en kötülenen girdiler ile yazar analizi yapmak

 1. 1
  herhangi bir kutup sözlük yazarının kişiliğini, en çok eksi alan entryleri ile analiz etme durumudur.

  zira çoğu kişi sözlük içinde ''sol frame'de akayım, karlı oyları toplayayım'' havasındadır. sözlük içinde ne etliye ne sütlüye (bu nasıl deyim lan) karışmadan, sadece girdimi girer, kişiliğimi belli etmeden takılırım halleridir aynı zamanda. yadsımıyorum elbette, ben de o havadayımdır zaten genel olarak. ama sözlük içinde eksi oy alacağı için kendi görüşlerini sakınan ve düşündüklerini tam olarak yansıtmayan kişiler var. ''ya bu girimi beğenmezler ve beni linç ederler ve eksi bombardımanına tutarlarsa'' diye düşünülür hep.

  kişilerin de tıpkı toplumlar gibi ortak ve değişmez yanları vardır. ortak paydalar nesneldir. bu da sözlük dilinde sol frame'deki entel bilgilere tekabül ediyor. öznel olan durum ise bireylerin gördüğüdür. yazar kendi fikirlerini hiç çekinmeden atıyorsa eğer sözlük içine, kendi kişiliğini de ortaya koyuyor demektir. diğer türlü sürekli karlı oy peşinde koşan yazarlar için bir analiz çıkarmak mümkün değildir.

  bir yazarı tanımak istiyorsanız onun en kötülenen girdileri'ne bakın.
 2. görsel
  Pyrrhocorax
  #257272 | 11/09/2014 20:51
 3. 2
  Yazar Hakkında ön görüşe sahip olmak için yeterli sayılsa da analiz yapılması pek mümkün değildir. En çok artı oy ve eksi oy alan girdiler incelenirse daha net anlaşılabilir belki.

  En kötülenen girdime baktığınızda nasıl bir tatlı su hümanisti olduğumu anlayabilirsiniz. (Mesela)
 4. görsel
  Pervasız
  #257343 | 11/09/2014 21:22
tümünü gör