daha çok görmek istiyoruz. sonunda esas adam en güçlü adam oldu. fena da olmadı. diğer tarafta eric'de güçlü bir karakter ya çok da fazla bir şey yapamayacak gibi duruyor. ya da hep birlikte savaşacaklra falan filan artık.

  -- spoiler --

  kokakirec.blogspot.com/...
 36. görsel
  kokakirec
  #80228 | 25/06/2013 08:41
 37. 19
  s06e03:

  -- spoiler --

  .jason beyin kanaması falan geçirdi herhalde. baş ağrısıdır falan derken en son düşüp bayıldı. ölse de kurtulsak diyeceğim ya bu bölüm pek içliydi bizim çakıcı oğlan. esas karakterlerden kendisi tabi, son kalan düz erkek ve insan modeli. türünün tek örneği hehe.

  .bill kendini test etti güneş ışığında... yok artık güneşe de mi çıkaracaksınız ne yapıyorsunuz lan nidaları attık ama daha az zararlı denemesi yok muydu diye de düşündük. neyse ki güneşe çıkamıyor bizim bill. yine peri kanı lazım oldu, neyin sentezidir, ne yapıyorlar ya da amacı ne tam çözemedim. engelleyecek falan filan ama dur bakalım nasıl.

  .vampir gay peder'imiz de piyasaya çıktı ya pek fazla ömrü kalmamış olabilir. vampirleri incelemek için tesis kurmuşlar. iyi güzel ama otorite vakti zamanında nasıl bilememiş bunları? o kadar güç müç abartmışlar demek. orası biraz tam değil haliyle...

  .eric valinin kızını kaçırdı, hala kaçışlarda. ne yapmayı planlıyor ise kendi başına takılıyor gibi bir şey. tara ve pam de peşinde tabi, tara torunu mu oluyor şimdi hehe? eric'in kız kardeşi de warlow'un peşinde iki hikayeyi birbirine mi bağlayacaklar onu da bilemedim. vampir incilinde geçiyordu sanki.

  .kurt adamlar çıldırdı, sürü liderimiz sürüsüne sahip olamıyor. vampir cemiyetindeki meraklı tipler izlemeye geldi, o sırada da sam emmayı kurtardı gibi göründü. bakalım o işin sonu ne olacak. genel konudan bağlantısız hikaye ama ilginç oldu iyice.

  .peri kralını pek bir beğendik iyice, adamın güçleri süper. tabi döndü dolaştı bizim peri oğlan yine sookie'e geldi ya o fena... iki saat romantizm falan filan gidecek öyle herhalde. bill ile ayrılıkları da perçinlendiğine göre bu olacak kesin.

  -- spoiler --

  kokakirec.blogspot.com/...
 38. görsel
  kokakirec
  #84220 | 02/07/2013 11:21
 39. 20
  s06e04:

  -- spoiler --

  .peri ve vampir kırması imiş bizim warlow. en başta yolun kıyısında ısırılmış peri muhabbeti yapan eleman imiş o da. zaten orada vardı bir bit yeniği ama ta buraya kadar çıkarmaları garip oldu. anlamadığım şimdi buna gümüşlü yemekler yedirince yarı peri bir kızın ışığı ile altedilebiliyor mu? koskoca peri kralını yendi, ondan yaşlı imiş.

  .kararsız kaldım, tabi amk sanki bir kıstası var da karar verebileceğim gibi. yok ama ne bileyim işin aslı warlow o kadar da kötü biri değilmiş meselesine çıkacak anlaşılan. niyeti sookie'i hanımı olarak almak falanmış belki ne bileyim. olaylar bu şekilde gelişiyor. tabi ne varsa sookie'de bu kadar bir tane kraliyet kanlı yarı peri o mu? at suratlı hehe. neyse allah yaratmıştır belki öyle demeyelim.

  .işin garibi hikayeler birleşme eğilimi göstermiyor artık. üç hikaye akıyor iç içe, daha önce bu kadar ayrık olmuyor idi sanki ya da kesişir ya da birleşir haller alıyorlar idi. hadi yine peri kızlar ile bill'in yolu kesişti bir miktar ama yine de ayrık hikayeler hep.

  .bill'in mevzusu pek mühim şu an, lilith mevzusu ile birlikte aslında eric ile de kesişiyor denebilir ama bak yine kendi dediğimi çürütmüş oldum desen? değil tabi, az kesişmeler bunlar. neden birlikte çalışmıyorlar mesela valiye karşı anlamak mümkün değil. peri kanı ile güneşe dayanıklı mı yapmaya çalışıyor bizim bill? böyle çözüm mü olur? başka yol bulurlar öldürecek...

  .neyse işte peri kızlarını cesika hüpletti. sonra gözlaşları kan çanağı oldu tabi. baştan beri bill verdi gazı olacağı buydu. nasıl kontrol etsin kendini dört tane peri kızı ile. çatır çutur büyümeleri de hoş idi ya ölmemişlerdir diyelim inşallah hehe.

  -- spoiler --

  kokakirec.blogspot.com/...
 40. görsel
  kokakirec
  #89787 | 08/07/2013 19:49
 41. 21
  jeneriği ve müzikleri muazzam olan, türlerinden hayatın gerçek yönlerini de işlemesiyle ayrılan, doğaüstü yaratık dizisi.
 42. görsel
  skins
  #102543 | 23/07/2013 18:19
 43. 22
  çokta iyi olmayan 6. sezonu dizinin en sikko sezon finali ile bitirmiş dizi.

  --! spoiler !--

  lilith'yen sonra en güçlü vampir olarak lanse edilen warlow'un jason tarafından bebek vampir öldürürcesine basit öldürüşü saçmaydı.

  hele ki eric reyiz'in ölümü... ulan koskoca eric böyle mi ölecekti amk ? 10 saniye de ölümünü işlediler...

  --! spoiler !--

  dizi yedinci sezon onayı alır mı şimdiden bilinmez ama sezon finali bitebilir de devam edebilir de şeklinde hazırlanmış. lakin yedince sezon onayı alsa bile ritmi arttırmazlar ise son sezonları olur diye tahmin ediyorum.
 44. görsel
 45. 23
  7. ve son sezonu ile yeniden ekranlara dönerek son kez yaz aylarının pazartesi günlerini şenlendirmeye başladı.

  ilk bölümden beklediğim hazzı alamadım doğrusu, lakin final sezonunu piç etmeyeceklerine inanıyorum senaristlerin.*
 46. görsel
 47. 24

  -- spoiler --

  eric reyizin 7x2 itibari ile dönüşü keyif verdi... lakin biraz yumuşak döndü ayıptır amk.*

  -- spoiler --
 48. görsel
 49. 25
  vampirli dizi.
 50. görsel
  bacıbreaker
  #180486 | 03/07/2014 01:22
tümünü gör