beşiktaş taraftarı

 1. 1
  mensubu bulunduğum taraftar topluluğu. beşiktaş taraftarı köklerine ilk ihaneti güzel insan süleyman seba'ya küfürler ederek klüpten ayrılmasına sebep olarak yapmıştır. sonrası ise kırılma anlarının yaşandığı süreç oldu. fenerbahçe ve galatasarayın sükse yapan pahalı transfer hamlelerine karşılık vermeye çalışan, bu hamlelerle tarafın gözünü boyayıp tepkisini ortadan kaldırmaya çalışan yönetimler yeni bir taraftar tipinin doğmasına sebep oldular. sevinmek için sevmedik düsturunu benimseyen taraftar yerine başarı odaklı, parayı ön planda tutan yeni tipler geldi. bu noktada ağırlık koymasını beklediğimiz en etkin taraftar grubu olan çarşı ise 2007 yılında benim gözümdeki değerini tümünden kaybetti.
  ne oldu 2007 yılında derseniz, 2004 yılında kaybedilen şaibeli şampiyonlukta önemli vebali olan sinan engin genel menajerliğe getirilir ve konyaspor maçında protesto edilir. bu maçın akabinde nevzat demir tesislerinde çarşı grubu ile toplantı yapılır ve olayın üstü hemen kapatılır. (kaynak: www.radikal.com.tr/...) ne yaptı sinan engin derseniz taraftarlarımız lamine diaatta ve federico higuain transferlerini hatırlasınlar.
  feda sezonu sadece maddi sıkıntılardan kurtulmak için değil bu çürümüş taraftar profilinden de kurtulmak için bir fırsat olarak önümüzde duruyor. bunu kaçırmayalım.
 2. 2
  ne olursa olsun tarafsıza yakın bir taraftar topluluğudur... egolarından sıyrılmıştır...

  şu anda twitter'da onlarca beşiktaşlı yorumcu ve arkadaş takip ediyorum hepsi de sivas'ın penaltısını vermedi hakem diye yazmış... öyle alaycı dille değil baya baya eleştirerek... ben böyle bir şeyi nedense diğer büyük takımlarda görmedim... bu yüzden bu takımı ve taraftarını seviyorum...

 3. 3
  geçen hafta pazar günü saçma sapan bir maç için sokakları formaları ile donatıp galatasaray taraftarlarınca tiye alınan takım taraftarı... ama hakikaten haklılardı zira o gün galatasaraylıların günü idi ne gerek var böyle bir olaya...
 4. 4
  Galatasaray liv hospital maçında maden faciası ile ilgili pankart açan taraftar. helal olsun.

  fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/...
 5. 5
  en şapşahane "kaybetmekten korksak, beşiktaşlı olmazdık," şeklinde tanımlanabilecek taraftar grubu bu.
  çok özel, çok keyifli, müpmükemmel...
 6. 6
  her taraftar grubunun doğruları yanlışları olmakla birlikte beşiktaş taraftarı biraz daha toplumcu duruşa sahiptir diyebiliriz.
 7. 7
  fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/...
 8. 8
  transfer diye ağlamaklı olmuş taraftar. yemin ediyorum sözlük haber1903'ü açıyordum 2.5 haftadır aynı isimler ama tek bir icraat yok. yeter dedim artık bakmıyorum bile.
 9. 9
  transfersizlik özlemine yalçın ayhan ile son vermiştir.
 10. 10
  dün gece o saçmasapan statta bile sesini duyurmuş olan büyük taraftardır.
 11. 11
  çarşamba akşamı, maçtan sonra tekbir getirip, secdeye gelen, daha sonra kura çekimi ile isyan eden taraftardır. değişiktir.
 12. 12
  scontent-b-ams.xx.fbcdn.net/...

  sıkıntılı bir taraftardır.
 13. 13
  i.imgur.com/...
 14. 14
  başakşehir maçı sonrası uçma şifresi yazmış olandır.

  pbs.twimg.com/...
 15. 15
  kim ne derse desin en çok seven,en çok çeken ve en hakkaniyetli taraftar.
 16. 16
  Akp tayfasına benzeyen taraftar güruhu.

  Ak gençliğe sorsan;

  türkiye dünya devidir,

  3.köprü/havalimanı yapılınca türkiye ortalığın amına koyacaktır,

  Türkiye'nin gücünden korkan dış mihraklar sürekli ülkemizi karıştırmaktadır.  Aynı şekilde bjk taraftarına sorsan;

  Bjk 3 büyükten biri değil, tek büyüktür,

  Vodafone arena yapıldığında tüm dertler bitecek ve bjk ortalığın amına koyacaktır,

  Bjk futbol takımı her yıl şampiyon olabilir ama tff onların önlerini kesiyodur.

  Son ortak özellikleri ise, "Yav he he" diyin, susuyolar.


  Edit: aşağıda da görüldüğü üzere yukarıda yazdığım gibi "vodafone arena/3.köprü/3.havalimanı gelecek hepinizi sikecek" modundan baska argümanları yok.

  Edit 2: ikinci bir akp, pardon bjk sempatizanı, standart "kefenimizle geldik büyük usta" jargonu yapmış. Tıpkı akp'nin gençlik kolları ile övünmesi gibi bi yaklaşım çizilmiş.
  Yine karşı bir görüş var ama benim görüşümü haksız çıkartmaktan çok desteklemiş.
  Teşekkür edeyim bari.
 17. 17
  bazılarına ne battı bilmiyorum ama adam gibi adam taraftardır.
  daha çok batacak bekleyin.
 18. 18
  beşiktaş taraftar grubu sadece basit bir taraftar grubu değil aynı zamanda farkındalık yaratmaya çalışan aşıklar topluluğudur. siyasete realist bir şekilde yaklaşan, olması gerekeni uygulayan egoizmi bastıran bu insanların en büyük özelliği sen ben yok beşiktaş var sözünü benimsemiş olmasıdır. sorarım sizlere neden diğer takımların taraftarları yeri gelice çarşı sempatisi var bende severim o insanları diyor hiç düşündünüz mü ? yoksa sadece aptal mısınız ?

  (bkz: beşiktaş'a bulaşanın çocuğu olmaz)

 19. 19
  pasolige sözde karşı olup ülkede en çok pasolig alan ikinci taraftar topluluğudur. ülkenin bütün taraftar grupları gibi kaypaklardır. yapmış oldukları sosyal sorumluluk projelerinin reklamını sosyal medyada çok iyi yaparlar. bu yüzden beşiktaşlılara karşı her zaman sempati duyulmasını sağlarlar. her semt tribünü gibi bünyelerinde çok sayıda torbacı tipler vardır. asla bir galatasaray veya fenerbahçe gibi olamayacaklardır. yanlış anlaşılmasın bu özellikleriyle gurur duymalılar. beşiktaş bir semt takımıdır. semt takımı taraftarı olmak, ortalık takımı taraftarı olmaktan her zaman farklıdır. başarıya endeksli bir sevda değildir. bu yüzdendir ki konya'da, erzurum'da, antalya'da doğup yaşayıp beşiktaşlıyım demek bana her zaman gülünç gelmiştir.
 20. 20
  bu takımı tutarak diğer takım taraftarlarından 10 yıl kadar önce ölmeyi garantileyen güruh. çok zor amk bu takımı tutmak.
 21. 21
  takımı 2-0 öndeyken bile rahat bir nefes alamayan taraftardır.

  yazıııkkk.
 22. 22
  bir puanın yettiği bir maçta bir puanı alarak üst tura çıkmayı garantileyen takımın taraftarı.

  (bkz: 4-0)
  (bkz: 4x4)
  (bkz: 4-0'lık maç skoruna 1.10 ganyan verilmesi)
 23. 23
  kanser olma riski diğer insanlara göre 5 kat daha fazla olan taraftar. Allah hepimize sabır ihsan eylesin.
 24. 24
  pbs.twimg.com/...
 25. 25
  imgim.com/...