sabahlamak

 1. 1
  sabahı görüp öyle uyumaktır.
 2. 2
  tatil zamanı çok yapılandır. aksine erken yatıp erken kalkarak tatilden daha zevk alabiliriz. harbi ben niye öye bir şey yapmıyorum.
 3. 3
  Genelde yalnız adamın sevgilisidir sabahlamak. Sevişir her gün bu illetle yalnız adam. bırakmaz bir türlü yakasını; bazılarının derdi, bazılarının platoniği, bazılarının heyecanıdır. sürekli bir bahane bulur bu illet, adamı uyutmamak için. aslında zevklidir kimine. Hiç ses yoktur, rahat rahat kafa dinlenilebilir. Sadece kendini duyarsın, başta ürkersin tabi. Gaipten sesler duyarmış gibi gelir adama ama değildir. beynin çaba harcıyordur sadece bu yeni ortama ayak uydurmaya.

  Tehlikelidir de; adamı gerçekten kopartır. Çıkmaz istemez dışarıya, ne işim var der. benim kendim var. kimmiş o ukala herifler. dedirtir.

  iyidir ama sabahlamak. güzeldir.
 4. 4
  yazları gecenin gunduz olmasıyla gerceklesen durumdur.
 5. 5
  kimi zaman çalışan işten dolayı zorunlu olarak gerçekleştirilen eylem.

  (bkz: nöbet)
 6. 6
  final - bütünleme zamanı çok yapılandır.
 7. 7
  sabaha kadar oturup ders çalışmaktır. farklı versiyonları da vardır.
  öğle vakti olan sınav için; (bkz: öğlenlemek)
  öğleden sonra olan sınav için; (bkz: ikindilemek)
 8. 8
  sahura kalktıktan sonra hemen yatmak yerine gerçekleştirilen eylemdir, böylece kafayı vurup yattıktan sonra uyandığınızda çoktan öğleden sonra olmuştur ve iftara az bir zaman kalmıştır.
 9. 9
  son birkaç senedir ramazanda, hatta tüm yaz boyunca yaptığım eylem. ramazanda daha çok bilinçli olarak yapıyorum ama yazın geri kalanında istemsiz oluyor. ramazanda bu şekilde oruç tutmanın pişmanlığını da yaşıyorum tabi. ama orası çok ayrı bir konu.
 10. 10
  bir işte çalışmayan, staj falan yapmayan, tatil beldelerinde tatil yapmayan lise ve üniversite öğrencilerinin yaz tatilindeki en büyük aktivitedir.
 11. 11
  ya sikerim sınavını diyip uyuyacağım. gece geç uyuyorum ve ilk sınavım 8 buçukta. demek ki kalitesiz uyku. en azından sabahlar anneme show yaparım sabahladım anlıyo musun taksi parası ver diye. olabilir 2 burn çakar sabahlarım. belki arada ders çalışırım.

  - 3 sınavı aynı gün olan ayçanın dramı
 12. 12
  çok güzel bir şey be. yazın ne kadar sıkılıyorsam kışın o kadar özlüyorum.

  ayrıca kışın ayrı bir keyfi oluyor.
 13. 13
  nacizane eylemim.
  • bence dünyayı sabahlayan insanlar yönetmeli. :D
 14. 14
  kendi vücudumda gözlemlediğim üzere; mutluluk katsayısını düşürürken, çabuk yorulmaya ve beslenme saatlerinin aykırılığı yüzünden kolay kilo alımına neden oluyor.
  • +1

   ama özlüyorum da bir yandan sabahladığım günleri.
 15. 15
  muhteşem bir şey. Geceleri daha güzel ya insan uyuyarak bunu kaçırmamalı. :d
 16. 16
  Süpper olay ama yarın ki derste devamsızlıktan kalıp kalmadığımı bile bilmiyorum 12de uyanıp derse gitmem lazım. lütfen daha fazla övüp gaza getirmeyin..
  • 12'de uyanmak için çok geç bir saat değil. düşünsene 7'de kalkman gerektiğini. geçen her dakika içini acıtıyor insanın.
  • Şuan uyusam sıkıntı değil ama zerre uykum yok. Problem orada başlıyor zaten en erken 6-7 diyorum uyumam için. Güneş doğduktan sonra da bi' keyfi kalmıyor, insan uyuduğunu anlayamıyor :(
  • doğrusun.
 17. 17
  normalde sabahlamayı çok severim ama sabahlayıp yola çıkmaktan nefret ediyorum.
  hele o güneşin doğuşuna doğru zaman geçmiyor.
 18. 18
  Her gün yaptığım eylem. Alışkın olduğum bir şey. Sıcaktan zaten uyunmuyor.
 19. 19
  Bünyeye terstir.Bazı insanlar gece ayakta öğlen uykuda oysa ki vücudun için gerekli olan D vitamini öğle güneşinde.En son final haftasında yapmıştım,birdaha zorda kalmadıkça asla yapmam.Ha şimdi uyusam sabah 9 da ayaktayım bu da böyle bir şey.
 20. 20
  Özlemiş miyim, özlememiş miyim sorgulatan.

  Bugün cevabını almış olacağım eylem olacak sanıyorum
 21. 21
  Başlıkla beraber sürekli sabahladığımı farkettim. Benim için o kadar normal olmuş ki böyle bir ayırtıcı kelimeye ihtiyaç bile duymamışım. Teşekkürler.
 22. 22
  finaller bittiğinden beri yaptığım eylem. ha mutlu muyum, hayır. uyumak istesem dahi uyuyamıyorum artık saat 6-7 olmadan.
 23. 23
  temmuz akşamı deniz kenarında, ay ışığına karşı derme çatma bir iskeleye oturup sevdiceğinizle soğuk biranızı yudumluyorsanız güzel olan etkinliktir.
 24. 24
  uzun zamandır yapmadığım eylem. canım sıkılmazsa uyumayı düşünmüyorum :d
 25. 25
  işte bu eylemin yapıldıgi gecelerde sanki güneş dogarken bana "sa amk" diyormus gibi hissediyorum.