24 kasım öğretmenler günü

 1. 1
  bugün kutlanacak olan gündür. 4 senedir öğretmen adayı olarak geçirdiğim günü, bu kez de "atanmamış öğretmen" olarak geçiriyorum. "atanamamış" değil bakın "atanmamış". zira bu sene eylül ataması yapılmadı. 2017 yılında eğitim fakültesinden mezun olan tek bir insan işine kavuşamadı. ha atama yapılsa bile bana vurur mu bu sene? hayır. zira devletin yapacağı atamayı beklemeden önce 3 aşamalı bir sınavı (gy/gk-eğitim-öabt) başarıyla geçip -ki bu gerçekten kolay değil- daha sonra mülakata girmeniz gerekiyor. yani o sürekli yukarıdan bakmaya çalıştığınız, tatilini falan kafaya taktığınız öğretmenlik mesleğine erişebilmek için insanların ömründen ömür gidiyor. sokakta yürürken "ben öğretmen olayım ya." deyip olmuyorsunuz. malesef insanlar kötü örnekler üzerinden bir mesleğin tüm çalışanlarını eleştirmeye bayılıyor. mesela adam çocukluk döneminde öğretmenlerden dayak yemiş diye tüm öğretmenlerden nefret ediyor. veya bazı öğretmenlerinin işini iyi yapmadığını düşündüğü için tüm öğretmenleri gömmeye çalışıyor. biraz da olumlu taraflarından baksanız keşke olaylara. biraz da sevdiğiniz öğretmenleriniz üzerinden genellemeler yapsanız. yani ben demiyorum ki her öğretmen çok iyidir, hepsine sevgi duyun. fakat öğretmenlere göre fazla acımasızız. neden bilmiyorum. neyse. umarım seneye bugünü gerçek bir öğretmen olarak kutlarım.

  sözlükteki tüm öğretmen arkadaşlarımın öğretmenler gününü kutluyorum.
 2. görsel
  PUTUK
  #1263913 | 24/11/2017 00:34 
  • Dostum tez zamanda senin için güzel şeylet olut inşallah.

  • inşallah üstadım. Teşekkür ederim.

 3. 2
  Değersizleştirmeye çalışanlara inat hala bu mesleğin değerini bilen, kutsallığının bilincinde olan ve bu uğurda hayatını feda eden tüm öğretmenlerimizin ve öğretmen adayı arkadaşlarımın kutlu olmasını dilediğim gündür.
  "Öğretmenler, yeni nesil sizlerin eseri olacaktır!"
 4. görsel
  lodestar
  #1263928 | 24/11/2017 00:40
 5. 3
  Başta başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk ve şehit öğretmenlerimiz olmak üzere atanan, atanamayan bu mesleğe gönül vermiş, ilim dağıtmayı görev kabul etmiş herkesin öğretmenler günü kutlu olsun.
 6. görsel
  mavinarsist
  #1263920 | 24/11/2017 00:37
 7. 4
  Öğretmen olmama rağmen hiç sevmediğim yapmacık bir gün.
 8. görsel
  körününeli
  #535457 | 24/11/2015 19:18
 9. 5
  başta başöğretmenimiz gazi mustafa kemal atatürk olmak üzere öğretmenlik vasfına sahip tüm meslektaşlarımın öğretmenler gününü kutlarım
 10. 6
  Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm öğretmenlerimizin öğretmenler günü kutlu olsun demeyeceğim. İlkokul öğrencilerine dayak atan, maddi gelirinin az olduğunu bilmesine rağmen ille de bunu alacaksın diyen, öğrencilerine bilimi , Atatürk'ü, saygı ve kişisel hak ve özgürlükleri öğretmeyen , aileleri bilinçlendirmek için çaba sarfetmeyen, Cumhuriyet'e bekçi yetiştirmeyen öğretmenlerim ; kusura bakmayın fakat üzülerek sizi bir kenara alacağım.

  Şehit olan,elinde fırçayla okul boyayan, sosyal mecralarda bile olsa birilerine ışık saçmaya çalışan, üreten ve parıldayan , atanamamış ama bu vasıfa sahip tüm öğretmenlerim. Var olun! Ata'm. Sen çok yaşa !
 11. görsel
  Kasımpatıyaprağı
  #1264175 | 24/11/2017 14:21
tümünü gör